Масони

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
He e воопшто смешна работата.
Пеколните планови на Илуминатите да заедно со Бугари и Срби пак ја распарчат Македонија трајат веќе 3000 години. Од Филип, преку мистериозната смрт на неговиот син - Александар, убиства а Македонски генерали и цареви, ослепување на Самоиловите војници, предавството на Гоце, убиството на Кочо Рацин, смртта на Брашнаров, Ченто, Трајковски..... речиси секој живот на Македонски патриот завршил со смрт.
Зато сериозно треба да се пристапи кон проблемот и да се воведат контрамерки, на пример против апарати за предизвикување на мозочни удари ефикасно средство е капа исплтена од бакарна мрежа и обвиткана со алуминумска фолија за печење. Таква антимозоченудар капа не само што ќе ги спречи смртоносните вибрации да продрад до мозоко туку и ќе ги одбие и насочи назат кон злотворот кој ги пуштил.
Исто така носење со себе библија, сребрен крст на ланче, лук, иконче од некој светец... создава заштитен појас околу чоеко кој не допушта лесна пенетрација на зли сили и непријатели во душата и телото.
Потоа маскирање во илуминт или еврејин или католик може да ги збуни непријателите и да помислат дека сте еден од нив и да не ве нападнат, редовно гледање на вести на СИТЕЛ го тренира мозокот да биде отпорен на било какви надворешни влијанија и самио да си направи шатдаун во случај на потреба.
Ова се дел од контрамерки за спречување на негативно влијаније на масони темплари илуминати и комунисти и спречување на непријатни ситуации кои тие можад да му предизвикаат на човека.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Позната е дека масоните доста слободно зборуваат за масонството и масонските тајни, но секогаш ја премолчуваат клучната состојка.

Така и Големиот Мајстор на македонската ложа ( @Let3 ) го премолче најважното. Најчесто, влијанието на масоните е преку зрачењето на мобилните телефони, а најдобар начин да се заштитите од масоните покрај бакарниот шешир е носењето рузмарин во џеб.

Ruzmarin.JPG

http://hitportal.com.mk/Life_Style-detail/mora-da-ja-nosite-vo-dheb-bilka-koja-ke-ve-zashtiti-od-zracheneto-na-mobilniot-telefon/
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Позната е дека масоните доста слободно зборуваат за масонството и масонските тајни, но секогаш ја премолчуваат клучната состојка.

Така и Големиот Мајстор на македонската ложа ( @Let3 ) го премолче најважното. Најчесто, влијанието на масоните е преку зрачењето на мобилните телефони, а најдобар начин да се заштитите од масоните покрај бакарниот шешир е носењето рузмарин во џеб.

Прегледај го приврзокот 115582

http://hitportal.com.mk/Life_Style-detail/mora-da-ja-nosite-vo-dheb-bilka-koja-ke-ve-zashtiti-od-zracheneto-na-mobilniot-telefon/
Да задолжително и рузмаринот в џеп а и исто така задолжително користење на Виндовс 95 , 98 ка затоа што Масоните ве контролираат од виндовс икс пе па се до виндовс 10ка.
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Според мене масоните владеат со светот. дали доколку има некој друг посовршен начин и нашата интелигенција би била на едно повисоко ниво светот би бил подобро место за живеење. Се плашам дека не. А и тие кои не контролираат се плашат. Во последно време сме сведоци на се повеќе документирани филмови околу масоните и новиот светски поредок.
Како може да има толку прости луѓе да веруваат дека некој има потполна контрола на светот. Сите што веруваат во теории на завери, веруваат затоа што сакаат тоа да биде точно, да знаат демек што и како се случува. Како прво, пола а и повеќе од тие што викаат дека масоните го контролираат светот не ни знаат кои се и што се масони, со што се занимаваат. Слушнале само дека постојат масони и сега звучи интересно дека тие го контролираат светот, па ајде така е. Исто и со илуминати... го виделе џеј зи како прави некој знак и одма тој е у илуминати него го контролираат, а на никој ли не му текнува дека е можно само тоа дека џеј зи се пали на теории на заговор и сака да привлече внимание.
 
Член од
26 декември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
3
Како може да има толку прости луѓе да веруваат дека некој има потполна контрола на светот. Сите што веруваат во теории на завери, веруваат затоа што сакаат тоа да биде точно, да знаат демек што и како се случува. Како прво, пола а и повеќе од тие што викаат дека масоните го контролираат светот не ни знаат кои се и што се масони, со што се занимаваат. Слушнале само дека постојат масони и сега звучи интересно дека тие го контролираат светот, па ајде така е. Исто и со илуминати... го виделе џеј зи како прави некој знак и одма тој е у илуминати него го контролираат, а на никој ли не му текнува дека е можно само тоа дека џеј зи се пали на теории на заговор и сака да привлече внимание.
Извини ти проучено ги имаш па дојде тука да се правиш паметен. Секој има право да си изгради свое мислење и тоа што моето е поразлично од твоето не ме прави глуп. Односно самиот треба да го знаеш тоа ако си толку бистар. Така да ќе се правам дека не го прочитав ова. А и да..јас ги земав само како пример али како што имам наведено во цитатот предходно ако си го прочитал цел ке видиш дека не зборувам за тоа дека џеј зи е којзнае шо туку дека може да е само алатка нивна.. Како и да е можеме само да нагаѓаме и да се правиме паметни никој од нас обичните смртници незнае што се случува навистина..
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Извини ти проучено ги имаш па дојде тука да се правиш паметен. Секој има право да си изгради свое мислење и тоа што моето е поразлично од твоето не ме прави глуп. Односно самиот треба да го знаеш тоа ако си толку бистар. Така да ќе се правам дека не го прочитав ова. А и да..јас ги земав само како пример али како што имам наведено во цитатот предходно ако си го прочитал цел ке видиш дека не зборувам за тоа дека џеј зи е којзнае шо туку дека може да е само алатка нивна.. Како и да е можеме само да нагаѓаме и да се правиме паметни никој од нас обичните смртници незнае што се случува навистина..
Извини, ама ако мислиш дека масоните или илуминати (кои не постојат) го контролираат светот, значи стварно си глуп, најискрено. Што алатка ќе биде џеј зи? Ќе шири сублиминални пораки, ке ни го пере мозокот? Не биди смешен. Од кај ти се тие сигурни информации, од youtube?

За разлика од тебе многу повеќе ги имам проучено масоните, да ја следиш темава ќе знаеше. Според кои факти ти си го изградил своето мислење? Според youtube видеа или само мислиш дека е така?
Можда никој не знае што се случува, ама сигурно е дека масоните не го контролираат светот. А ако мислиш дека не е така, слободно докажи ми со факти.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Извини, ама ако мислиш дека масоните или илуминати (кои не постојат) го контролираат светот, значи стварно си глуп, најискрено. Што алатка ќе биде џеј зи? Ќе шири сублиминални пораки, ке ни го пере мозокот? Не биди смешен. Од кај ти се тие сигурни информации, од youtube?

За разлика од тебе многу повеќе ги имам проучено масоните, да ја следиш темава ќе знаеше. Според кои факти ти си го изградил своето мислење? Според youtube видеа или само мислиш дека е така?
Можда никој не знае што се случува, ама сигурно е дека масоните не го контролираат светот. А ако мислиш дека не е така, слободно докажи ми со факти.
Хазарите го контролираат светот.Овоа веќе не е конспирација туку потврдена вистина од различни истражувачи во различно време.Почни да истражуваш на интернет и ќе сфатиш.
Масоните се само пиончиња во целата игра.
Немој да ме сфатиш нешто погрешно,ако стварно си упатен во овие работи ќе сфатиш дека има луѓе што го контролираат светот.
Тоа е фамилијата Ротшилд.Сите останати се под оваа фамилија.
Зарем мислиш дека светот случајно е ваков каков што е?
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Хазарите го контролираат светот.Овоа веќе не е конспирација туку потврдена вистина од различни истражувачи во различно време.Почни да истражуваш на интернет и ќе сфатиш.
Масоните се само пиончиња во целата игра.
Немој да ме сфатиш нешто погрешно,ако стварно си упатен во овие работи ќе сфатиш дека има луѓе што го контролираат светот.
Тоа е фамилијата Ротшилд.Сите останати се под оваа фамилија.
Зарем мислиш дека светот случајно е ваков каков што е?
Ај навери ми пример, како тоа го контролираат светот? Дали ротшилд ја контролираат на пример Русија, или пак Кина, Јужна Кореја?
На интернет можеш се да најдеш, но работата е во тоа колку е сигурен изворот.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Ај навери ми пример, како тоа го контролираат светот? Дали ротшилд ја контролираат на пример Русија, или пак Кина, Јужна Кореја?
На интернет можеш се да најдеш, но работата е во тоа колку е сигурен изворот.[
Jugop,немаат стопостотна контрола врз светот.Русија веќе не ја контролираат.Кина само делумно.Исто и некои други земји.
Јас не можам да ти докажам дека го контролираат светот.Како би ти докажал?
Но да размислиме малку,зошто сите теоретичари на заговор се фаќаат за истата работа? Некои од нив се убиени.Зошто?
Јас стварно не можам да докажам дека Ротшилд го контролира светот,ама ако почнеме да истражуваме подлабоко на интернет ќе сфатиме дека има нешто.
[DOUBLEPOST=1427618435][/DOUBLEPOST]Jugop,немаат стопостотна контрола врз светот.Русија веќе не ја контролираат.Кина само делумно.Исто и некои други земји.
Јас не можам да ти докажам дека го контролираат светот.Како би ти докажал?
Но да размислиме малку,зошто сите теоретичари на заговор се фаќаат за истата работа?Некои од нив се убиени поради нивните истражувања.Зошто?
Јас стварно не можаж да ти докажам дека Ротшилд го контролира светот.Ама ако почмеме да истражуваме на интернет ќе сфатиме дека има нешто.
 
Последно уредено:

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
[DOUBLEPOST=1427618435][/DOUBLEPOST]Jugop,немаат стопостотна контрола врз светот.Русија веќе не ја контролираат.Кина само делумно.Исто и некои други земји.
Јас не можам да ти докажам дека го контролираат светот.Како би ти докажал?
Но да размислиме малку,зошто сите теоретичари на заговор се фаќаат за истата работа?Некои од нив се убиени поради нивните истражувања.Зошто?
Јас стварно не можаж да ти докажам дека Ротшилд го контролира светот.Ама ако почмеме да истражуваме на интернет ќе сфатиме дека има нешто.
Кои теоретичари на заговор се убиени? Не збори на памет, наведи факти. Како поточно ја контролираат Кина? Наведи пример. Јас можам да кажам дека илуминати не постојат, затоа што нема ниту еден доказ дека сеуште постојат. Ти викаш дека постојат, и дека го контролираат светот. Дали само веруваш дека е така, ти сакаш да е така, или сигурно знаеш?
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Кои теоретичари на заговор се убиени? Не збори на памет, наведи факти. Како поточно ја контролираат Кина? Наведи пример. Јас можам да кажам дека илуминати не постојат, затоа што нема ниту еден доказ дека сеуште постојат. Ти викаш дека постојат, и дека го контролираат светот. Дали само веруваш дека е така, ти сакаш да е така, или сигурно знаеш?
Филип Маршал-добро познат автор кој пишувал за настаните од 11 септември е пронајден мртов во неговата куќа заедно со неговите деца.Случајот е заклучен како убиство-самоубиство,односно Филип си ги убива децата и неговото куче,а потоа се самоубива.И неговото куче човече!!!
Дејвид Кроули-независен режисер е пронајден мртов заедно со неговата фамилија во период додека го снимал филмот "Доаѓањето на Новиот Светски Поредок".Случајот е заклучен како убиство-самоубиство,односно Дејвид си ја убива фамилијата,а потоа се самоубива.
Премногу чудно, зарем не?
Психички здрави луѓе(потврдено од нивните соседи и пријатели)си ги убиваат најмилите туку така без причина.Едниот дури и кучето си го убива.
Зарем би верувал во вакво нешто?
Нормално,никој нема директни докази дека Илумунатите се нарачателите на овие луѓе.
А како би имал со оглед на нивната добро организирана мрежа и корумпираноста на полицијата.
Популарните теоретичари на заговор не ги убиваат затоа шѕо се популарни кај народот и не им одговара такво нешто.
Има и многу други теоретичари што умреле на мистериозен начин,само ај да не ја тупам многу,можам да ги наредам десетици.
 
D

Daedalus

Гостин
Јас верувам во теории на заговор пошто се базирани на сурова реалност. Еве видете што му се случи на еден таков теоретичар на заговор кој стана трн во око за големите великани од корпорациите што ја вртат машината наречена капитализам, илуминатите и масоните...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom