Како да се освои и задржи женското внимание?

Член од
12 април 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
Да погодам си бил фин, љубезен и културен со нејзе ? Си имал фер и коректен однос, не си се понашал арогантно, си ја ислушувал кога имало потреба, си и давал совети т.е си бил вистински nice guy, така ?
 
Член од
12 април 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Да погодам си бил фин, љубезен и културен со нејзе ? Си имал фер и коректен однос, не си се понашал арогантно, си ја ислушувал кога имало потреба, си и давал совети т.е си бил вистински nice guy, така ?
Па, така нешто.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Па, така нешто.
Епа тоа е твојата грешка бе бате, затоа си бил френдзониран по брза постапка. На претходната страна од истава тема беше постиран овој пост за еден друг дечко. Мој совет задолжително да го прочиташ, многу нешта ќе ти се разјаснат.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
Залапај ја. Задрапај ја. Имајте секс.

Па потоа нека те гледа како пријател колку сака. И дружете се онака, другарски. Со секс, онака, другарски.

Со лесно.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
Тоа значи „НЕ“.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
Не сакаат жениве фини момци што се понашаат фино и културно со нив, сакаат некој што ќе се понаша со нив како со говно, ќе ги понижува на секој можен начин, ќе ги заебе у прва прилика, за после да дојдат на тебе да ти се жалат како типот бил егоистичка свиња и ја искористил само за секс. И после да не и дојде памет и пак да се залета по друг ист таков тип.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
Не сакаат жениве фини момци што се понашаат фино и културно со нив, сакаат некој што ќе се понаша со нив како со говно, ќе ги понижува на секој можен начин, ќе ги заебе у прва прилика, за после да дојдат на тебе да ти се жалат како типот бил егоистичка свиња и ја искористил само за секс. И после да не и дојде памет и пак да се залета по друг ист таков тип.
Дааа бе, све у нас жените проблемот, ние нејќеме фини момци а вие пустите од фини пофини, од паметни попаметни, од убави поубави :)
Не ви текнало некад да се погледнете у огледало, да видите да не е у вас проблемчето случајно..?
Не се брои финоќата ако си грд, господине Смерт :) Или глуп :) Или неспособен околу девојче:) Или било која комбинација од овие три.

Или ако има нешто четврто што ти фали, а е критериум за дотичната, for that matter.

Ама полесно е да плукаш врз цел женски род него да се соочиш со фактот дека си ташак и не знаеш да ја освоиш девојката што ти се допаѓа, нели? :)

Залапај ја. Задрапај ја. Имајте секс.

Па потоа нека те гледа како пријател колку сака. И дружете се онака, другарски. Со секс, онака, другарски.

Со лесно.
Дали си ти нормален со советиве?
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Дааа бе, све у нас жените проблемот, ние нејќеме фини момци а вие пустите од фини пофини, од паметни попаметни, од убави поубави :)
Не ви текнало некад да се погледнете у огледало, да видите да не е у вас проблемчето случајно..?
Не се брои финоќата ако си грд, господине Смерт :) Или глуп :) Или неспособен околу девојче:) Или било коа комбинација од овие три.
Или ако има нешто четврто што ти фали, а е критериум за дотичната.

Ама полесно е да плукаш врз цел женски род него да се соочиш со фактот дека си ташак и не знаеш да ја освоиш девојката што ти се допаѓа :)
никад не се брои ако си фин...такви сте едноставно фино не ви одговара.... :) Не е за друго проблемот...пошо едноставно 90 % од времето и самите незнаете што сакате....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Залапај ја. Задрапај ја. Имајте секс.

Па потоа нека те гледа како пријател колку сака. И дружете се онака, другарски. Со секс, онака, другарски.

Со лесно.
Тебе некој да те залапа и исекса ќе го гледаш после како приател? Ќе се дружите?
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Значи вака, има една девојка што премногу ми се допаѓа, другари сме и и имам кажано дека сакам врска со неа, но таа рече дека едноставно ме гледа само како другар. Знам дека со тоа неможам ништо повеке и ке речете дека треба друга да побарам. но во неа сум заљубен и ако може некој совет?? И натаму се однесуваме како другари се имаме но ако и речам повторно за врска мислам дека ке ми го каже истото...
бате ич батали ја ...не и кревај акции со тоа што ќе ја прашаш уште еднаш...прекини контакт веќе ако си заљубен пошо тешко ќе ти е на тебе...нејзе баш ја боли за тебе.. ти едино може да и бидеш рамо за плачење....ти ќе ја тешиш друг ќе ја е.е у превод...има и други девојчиња...прошетај види ...гарант наоѓаш некоја друга во која ќе се заљубиш...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
никад не се брои ако си фин...такви сте едноставно фино не ви одговара.... :) Не е за друго проблемот...пошо едноставно 90 % од времето и самите незнаете што сакате....
Многу храбра генерализација.
 
2

~2A

Гостин
никад не се брои ако си фин...такви сте едноставно фино не ви одговара.... :) Не е за друго проблемот...пошо едноставно 90 % од времето и самите незнаете што сакате....
Јас знам почесто женЦките што сакаат на млади години.... сакаат некој badass ликови,па доколку остане со него и вклучат брак така настануваат насилства, барем јас така мислам. После таа дотичната како што почесто викаат на форумов :pos:, ќе игра брканица по институции против насилство...

Друга варијанта исто badass ликови,арно ама паметната си го има како секундарна цел, ако не за друго да не е сингл пошто не е кул.
И си чека да се фати на јадицата некој со пари па после се друго, не се секирај ќе го засака и ти па.. ;)


Ве молам да ме извините од понежниот пол, ама поголемиот број на девојки е ваков, барем од тие што ги знам вака прават. ;)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
реалност...не велам сите дека сте такви... сеа не дека ние сме цвеќиња за мирисања...али битно знаеме точно што сакаме.... :)
aw shuddup.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom