НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ова се Лејкерс некои младичи или не догледувам убаво? :cool:
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Им се повреди Хенри на Лејкерс , еве му шанса сеа повеќе на Лин :D
Изјавил Скот дека имало шанси и Прајс да биде прва постава наместо Лин.

Иначе ова со нокаутот е од Австралиска лига.


Добар билборд во Јута (y)
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Може некој да ми ја каже стартната постава сеа на Пејсерс на почетоков на сезонава , пошто глеам и Вест и Хил се повредени (секако и Џорџ) ...многу слабо ке стартуваат годинава , многу ги мачат повреди :unsure:
 
G

grande-juve

Гостин
Хиберт, Скола, Мајлс, Стоки.. овие 4 сигурни се и зависи Стоки дали ќе игра 1 или 2, петтиот би требало да е Слоун, Коупленд илу Соломон Хил
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Хиберт, Скола, Мајлс, Стоки.. овие 4 сигурни се и зависи Стоки дали ќе игра 1 или 2, петтиот би требало да е Слоун, Коупленд илу Соломон Хил
Како и да е многу ги мачат повредите
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Хиберт, Скола, Мајлс, Стоки.. овие 4 сигурни се и зависи Стоки дали ќе игра 1 или 2, петтиот би требало да е Слоун, Коупленд илу Соломон Хил
Мене се ми е чини дека Индијана ќе има сезона во стилот на Сан Антонио од пред скоро 20 години кога Дејвид Робинсон беше аут цела сезона заради повреда, танкаа и го добија првиот пик на драфтот кој стана Тим Данкан. Нема да ме чуди и ако ги трејдаат Вест и Хил сред сезона.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Мислиш такво нешто дека планираат? ...не ми се верува , ја мислев да се борат ипак за 5-6 место на Истокот пошто не е толку голема конкуренцијата како на Запад
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Истокот годинава и тоа како е голема конкуренцијата...сите се тука негде....
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Зборам општо гледано од аспект на скоровите, нали баш гледав таму при крај на сезона 4тиот на Истокот мислам беше Атланта сеа не ме фаќај за збор имаше НЕГАТИВЕН скор додека 8миот на Западот имаше позитивен скор , така да многу е поголема конкуренцијата на Западот . За оваа година и незнам баш ама сигурен сум пак дека појаките тимови се на Западот (константно јаки)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Зборам општо гледано од аспект на скоровите, нали баш гледав таму при крај на сезона 4тиот на Истокот мислам беше Атланта сеа не ме фаќај за збор имаше НЕГАТИВЕН скор додека 8миот на Западот имаше позитивен скор , така да многу е поголема конкуренцијата на Западот . За оваа година и незнам баш ама сигурен сум пак дека појаките тимови се на Западот (константно јаки)
Тоа да...ама годинава па уште поизедначени се. 1. Чикаго 2. Кливленд 3. Торонто 4. Бруклин 5. Вашингтон 6. Мајами 7. Детроит 8. Шарлот 9. Атланта 10. Бостон..... Моментално со повредиве, Индијана е во исти кош со Милвоки, Фили, Орландо ( овие можи и да изненадат годинава )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom