Купување преку интернет (генерална дискусија)

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Пред 3-4 дена ми е пуштена нарачката али на алиекспрес кога отварам тоа тракингот,го пишуем бројот и ми вика дека не ми наоѓа таков item
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Пред 3-4 дена ми е пуштена нарачката али на алиекспрес кога отварам тоа тракингот,го пишуем бројот и ми вика дека не ми наоѓа таков item
од 3-10 дена треба да почекаш за да е активен ...
 
Член од
12 јуни 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Член од
14 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
4
Сакам да испратам мало пакетче од околу 300 грама до Англија. Има некој идеја за најефтина опција?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да испратам мало пакетче од околу 300 грама до Англија. Има некој идеја за најефтина опција?
Ќе идеш кај шоферот на автобусот ќе му речеш -Абе брат имам пакетче едно до англија да го пратам, ќе му шушнеш 50 денара и пиво скопско и ќе го однесе.
Се зезам нели. ПРеку пошта нормално ќе пратиш 400 денара би требало да те чини со се тракинг број
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
3
Кога порачувам од али експрес секогаш сум гледала фидбек (тие жолтите звездички да ги има),ама сега најдов едen производ од еден селер и немаше ич фидбек,го побарав истиот производ кај друг селер го имаше аама нигде нема фидбек..незнам шо да правам,и незнам дали е сигурно..што мислите вие? Дали и колку е сигурно? :unsure:
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Кога порачувам од али експрес секогаш сум гледала фидбек (тие жолтите звездички да ги има),ама сега најдов едen производ од еден селер и немаше ич фидбек,го побарав истиот производ кај друг селер го имаше аама нигде нема фидбек..незнам шо да правам,и незнам дали е сигурно..што мислите вие? Дали и колку е сигурно? :unsure:
Ако нешто е предобро да биде вистинито најчесто и не е. Направи истражување ако производот е 20-30 проценти поефтин од конкуренцијата ок, ако производот е баеги поефтин а продавачот има 100 нарачки речиси сигурно е измама
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Зашто на алиекспрес не ми ја прифаќа картичкава од стопнаска банка што е за интернет плаќање?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
4
тоа значи дека продуктот ти е пратен и моментално ти е во Кина не се секирај провери го за некојлку (15-20) дена би требало да има друго инфо каде е, а кога е веќе некаде во европа можеш да го следис преку posta.mk :cool:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
На АлиЕкспрес гледам има Најк патики и некои останати брендови. Кинезиве не ми се за верување па да прашам дали се тоа оргинали или некои копии кинески на оргиналните Најк (ко што имаш на пазарче кај нас Адидас за 1000ден.)
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Dali znae nekoj kolku vreme treba za pratka da sitgne vo mkd po economy delivery royal mail??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom