Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Што е работава со аутлетот кај Борис Трајковски? Лупнале цени ко да одам во Гант или Лакоста да купувам...во аутлет треба да се по 1.000 ден патики, они 3-4к ми ги продаваат. Не салам работа. :facepalm:
Од секогаш било така таму. Што се чудиш. Ти прв пат одиш да бараш нешто таму? :) Е па welcome to Macedonia ;)
 
П

Пепси_

Гостин
Не мислев плава, темно плава, него ептен ептен светло сина, скоро бела.. ама ај да не биде чисто бела, нека биде ептен светло сина со некој темен џемпер :)

nikako nikako.....ako se klasicni kafeni pantaloni moze bela,ako se kezual moze i nekoja crvena karirana da iskombinira zavisi za so prigoda
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Од секогаш било така таму. Што се чудиш. Ти прв пат одиш да бараш нешто таму? :) Е па welcome to Macedonia ;)

Па првпат после 6-7 месеци. Тогаш кога бев мислам дека поефтино беше. Сега се шекнале со цените. Кој ендемски вид го држи само тоа...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Па првпат после 6-7 месеци. Тогаш кога бев мислам дека поефтино беше. Сега се шекнале со цените. Кој ендемски вид го држи само тоа...
Јас кога и да сум била таму секогаш било скапо. За тоа веќе не ни одам. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас кога и да сум била таму секогаш било скапо. За тоа веќе не ни одам. :)

Ама под Outlet се подразбира што треба да биде. А ова на све личи само на Аутлет не. Катастрофа. Затоа ќе си одам во Солун, патики преклани купив Адидас, тука кај нас 150 евра, таму истите 75 евра. Еве и до ден денес ги носам гајле немаат.
 
Член од
29 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
$(KGrHqV,!qEFJrRPH)DvBSfZQBGLcQ~~60_3.jpg
Видел ли некој низ Скопје чизми слични на овие.. или да знае кај може да побарам.. ? Низ ГТЦ нема.. :( Над колена да се .. и превртена кожа нешто такво.. а боја тегет или кремкасти .. :confused:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Дајте предлог на кафени пантоли каква кошула да облечам? Не сакам да е бела пошо ептем класично ќе изгледам, сакам малце по весело.
Друже дај ај слика да видиме каква боја се пантолоните и ќе ти најдеме добра комбинација, вака незнаеме каква нијанса кафено и може само да си нагаѓаме.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Купив веќе, се двоумев измеѓу црвено и црно и на крај земав црна, да најдев нешто слично како оваа над мене можеби ќе се решев за таква, ама сите карирани шо ги видов беа некако многу шарени, премногу како летни, и затоа се решив за црна. Ипак фала на помошта.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
$_12.JPG

Kај можам да најдам во Скопје или Охрид ваква капа (слична барем) по не толку висока цена? До кај 500-600 негде се трпит.. Ми кажаја во сити мол дека имало ama 1000 и нешто не ми се давет за капа.
 
A

Avenger99

Гостин
Кај се наоѓа во Скопје добра оптика со голем избор,е сеа да не е мн мн скапа,за рамки за очила ми треба..
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Кај се наоѓа во Скопје добра оптика со голем избор,е сеа да не е мн мн скапа,за рамки за очила ми треба..

Има неколку оптики во ГТЦ со прилично голем избор. Провери, може ќе ти одговараат цените. Има и оптика на Зелен пазар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom