Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Сакам да прашам нешто, оф топик. Имам картича пејонир мастер кард, дсли ќе можам да повлекувам пари од Грција?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Сакам да прашам нешто, оф топик. Имам картича пејонир мастер кард, дсли ќе можам да повлекувам пари од Грција?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Можеш. Испробано
 
Член од
20 август 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Mi stigna pratka od aliexpress, ali ne sum bil doma i postarot go ostail livceto u sandace. Arno ama pratkata glasi na ime na majka mi koja momentalno ne e vo MK, a znam deka pravea problem pri podiganje na pratka u posta, t.e liceto na koe glasi pratkata mora da ja podigne istata. Pa sakav da prasam care nekoe? I sto se slucuva koa ke pominat tie 5 dena rok za podiganje koi mi se dadeni, bidejki majka mi nema da se vrati do togas. Fala.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Mi stigna pratka od aliexpress, ali ne sum bil doma i postarot go ostail livceto u sandace. Arno ama pratkata glasi na ime na majka mi koja momentalno ne e vo MK, a znam deka pravea problem pri podiganje na pratka u posta, t.e liceto na koe glasi pratkata mora da ja podigne istata. Pa sakav da prasam care nekoe? I sto se slucuva koa ke pominat tie 5 dena rok za podiganje koi mi se dadeni, bidejki majka mi nema da se vrati do togas. Fala.
Оди пробај да ја земеш и ти кажи дека не е она тука и ќе видат дека е иста адреса па ќе ти ја дадат
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
После колку време од кога ќе го пратат производот можам да го следам ?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Mi stigna pratka od aliexpress, ali ne sum bil doma i postarot go ostail livceto u sandace. Arno ama pratkata glasi na ime na majka mi koja momentalno ne e vo MK, a znam deka pravea problem pri podiganje na pratka u posta, t.e liceto na koe glasi pratkata mora da ja podigne istata. Pa sakav da prasam care nekoe? I sto se slucuva koa ke pominat tie 5 dena rok za podiganje koi mi se dadeni, bidejki majka mi nema da se vrati do togas. Fala.
Оди на пошта со лична карта и ливечето, побарај ја пратката од мајка ти и то е то. Ако те прашаат речи им дека е на пат и ќе е отсутна една недела, дека ти ќе ја подигниш пратката во нејзино име.
После 5 дена ако не ја подигниш ја враќаат назад од кај шо стигнала.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сакам да нарачам едно два три парчиња часовници од Curren, преку AliXpress(прв пат пациент :pipi:) . Заглавив кај што мора да бирам преку која пошта да ми го достават. Дали преку China Mail или пак Singapour Mail,доставата е џабе и кај двата,по 3 евра . Какво ви е искустото и ваш совет е да одберам ?! :sleep: http://www.aliexpress.com/item/CURREN-8106-Men-s-Tungsten-Steel-Analog-Quartz-Watch-4-kinds-of-color/978623176.html
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да нарачам едно два три парчиња часовници од Curren, преку AliXpress(прв пат пациент :pipi:) . Заглавив кај што мора да бирам преку која пошта да ми го достават. Дали преку China Mail или пак Singapour Mail,доставата е џабе и кај двата,по 3 евра . Какво ви е искустото и ваш совет е да одберам ?! :sleep: http://www.aliexpress.com/item/CURREN-8106-Men-s-Tungsten-Steel-Analog-Quartz-Watch-4-kinds-of-color/978623176.html
CURREN се одлични за парите, 6 месеци имам нивни часовник и одличен е, купив црн и бев скептичен дека бојата ќе се излупи ама јок. Дури сега знам дека никогаш нема да купам поскап часовник од 10 евра. Во врска со поштите не сум приметил некоја особена разлика иако мислам дека кинеската пошта е подобрена во последно време
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Чајнапост - Сингапурпост, добри се и двете и слични, шознам, можда Сингапур ја би го избрал...
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Не би требало да платиш царина, а ни ДДВ само може да ти бараат фактура/принтскрин
Ако нарачуваш кога ќе ти стигнат пиши импресии пошто ова стварно е џабе
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Би сакал да прашам дали некој има искуство со оваа страна http://www.eurobay-mk.com/ дали испорачуваат и работат како што треба и случајно ако знае некој како би можел да нарачам прозводи од sportsdirect.com ?
Убаво изгледа страната, топ е средена, ама ова ценовников некако ми е :confused: изгледа порачуваат со скап shipping оттаму за да им стигнат сигурно, нешто што фактички мора од тебе да го наплатат.

http://www.eurobay-mk.com/cenovnik.html
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Mi stigna pratka od aliexpress, ali ne sum bil doma i postarot go ostail livceto u sandace. Arno ama pratkata glasi na ime na majka mi koja momentalno ne e vo MK, a znam deka pravea problem pri podiganje na pratka u posta, t.e liceto na koe glasi pratkata mora da ja podigne istata. Pa sakav da prasam care nekoe? I sto se slucuva koa ke pominat tie 5 dena rok za podiganje koi mi se dadeni, bidejki majka mi nema da se vrati do togas. Fala.
drugar kako se naracuva od ali express moes li vaka poslikovito da mi objasnis ...edna drugarka me prasuvase pa se obrativ tuka :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom