Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Евтини спортски сакоа по Скопјево? Глеав у битсиани 4500ден, па ме интересираше дали може да с енајде нешто поевтино?
У Спрингфилд имаш нешто поефтини. Плус, Спрингфилд > Бициани. Второто е way overrated.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Исто мислење делам со UpaDown, у Springfield можеш да најдеш, само незнам сега како им се движат цените, и они знаат да распукаат коа ќе им дојде некое ново парче. :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Ja моментално испробувам комбинации за со црвени машки фармерки(моите се цигла црвени не вакви бордо)...;) За поозбилно можеш и со црна кошула,а за секојдневна комбинација со маички претежно еднобојни .И во секој случај шарени (хавајски) кошули избегавај за да не помислат дека идеш на скопски карневал. :coffee:[DOUBLEPOST=1396530434][/DOUBLEPOST]а чим тегет е сакото ,можеш и со сина (индиго боја) кошула да пробаш.
Исто и јас сум во план да си купам црвени панталони,па се мислам дали феррари боја или потемни.На црни ниски патики какви одговараат повеќе.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Исто и јас сум во план да си купам црвени панталони,па се мислам дали феррари боја или потемни.На црни ниски патики какви одговараат повеќе.
Чим со црни патики ги комбинираш ,ке одговараат. Пример ти е Ферари со црвено-црна каросерија :P
А јас цигла црвени ги носам со црни патики (скејтерки,старки).
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Чим со црни патики ги комбинираш ,ке одговараат. Пример ти е Ферари со црвено-црна каросерија :P
А јас цигла црвени ги носам со црни патики (скејтерки,старки).
A од горе,што велиш за мајца или сако.Тегет дали би дошло добра комбинација со црни(кафени)патики и црвени панталони
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
A од горе,што велиш за мајца или сако.Тегет дали би дошло добра комбинација со црни(кафени)патики и црвени панталони
Сако ако зимаш спортско,можеш со маица да го искомбинираш. Ако зимаш по класично со кошула обавезно. И еднобојно (без лини,квадрати и останати дезени) да е сакото за да не изгледаш ко Миле Паника ;)
Со маица по кежуал комбинација ке имаш за секој ден шо се вика. А со сако по официјална (барем според мене). А ако не ти пречи за секој ден со спортско сако ок тогаш.
Сакото гледај да биде на темни нијанси (тегет,црно) . А ако имаш темно кафеави патики ,можеш и со темно кафеаво сако.
На ваква кафеава мислев :
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Каде можам да најдам женски чевли, квалитетни, на мала штикличка или со полна пета, во кои ќе можам да поминувам подолг временски период во текот на денот, без да ми создаваат проблеми од типот миризливи и отечени нозе. Цената не е битна. Фала ви.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Каде можам да најдам женски чевли, квалитетни, на мала штикличка или со полна пета, во кои ќе можам да поминувам подолг временски период во текот на денот, без да ми создаваат проблеми од типот миризливи и отечени нозе. Цената не е битна. Фала ви.
Бубамарке, топло ти ги препорачувам Бата, во Сити мол имаат продавница.
Цените се во просек од 2-4000 ден, но имам неколку пара кондури со мала штикла од нив кои ги носам веќе со години и сум презадоволна. Ни непријатен мирис, ни отоци, ни плускавци.
Е сега, да, поскапи се од кинеските, но вредат затоа што нема да си ги упропастиш нозете.

http://www.bata.com/

Ова само блиц, за вистински избор е најдобро на лице место, во продавница да појдеш.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Препорачајте некој препарат за коса, восок или некоја крема, сакам да ми ја стврдне косата а да не се познава како да е мрсна.
Моментално користам восок од тафт.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Препорачајте некој препарат за коса, восок или некоја крема, сакам да ми ја стврдне косата а да не се познава како да е мрсна.
Моментално користам восок од тафт.
исто и мене ме интересира некој добар восок а што не ја праи косата мрсна и што може добро да се оформува после...

или овој каде може да го купам кај нас http://www.slikhaarshop.com/uk/by-vilain.html
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорачајте некој препарат за коса, восок или некоја крема, сакам да ми ја стврдне косата а да не се познава како да е мрсна.
Моментално користам восок од тафт.
Јас користев еден прашок. Го ставаш на коса, имаш за поцврста и за помека. Сиво и црвено има. Јас го зимав од кај фризерот кај што се шишам. Провери по фризернициве што продаваат козметика за коса.
Не ја мрси косата.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Здраво дечки, ме интересира каде во Скопје можат да ми сошијат/направат конкретен модел на шалвари? Кои места ми ги препорачувате и дали некој знае колку би ме чинело тоа отприлика? :) Фала! :)[DOUBLEPOST=1402347591][/DOUBLEPOST]Здраво дечки, ме интересира каде во Скопје можат да ми сошијат/направат конкретен модел на шалвари? Кои места ми ги препорачувате и дали некој знае колку би ме чинело тоа отприлика? :) Фала! :)
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Бубамарке, топло ти ги препорачувам Бата, во Сити мол имаат продавница.
Цените се во просек од 2-4000 ден, но имам неколку пара кондури со мала штикла од нив кои ги носам веќе со години и сум презадоволна. Ни непријатен мирис, ни отоци, ни плускавци.
Е сега, да, поскапи се од кинеските, но вредат затоа што нема да си ги упропастиш нозете.

http://www.bata.com/

Ова само блиц, за вистински избор е најдобро на лице место, во продавница да појдеш.
Бата отсекогаш сум ги фалела и препорачувала. Ама со последните чизмички што си ги купив се разочарав. Да, удобни се, ама ги носев еден месец и кожата испука каде што се превиткани (чизмите се од оние превитканите кај глуждот со крзно внатре).
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
каде да го најдам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom