Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.343
Поени од реакции
22.771

kaде можам да најдам вакви дуксери у различни бои низ Скопје ?? (цена до кај 1500 ден )
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

kaде можам да најдам вакви дуксери у различни бои низ Скопје ?? (цена до кај 1500 ден )
За тие пари горен и долен дел на зелено,бит пазар, шутка пазар. :D Озбилно
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
А место да купуваш, да си најдеш добар шивач шо ќе ти го среди? Ем ќе ти испадне поефтино. Drape cut е за некои 300-400-500 денари поскапо од continental, со други зборови: крој шо има два шлица е малку поскап од крој шо нема шлицови. Има и исклучоци у муабетот со шлицовите, ама у 9/10 случаи одат рака под рака. Сако со еден шлиц не би ти препорачал, иако знам дека се популарни, ама мене лично не ми се допаѓаат.
Материјалот ќе ти испадне, ако го земеш со постава некои 600 денари. И за кроењето еве некои 1.500-2.000-максимум 2.5000 илјади, и ќе го имаш. Пак поефтино од 4.5000 у секој случај.

Мада, пошто идат топли денови, јас би ти препорачал да биде некоја светла нијанса, место ваква темна. И без постава, или барем со половична постава нека е, т.е. да ја нема на грбот и на градите.

Плус, причина плус за шиење е дека колку и да ти изгледа на прв поглед таман тоа шо ќе го купиш, правено е за цела група луѓе и е со некои унифицирани димензии и ќе видиш дека или те стега на груди после некое време, или под пазувите не е таман, и предниот дел ќе ти се крева грдо нагоре кога ќе ги креваш рацете, такви некои непријатности шо знаат да нервираат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Некој да не знае нешто вакво во Скопје дали се продава ? :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514


Kаква кошула предлагате на вакви пантолони? Патиките ќе се црни, а сакото по се изгледа тегетно, комбинацијата ја пробав со бела кошула и одлочно е, но не сакам да е бела кошулата затоа ако мојт некој предлог со слики..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.343
Поени од реакции
22.771


Kаква кошула предлагате на вакви пантолони? Патиките ќе се црни, а сакото по се изгледа тегетно, комбинацијата ја пробав со бела кошула и одлочно е, но не сакам да е бела кошулата затоа ако мојт некој предлог со слики..
Ja моментално испробувам комбинации за со црвени машки фармерки(моите се цигла црвени не вакви бордо)...;) За поозбилно можеш и со црна кошула,а за секојдневна комбинација со маички претежно еднобојни .И во секој случај шарени (хавајски) кошули избегавај за да не помислат дека идеш на скопски карневал. :coffee:[DOUBLEPOST=1396530434][/DOUBLEPOST]а чим тегет е сакото ,можеш и со сина (индиго боја) кошула да пробаш.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.045
Поени од реакции
953
Вакво палто нешто, цена некој исто да знае? palto.jpg
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Вакво палто нешто, цена некој исто да знае?Прегледај го приврзокот 89676
Исто вакво немам видено, ама слични има на две места у ГТЦ на приземје. Првото е едно местенце шо не ми текнува како се вика, нешто хипстерски точаци има на излог, а другото е Bitsiani.
У Битсиани цените се по 4-5 илјади нагоре, а у ова другото се некаде докај 2.500-3.000.
 
П

Пепси_

Гостин


Kаква кошула предлагате на вакви пантолони? Патиките ќе се црни, а сакото по се изгледа тегетно, комбинацијата ја пробав со бела кошула и одлочно е, но не сакам да е бела кошулата затоа ако мојт некој предлог со слики..
a pantalonive od kaj ti se ?
 
Z

ziko bt

Гостин
Ај предлози за апсолвентска вечер за машко,да не е премногу формално :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Евтини спортски сакоа по Скопјево? Глеав у битсиани 4500ден, па ме интересираше дали може да с енајде нешто поевтино?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.343
Поени од реакции
22.771
Евтини спортски сакоа по Скопјево? Глеав у битсиани 4500ден, па ме интересираше дали може да с енајде нешто поевтино?
Aууууу прво па мушко.За најевтините си се фатил ти :D Ја пред 2 години земав црно од Еуро - Азија.
БТВ прошетај по чаршија,Мавровка и некој помали продавници ни ГТЦ. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom