НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Мислиш такво нешто дека планираат? ...не ми се верува , ја мислев да се борат ипак за 5-6 место на Истокот пошто не е толку голема конкуренцијата како на Запад
Моментално не мислам дека планираат така, ама кога ќе сфатат дека никаде не одат ќе се премислат :) Дури и да не сакаат пак има реални шанси да имаат катастрофална сезона. Индијана и Филаделфија се главни фаворити за најслаб напад во лигата оваа сезона (и тоа убедливо зад другите), а со толку слаб напад тешко ќе може нешто повеќе да постигнат само врз база на одбраната (а и таа ќе падне без Џорџ).
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
НБА - Македонија
'bout one turn o' yer hourglass ago · Amended
Дојде и THE DAY, вечерва почнува новата НБА сезона, 69та по ред, а ние како и претходната година имаме доста интересна понуда за вас!

NBA League Pass (Full Season + PlayOff + All-Star) за само 2200 денари!!!
Доколку сте заинтересирани исконтактирајте не преку порака и ќе ви објасниме подетално!

Let the games begin!!!

Има некој купено од тука? Страшна понуда е ова, ако не сум грешка, накај 200 долари фаќа овој пакет...Ме замисли у пм :D
@Xsago Ти имаше Лигапас ако не се лажам, можеш во секое време да гледаш репризи?
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
НБА - Македонија
'bout one turn o' yer hourglass ago · Amended
Дојде и THE DAY, вечерва почнува новата НБА сезона, 69та по ред, а ние како и претходната година имаме доста интересна понуда за вас!

NBA League Pass (Full Season + PlayOff + All-Star) за само 2200 денари!!!
Доколку сте заинтересирани исконтактирајте не преку порака и ќе ви објасниме подетално!

Let the games begin!!!

Има некој купено од тука? Страшна понуда е ова, ако не сум грешка, накај 200 долари фаќа овој пакет...Ме замисли у пм :D
@Xsago Ти имаше Лигапас ако не се лажам, можеш во секое време да гледаш репризи?
Можеш. Во стандарниот пакет ако не грешам и цела сезона наназад можеш да ја гледаш. Исто има и летна лига предсезонски натпревари за дината сезона и сл. Ама треба прво добро да се распрашаш за што поточно се работи. Доста ми е сумливо ова многу е евтино. Обичен League Pass без попусти е 5900 денари како што гледам. Претпоставувам дека ова значи делење на претплатата со некој (не може истовремено гледање од две различни локации) или пак некако инаку го овозможуваат. Ако имаш некое подетално инфо пиши ми во ПП, и јас може да сум заинтересиран ако е се регуларно.

Инаку има и некој сличен не многу легален сервис што го нуди горе долу истото за 60 долари (едино LP има плус мобилна апликација преку која исто можеш да гледаш на таблет или мобилен). Како што сум читал некои кои го имаат се задоволни.

http://www4.ballstreams.com/

П.С. Имав досега LP јас се мислам што да правам за сезонава. Многу пари се за наши услови иако ми нудат попусти некои бидејќи сум демек редовен претплатник. Имам уште една недела за мислење :) Проблемот е што кај нас заради временските разлики многу тешко е да пратиш НБА без ваков сервис.. И онака повеќе од 2-3 натпревари годишно во живо не гледам јас... Оптимално време за гледање е наутро пред работа/студии/училиште зависи кој во каква ситуација е. И никако гледање на резултатите :)
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа дечки, со среќа нека ни е новата сезона, на нас 15-20 луѓе што коментираме на темава. :)
Вечерва започнува новиот почеток на серија неспани ноќи, пецкање на темава од типот Грифин е најјак :D, долгите и добри постови на Ксаго, "прогнозите" на Стеф, и сето тоа за на крајот да го видиме Роуз со Лери Обрајан трофејот во рацете. :D

Сериозно, ќе уживаме до Јуни месец, мој прв натпревар сезонава Спарс-Мавс. (y)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Можеш. Во стандарниот пакет ако не грешам и цела сезона наназад можеш да ја гледаш. Исто има и летна лига предсезонски натпревари за дината сезона и сл. Ама треба прво добро да се распрашаш за што поточно се работи. Доста ми е сумливо ова многу е евтино. Обичен League Pass без попусти е 5900 денари како што гледам. Претпоставувам дека ова значи делење на претплатата со некој (не може истовремено гледање од две различни локации) или пак некако инаку го овозможуваат. Ако имаш некое подетално инфо пиши ми во ПП, и јас може да сум заинтересиран ако е се регуларно.

Инаку има и некој сличен не многу легален сервис што го нуди горе долу истото за 60 долари (едино LP има плус мобилна апликација преку која исто можеш да гледаш на таблет или мобилен). Како што сум читал некои кои го имаат се задоволни.

http://www4.ballstreams.com/

П.С. Имав досега LP јас се мислам што да правам за сезонава. Многу пари се за наши услови иако ми нудат попусти некои бидејќи сум демек редовен претплатник. Имам уште една недела за мислење :) Проблемот е што кај нас заради временските разлики многу тешко е да пратиш НБА без ваков сервис.. И онака повеќе од 2-3 натпревари годишно во живо не гледам јас... Оптимално време за гледање е наутро пред работа/студии/училиште зависи кој во каква ситуација е. И никако гледање на резултатите :)

Лани другар имаше купено преку ова, никаков проблем немаше до последна утакмица со логин. Често ми даваше пасворд да гледам репризи од некои утакмици.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ќе беше лошо вечер Спорт Клуб да пренесуваат Спарс-Далас.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Епа дечки, со среќа нека ни е новата сезона, на нас 15-20 луѓе што коментираме на темава. :)
Вечерва започнува новиот почеток на серија неспани ноќи, пецкање на темава од типот Грифин е најјак :D, долгите и добри постови на Ксаго, "прогнозите" на Стеф, и сето тоа за на крајот да го видиме Роуз со Лери Обрајан трофејот во рацете. :D

Сериозно, ќе уживаме до Јуни месец, мој прв натпревар сезонава Спарс-Мавс. (y)
Ако имам време вечер ќе добиеш бонус долг пост за почеток на сезоната со прогнози од мене :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Ако ви е за репризи, на vk.com ги ставаат сите натпревари попладнето следниот ден. ЛП покорисно е за во живо да не се бркаш со стримови во 3 сабајле.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ако ви е за репризи, на vk.com ги ставаат сите натпревари попладнето следниот ден. ЛП покорисно е за во живо да не се бркаш со стримови во 3 сабајле.
Со руски коментатори или?
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ако ви е за репризи, на vk.com ги ставаат сите натпревари попладнето следниот ден. ЛП покорисно е за во живо да не се бркаш со стримови во 3 сабајле.
баш ова го барав братко, фала многу :coffee:
Еве некои предвидувања од мене
Шампион Чикаго Булс секако :D
Руки на година Џабари Паркер
МВП Блејк Грифин/Леброн ќе биде до крајот борба
Тренер на годината Дејвид Блат
Дефанзивец на годината Серж Ибака
6ти играч конечно, заслужено Таж Гибсон
Најподобрен играч Клеј Томпсон/Мајкл Кид Гилхрист
Најголемо изненадување Голден Стејт
Најголемо промашување (како и секоја година) Њу Јорк Никс
Роуз ќе изигра 70+ утакмици
Коби исто така и ќе прави 24+ поени просек
Атланта Хокс ќе бидат ептен подобри од лани.
Даркхорс контендер за титула Далас и Голден Стејт
Денвер ќе изненадат на западот
Стен нема да ги оправи првата година Детроит, но ќе видиме подобра игра од лани
Хјустон ќе останат статус кво се додека го имаат МекХејл
Шарлот ќе имаат 45+ победи
Тие се од мене прогнози. :D
И секако да не заборавам

Нека ја донесат 7мата во рафтовите. :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Епа дечки, со среќа нека ни е новата сезона, на нас 15-20 луѓе што коментираме на темава. :)
Вечерва започнува новиот почеток на серија неспани ноќи, пецкање на темава од типот Грифин е најјак :D, долгите и добри постови на Ксаго, "прогнозите" на Стеф, и сето тоа за на крајот да го видиме Роуз со Лери Обрајан трофејот во рацете. :D

Сериозно, ќе уживаме до Јуни месец, мој прв натпревар сезонава Спарс-Мавс. (y)
Dude го заборави @trt123trt :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom