Како да се освои и задржи женското внимание?

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
хахаха, па овој збори за задржување на женско внимание
а овде само машки му раплицираат. нешто не ми е јасно сега :pos:
мора да е двоцефка :drk:
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Незнам дали да се смеам или да плачам. :facepalm:
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Терај си ја шемата, биди си кул и сигурно ќе бидеш забележан и ќе ти биде посветено внимание... нема потреба да изиграваш нешто што не си, да се праиш циркузнат за да привлечеш внимание, така само ја покажуваш својата слабост т.е. опсесивноста од нечие внимание... да така може и ќе добиеш внимание, но од кого... каков си такви и ќе си привлечеш...
И стварно е жалосно што доста врски завршуваат со насилство и меѓусебно неразбирање, оти и истите се базирале уште од старт на доминација, искористување, прчење и т.н...
--- надополнето: 28 јануари 2013 во 23:12 ---
Незнам дали да се смеам или да плачам. :facepalm:
Смеј се да не заплачеш...;)
--- надополнето: 28 јануари 2013 во 23:15 ---
хахаха, па овој збори за задржување на женско внимание
а овде само машки му раплицираат. нешто не ми е јасно сега :pos:
мора да е двоцефка :drk:
Ти не разбираш... да беше сега во живо со него, ќе ти удреше два три шамара и ти срце ќе откинеше за него...:pos: Ако си женско... ако не ќе има тепачка:D
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Не сакам ни јас да биде така, но сфатив дека на жена вниманието ќе и го задржиш само на овој начин. Во спротивно ти си лигуш за неа и нема да има ни грам почит према тебе. Ја знаеш онаа „Еби да те сака, тепај да те слуша“? Се испостави дека е вистина. За жал...


Вауууу, златен, ти мора со мноооогу жени до сега да си бил, штом вака сигурно настапуваш со ставовите. (y)
Само, нешто многу сигурен си ми и за делот кај шо те третираат како лигуш и кај шо не те ебат два посто.
И за болдот - пак ме збуни - за кого ти е жал? За жените шо ги као тепаш или за себе кога те праат да се осеќаш као лигуш?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Темава зрачи од интелигенција и софистицираност, поготово благодарение на членови како Ulbrecht. :icon_mrgr:
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Фетиш ми се, на алфа мажјаци како тебе им ги пикам во задник како жетони. Проширен си ти, не оставаш трошки.
Izgleda tvojot stopan epten ti go popustil sidzimot pa si azdisala volku. Ako e nesposoben, prati go kaj mene da go poducham.

Вауууу, златен, ти мора со мноооогу жени до сега да си бил, штом вака сигурно настапуваш со ставовите. (y)
Само, нешто многу сигурен си ми и за делот кај шо те третираат како лигуш и кај шо не те ебат два посто.
И за болдот - пак ме збуни - за кого ти е жал? За жените шо ги као тепаш или за себе кога те праат да се осеќаш као лигуш?
Sum bil, samo ne mi e poentata da se falam, dojdov na temava da ostavam moe mislenje, ne da bidam tretiran kako govedo poradi toa.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Izgleda tvojot stopan epten ti go popustil sidzimot pa si azdisala volku. Ako e nesposoben, prati go kaj mene da go poducham.

Sum bil, samo ne mi e poentata da se falam, dojdov na temava da ostavam moe mislenje, ne da bidam tretiran kako govedo poradi toa.
Сам се третираш како говедо, ние само ставаме акцент на тоа.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Не рекле старите за џабе кај што удри мажот цвеќе расте :D
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Izgleda tvojot stopan epten ti go popustil sidzimot pa si azdisala volku. Ako e nesposoben, prati go kaj mene da go poducham.



Sum bil, samo ne mi e poentata da se falam, dojdov na temava da ostavam moe mislenje, ne da bidam tretiran kako govedo poradi toa.

Стварно бе, си дојде човекот да си каже како тепа и малтретира жени и ние наместо да бидеме благодарни, го увредивме и сеа е тажен. Срамота.

Ти, Ulbrecht, ич немаш среќа значи. У вистински живот тепаш, по форуми пропагираш тепање и пак ниедна жена не те е*е 2 посто.:(
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Настрана овие садо-мазохистички муабети и насилства, по мое мислење женското внимание се освојува највеќе преку гестовите и начинот на кој ја третираш.
Не велам дека треба да ја гледаш како трофеј и на секои 5мин да ја гланцаш, али начинот на кој и зборуваш, третирање на жената како дама, сите тие ситници се битни, и таа ги гледа и им обрнува внимание, особено начинот на кој ја допираш.
Е сеа, вообичаено е за машкиот род на почетокот кога сакаат да ја освојат девојката да ја третираат ко краљица притоа плашејќи се да не згрешат и планирајќи си го секој чекор.
Меѓутоа не е толку битно освојувањето, колку задржувањето на вниманието.После запознавањето, според мене треба да ја третираш на сличен начин како претходно, но никако да се испреврти машкото за 180 степена и да се понаша со неа како му прдне пошо, као веќе е освоена и по автоматизам ќе прифати се од негова страна.
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Стварно бе, си дојде човекот да си каже како тепа и малтретира жени и ние наместо да бидеме благодарни, го увредивме и сеа е тажен. Срамота.

Ти, Ulbrecht, ич немаш среќа значи. У вистински живот тепаш, по форуми пропагираш тепање и пак ниедна жена не те е*е 2 посто.:(
Мала, јас само кажав како до сега функционирало кај мене, не дека сакам да е така...
Море бесни кучки еден куп. Чудно ми е како стопаните не ве спастриле до сега, или па спастрени сте, само на форум глумите дека сте феминистки.
Не за џабе рекле дека ќотекот е излезен од рајот, а вие само така знаете за почит.

Од Миладиновци си ?
Od Mitra6inci. Z6?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Мала, јас само кажав како до сега функционирало кај мене, не дека сакам да е така...
Море бесни кучки еден куп. Чудно ми е како стопаните не ве спастриле до сега, или па спастрени сте, само на форум глумите дека сте феминистки.
Не за џабе рекле дека ќотекот е излезен од рајот, а вие само така знаете за почит.
Кажа Ulbrecht ... и плукна во далечината, низ процепот меѓу предните заби. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom