Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
22 септември 2011
Мислења
65
Поени од реакции
41
да, ако се работи за одгледувачница али да имам јас кучка би ги дал на некој стварно што би ги чувал а инако миленко ми дава за 50 евра од неговите,денес бев во илинден во дгледувачница за шарковци со педигре 100 женски 150 машки
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
да, ако се работи за одгледувачница али да имам јас кучка би ги дал на некој стварно што би ги чувал а инако миленко ми дава за 50 евра од неговите,денес бев во илинден во дгледувачница за шарковци со педигре 100 женски 150 машки
Кој е миленко?Како му се вика одгледувачнцата?
 
Член од
13 февруари 2013
Мислења
12
Поени од реакции
15
да, ако се работи за одгледувачница али да имам јас кучка би ги дал на некој стварно што би ги чувал а инако миленко ми дава за 50 евра од неговите,денес бев во илинден во дгледувачница за шарковци со педигре 100 женски 150 машки
Ако е одгледувачница, супер цена...али да знаеш дека ОДГЛЕДУВАЧНИЦА и парење кучиња за бизнис, има разлика :)
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
65
Поени од реакции
41
Миленко Неделковски новинарот, како што видов од сликите како бачило да има, ги има на слики добри шарковци, ама вика дека од секое легло не излагаа капиталци ти ги продавал по 500 евра, а овие што му останале се со мали маани дали шепите се малку помали, или муцките и не се за на изложба, а мене не ми треба за на изложба.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Некој од кучкарите тука го молам да ми каже ако нешто знае за кучето на логото на КСМ.Јас од муабети знам дека е кучка и дека се викала Бистра,друго не знам,ама сакам да видам слики од нејзе ако се има и нешто плус,би бил многу благодарен :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Дали во Скопје има некој хотел за кучиња што функционира нормално, без да закачи некоја бактерија и вируси и слично, ми треба за еден ден за 6 месечно куче.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Овие 2 кученца беа веројатно оставени од некого на сред улица. Се молат сите кои имаат соодветни можности да размислат за нивно вдомување, пред да биде предоцна. Кученцата се наоѓаат во двор до слаткарница Еми, Струмица (на улица Ристо Ќурчиев).

Image423.jpg
 
Член од
24 ноември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Дали знаете некој што бања кучиња да ми дадете број за контакт.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
За пит мажјак колку е нормална тежина на 8 месеци ?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
dali imanekoj zenka ruski ovcar za parenje a moze i sarplaninka ?:)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Нез овде дали ќе најдеш пробај на пазар 3 и реклама 5 имаат пишано сеа нез дали има за тоа шо побара ама пробај.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988

Tanjushka

Gamer Girl
Член од
20 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво, имам еден проблем со моето куче. Старо е една година, а од 2 месеци го чуваме, незнам точно што раса е овчарско куче е некое, ама проблемот е што кога иде некој он не лае туку си седи ко ништо да не е.
Пред тоа мислевме дека оти е мал уште неможе да се прилагоди, ама веќе една година има, а он многу ретко да лае кога иде некој, ако спие не се ни замара да види кој е. Како да направам за да почне да лае???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom