Лоши искуства со банки

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Има една дилема тука.
На пример, ако јас сум адвокат. Адвокат на мафијаш, за кој се знае дека е убица, пљачкаш, измамник и злосторник. Али ја го бранам, затоа што имам некаква лична корист од тоа. Парична.
Дали сеа, ако мене некој ме опљачка, јавноста би требало да има сожалување кон мене, односно осуда кон пљачкашот, кога јас всушност безизмерно сум придонел и придонесувам некој таков да продолжи да го прави токму тоа?
Дали треба да ми помагаат и да ме тешат, кога баш ја сум тој кој им дава подршка токму на таквите, на какви сум им станал жртва?

get the point?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.398
Поени од реакции
7.328
Не ми се верува дека сеуште не ти е јасно , одма логирај се на сајтот и откажи го профилот .

Untitled.png
 
Последно уредено:

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Како тоа за 8 дена 2 пати е наплатена месечна членарина?
Пиши им на тие Линдра.цом дека два пати ти собрале пари за ист месец и ќе ти вратат 1300 денари. И закачи им го овој слип во маилот како доказ.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.398
Поени од реакции
7.328
Пиши им на тие Линдра.цом дека два пати ти собрале пари за ист месец и ќе ти вратат 1300 денари. И закачи им го овој слип во маилот како доказ.
Нема што да им напише , тој сигурно се регистрирал пред 4 месеци , изминал пробен период па еднаш му наплатиле , за вториот месец немал пари , па сега кога му стигнале 4000 денари му зеле две членарини.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Нека се прави на мутав, не дека на супорт на тој сајт работат нуклеарни физичари, може се Индијци и ќе наседнат. И онака ништо не губи.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
нема он проблем со банката има проблем со lynda.com. нека се жале дека несакајќи се претплатил, нека видат дека не се логирал, не користел туторијали, може и ќе му вратат пари. како и да е нека се логира што побрзо и нека откаже претплата, да не му наплатат и за следниот месец.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Таман работа на Тутунска поготово да и е дојдено 1300 денари да зема месечно од рандом личност. Чим влече нешто ваква фиксна сума значи сто посто се работи за некаква претплата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Банката крадела. Корисниците не ги читаат правилата пред да се регистираат на некој веб сајт, на кој членството се плаќа.
Несакајќи се зачленил, да бе овие Линда пасат трева. :angel: Со толку голем фонт пишува
Become a member. Discover what you can learn.
Try lynda.com FREE for 10 days! Choose any membership plan below and start learning today.


Во темата за НЛБ пишал "Дали ви се имаат одлеано пари на некоја сметка што прв пат ја гледате на извештајот одкога ве изгореле?"

"Парите се отидени на некој вебсајт."

Прво глуми дека не знае кој е тој веб сајт, па после тоа дека се отидени на Линда и на крај дека таму барал курсеви. Овие приказни кажи ги на некој друг. :coffee:

Гледаш извештај од банката, отвораш lynda.com и читаш дека имаш членство од 24.99$ = 1382 ден
Бил во ИТ професијата :ROFLMAO:
 
C

cige

Гостин
нема он проблем со банката има проблем со lynda.com. нека се жале дека несакајќи се претплатил, нека видат дека не се логирал, не користел туторијали, може и ќе му вратат пари. како и да е нека се логира што побрзо и нека откаже претплата, да не му наплатат и за следниот месец.
Ако идеме по логика дека сметките за струја, вода, и телефон сам си ги плаќаш, не ти одат парите сами на нивна сметка тогаш јас сум оштетен. Пред 2 месеци се логирав, не најдов тоа што ми треба, и од тогаш се немам уклучено, ете сум изумил дека треба да го одјавам профилот оти ќе ми зема пари.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
ете сум изумил дека треба да го одјавам профилот оти ќе ми зема пари.
Е де, задоцнета памет секогаш некако се наплаќа. Ти ефтино си ја платил, 4000 денари. Ништо страшно, што толку драмиш. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако идеме по логика дека сметките за струја, вода, и телефон сам си ги плаќаш, не ти одат парите сами на нивна сметка тогаш јас сум оштетен. Пред 2 месеци се логирав, не најдов тоа што ми треба, и од тогаш се немам уклучено, ете сум изумил дека треба да го одјавам профилот оти ќе ми зема пари.
Добро, дали ти прочита дека со самата регистрација прифаќаш бесплатни 10 дена и едногодишна претплата за членство? Ти ако сакаш после тоа не се логирај, веќе си се зачленил и ќе плаќаш.
Исто ти е како телефон на претплата. Склучуваш договор и на нив не им е гајле дали ќе ги искористиш минутите од претплатата или мобилниот цел месец ќе ти е исклучен.

Не знаел дека ќе му зема пари. :coffee:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.919
Поени од реакции
10.548
Па можно е тоа, ама па ќе неможам да се жалам дека навистина не сум отварал линкови.
сеа да не излезе дека цела година ке мора да си член? си го ебал ежот ако е така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom