Масони

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.287
Јас верувам во теории на заговор пошто се базирани на сурова реалност. Еве видете што му се случи на еден таков теоретичар на заговор кој стана трн во око за големите великани од корпорациите што ја вртат машината наречена капитализам, илуминатите и масоните...

Kazi mi deka ne si ozbilen so videovo, i zosto si go trosis zivotot na vakvi idioti, patem Give me my 10 back ! Mislev ima nekoja poenta videovo
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Деновиве на Viasat History даваат одлични емисии за тајните друштва особено за Масонеријата. Точен термин за време не знам ако начекате да гледате обавезно. Емисијата се вика Тајни Друштва.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.125
Поени од реакции
16.130
Деновиве на Viasat History даваат одлични емисии за тајните друштва особено за Масонеријата. Точен термин за време не знам ако начекате да гледате обавезно. Емисијата се вика Тајни Друштва.
I sto kazaa, brat?
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Читав по коментариве, и морам да признаам се изнасмеав од некои, па нели се тајни друштва, а тука гледам има нивни претставници со аблеми, логоа, слики и што ти ја знам.

Која вистина ја знаете вие што сте членови во тие друштва овде во Македонија па и на балканот, правата вистина не верувам дека ја знааат повеќе од 30 луѓе во светов еве нека се и 50.
Тоа што ви кажале на вас нема врска со тоа што е реално, знаете колку и јас. А вие сте само проводници или поточно рацете, големите преку вас си ја тераат агендата и пропагандата ви даваат книги и ве викаат на некои средби и обреди и така ви го перат мозокот, а вие мислите дека сте владетели.
Пред се таа вистина или тајна која и да е, многумина што сатанале масони или членови во тајни друштва се разочарале кога ја слушнале. Еве да го земам времето од Соломон пошто мислам дека потекнува од негово време а тоа е преку 2500 години, од тогаш до сега луѓето многу напредувале на сите полиња така да кога ќе ја слушнам нема да бидам шокиран.

А нај смешно е тоа што сте биле рамноправни членови со останатите, значи твојот глас одлучува за тоа што ќе се случува во светот и ти си рамноправен со рокфелер, рокшилд(викаат дека биле членови) и останати. :) Или викаат дека и Бил Гејтс бил челен во тајно друштво и неговиот глас или мислење ќе вреди исто како и твоето :facepalm:

Масоните или тајните друштва контролораат или владеат онолку-колку ќе им дозволите !
Тоа е обично животинско чуство, да се искористи по слабиот еве и на мене или на вас доколку добиете некоја можност да искористите некој или измамите, изманипулирате(а да го представите во поинакво светло) тоа ќе го сторите, но зависи дали си човек или животно ?



Ме мрзи да пишувам. Но жално е тоа што им давате митолошка ведност не е ни 50% вистина од тоа што се збори за тајните друштва.

Само малите риби пливаат во јато :anco:
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Што значат почетните букви.

bandicam 2015-07-03 12-42-35-686.jpg
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Два три збора за конгресот во Вилхелмсбад
http://www.conspiracyarchive.com/2015/07/06/masonic-congress-of-wilhelmsbad/

Two systems emerged triumphant: Willermoz’s Chevaliers Bienfaisants de la Cité Sainte [Order of Knights, Beneficent of the Holy City] (C.B.C.S.), and especially the Bavarian Illuminati. Both Landgrave Karl von Hessen-Kassel and the Duke Ferdinand of Brunswick, the two heads of the Strict Observance and indeed German Freemasonry as a whole, were recruited into the Illuminati soon after; and it was because of the contacts (and good impression) made at the Congress of Wilhelmsbad that the Illuminati truly became a formidabe power throughout Europe.

Ова само како краток заклучок на крајот, за инфлитрацијата на илуминатското движење во врвот на масонеријата.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Незаслужено малку се зборуваше за мистичниот ред на шрајнерите, инаку многу важен и доста специфичен ред во широката лепеза на масонеријата. Тие покрај филантропијата која се манифестира главно со љубов кон децата, малите количиња и цвеќето, се занимаваат со специфична импермеабилна езотерија која е длабока и инкомпрехенсибилна за профаните.

Неколкупати сум се обидувал да проникнам во најосновната фундаментална база на шрајн масонеријата (нарачав чак и фес, шпиц чизми и бечви како шрајнеров на сликава) меѓутоа успехот беше фрагментарен, односно парцијален. Сепак, како што наведоа масоните на темава, потребен е самопрегор, трпение и работа врз себе, а со тоа и врз другите, но посредно, дискретно и со личен пример.

На последнава слика се тројцата најглавни шрајнери во светот. Нивните имиња не смеат да се објават поради тајност. Ова е една од ретките фотографии кајшто се појавуваат јавно во официјална регалија и со шрајнерски превозни средства.
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Ако си во подолните кругови и нема да знаеш што е
всушност масонеријата, некои се влијателни луѓе во економија, политика, бизнис и религија, сите тие се поврзани, но во позадина се религиозна група.
кои го слават кнезот на овој свет, но не и Создателот
на се што постои.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.007
Поени од реакции
14.833
неко кажуваат дека во позадина се сатански ориентирани сите овие ``друштва``
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Да сатански друштва се, прават ритуали и жртвуваат и луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom