Лоши искуства со банки

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Please contact the bank if u need further details...
Пиши им, знам дека немам пари, вие ми ги земавте :D

Прашај ги како да го ресетираш пасвордот, чим си успеал да им пратиш мејл и да те познаат, значи можеш да ресетираш и да шернеш со нас... Изгледа ќе ти наплатат и за 17ти јули :)
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
дај најди корисничкото име и лозинката ние ќе ти средиме за откажување на претплата. туку до 17ти, тогаш ти наплаќаат за следниот месец, да не ти стое така не искористен акаунтот. има доста време, цел сајт ќе го симниме.
 
C

cige

Гостин
Please contact the bank if u need further details...
Пиши им, знам дека немам пари, вие ми ги земавте :D

Прашај ги како да го ресетираш пасвордот, чим си успеал да им пратиш мејл и да те познаат, значи можеш да ресетираш и да шернеш со нас... Изгледа ќе ти наплатат и за 17ти јули :)
Се мислам да почнам да ги пукам со мејлови дека тие пари ми биле од татко ми, дека јас сум студент и дека сега не можам да си ги платам давачките за факултетот. Да им речам да проверат Хистори дека сајтот не ми е отваран воопшто. Па да се смилуваат да ми ги вратат парите.
Значи не е тоа лага, да нагласам.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Се мислам да почнам да ги пукам со мејлови дека тие пари ми биле од татко ми, дека јас сум студент и дека сега не можам да си ги платам давачките за факултетот. Да им речам да проверат Хистори дека сајтот не ми е отваран воопшто. Па да се смилуваат да ми ги вратат парите.
Значи не е тоа лага, да нагласам.
Нема милум, само силум. Заеби молење и лигавење, покрени им chargeback. Наводно некој ти го украл бројот од картичката, и без твое знаење и одобрение направил fraudulent трансакција на сајтот од Линда.

Кога ќе ги добиеш парите назад, поништија картичката и извади си нова.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога веќе ти вратиле, пиши и дека си го заборавил јузерот и пасвордот и дека сакаш да го откажеш членството.
А не на татко ми е картичката, парите ги сакам назад на сметка, иначе ќе ме тепа. :icon_mrgr: Како дете од 7 години. :tapp:

Знаат од која ИП адреса е регистриран. Ако му пратат јузер и пасворд за се логира и да го откаже членството, ќе видат дека ИП адресата е иста. Не може да лаже дека некој му го украдел бројот од картичката и се регистрирал во негово име.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Се мислам да почнам да ги пукам со мејлови дека тие пари ми биле од татко ми, дека јас сум студент и дека сега не можам да си ги платам давачките за факултетот. Да им речам да проверат Хистори дека сајтот не ми е отваран воопшто. Па да се смилуваат да ми ги вратат парите.
Значи не е тоа лага, да нагласам.
Што да ти кажам, прво побарај си го назад јузернејмот и пасвордот да можеш да откажеш пред да им кажуваш дека сакаш да откажеш да не те мотаат 2 месеци :)
Откако ќе ти го дадат, логирај се и најди ја опцијата за откажување и откажи...

После моли, коли :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Знаат од која ИП адреса е регистриран. Ако му пратат јузер и пасворд за се логира и да го откаже членството, ќе видат дека ИП адресата е иста. Не може да лаже дека некој му го украдел бројот од картичката и се регистрирал во негово име.
Море да видиш како може... :sneaky:
Ама Циге е во прашање. Несакајќи може да постави пасворд на биосот, ќе го заборави, ќе не може ни Кајгана да отвори после.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се мислам да почнам да ги пукам со мејлови дека тие пари ми биле од татко ми, дека јас сум студент и дека сега не можам да си ги платам давачките за факултетот. Да им речам да проверат Хистори дека сајтот не ми е отваран воопшто. Па да се смилуваат да ми ги вратат парите.
Значи не е тоа лага, да нагласам.
Како бе да проверат хистори кога ти сам можеш да го модификуваш тоа? :D Пробувај со сите мејлови, нека ти текне. Сигурно немаш 350 мејла отворено.
 
C

cige

Гостин
Кога веќе ти вратиле, пиши и дека си го заборавил јузерот и пасвордот и дека сакаш да го откажеш членството.
А не на татко ми е картичката, парите ги сакам назад на сметка, иначе ќе ме тепа. :icon_mrgr: Како дете од 7 години. :tapp:

Знаат од која ИП адреса е регистриран. Ако му пратат јузер и пасворд за се логира и да го откаже членството, ќе видат дека ИП адресата е иста. Не може да лаже дека некој му го украдел бројот од картичката и се регистрирал во негово име.
Пишав дека моја е картичката. А фората демек чекам пари за школување од татко ми.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
заборави на парите и откажи го членството,млад си ќе заработиш (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom