Заработка на интернет (официјална тема)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Да ве прашам за тие што заработувате со фиверр, колку време ви требаше за да го продадете првиот гиг?
Еве веќе 9 дена сум на фиверр имам гигови(најчесто за графички дизајн) и плус некои 2-3 други али до сега не сум имал ниту една порачка, мислам да почнам да се рекламирам по форуми за вакви работи, вие што ќе предложите?
не се откажувај, може и месец-два да помине пред првата порачка. воопшто не е лесен почетокот, али штом почне со една-две порачки после ќе тргне работата, секако, ако работиш квалитетно ;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да ве прашам за тие што заработувате со фиверр, колку време ви требаше за да го продадете првиот гиг?
Еве веќе 9 дена сум на фиверр имам гигови(најчесто за графички дизајн) и плус некои 2-3 други али до сега не сум имал ниту една порачка, мислам да почнам да се рекламирам по форуми за вакви работи, вие што ќе предложите?
Барај на некои форуми некој ако бара лого дизајн. А ако не успее ни тоа барај на некого да му платиш за да ти го купи ГИГот :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Може ќе звучам глупаво ама ај пак да си прашам.
Има вистина во ова Libertagia или послабо?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
da ne ima nekoj na neteller barem 0.50 ...ke mu dam na payza jas 2 dolari?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Да не ја имаш згрешено адресата? :)[DOUBLEPOST=1397753388][/DOUBLEPOST]И дали некој може да ми објасни што е финтава со сајтови како следниот, кој ти даваат free bitcoins?
http://www.whipplebtclottery.com/
Za free bitcoin najsigurna i najdobra e http://x.co/fbitcoin
ps. ,da ima referal moj i sekoj e dobredojden . Ionaka nisto vas ne vi pravi steta.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Еве после сите глупости и расправии конечно најдов нешто,добро не е баш правење пари но е слично.http://fancy.to/115b1m е веб шоп кој нуди производи, за секој кој што ќе се регистрира преку вас добивате 1$,парите не може да ги подигнете туку директно си купувате работи од сајтот,а има доста интересни работи,отворете ќе видете регистрацијата одзема 1 минута,не бара активации и слично.Извинете што се рекламирам :D доколку сакате да се регистрирате самостојно Кликнете овде да се регистрирате самостојно.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
дали овде некој прави пари на интернет преку страна за игри и неш слично другарот прави секој месец 700+ евра и тј вели дека има страна за игри и доколку неговата страна е мегу првите 3 на гоогле (кога ќе напишеш игри неговата да излезе во првите три по редослед на гоогле) тој зимал многу пари? има некој што прави пари на сличен начин?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
дали овде некој прави пари на интернет преку страна за игри и неш слично другарот прави секој месец 700+ евра и тј вели дека има страна за игри и доколку неговата страна е мегу првите 3 на гоогле (кога ќе напишеш игри неговата да излезе во првите три по редослед на гоогле) тој зимал многу пари? има некој што прави пари на сличен начин?
Другар ти лажи суши :D
 
T

templar55

Гостин
најмногу заработувал на кликовите од франција, америка и грција. Кој го знае што прави :)
Ова прави : peerfly.com
Само овие од peerfly не прифаќаат секој. Можеш да рекламираш се и сешто а на игрици се вадат доста пари ( со секој регистриран член на некоја игра тебе ти плаќаат 70 денари. Инаку тешко дека ке те прифатат ако пробаш да се регистрираш.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
најмногу заработувал на кликовите од франција, америка и грција. Кој го знае што прави :)
Сосема возможно, дури и мала е сумата шо ја зима ако е способен да рангира меѓу први три за добри keywords.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
дали овде некој прави пари на интернет преку страна за игри и неш слично другарот прави секој месец 700+ евра и тј вели дека има страна за игри и доколку неговата страна е мегу првите 3 на гоогле (кога ќе напишеш игри неговата да излезе во првите три по редослед на гоогле) тој зимал многу пари? има некој што прави пари на сличен начин?
Со која цел ти е поставено прашањето? Сакаш да го фатиш другар ти во лага или сакаш да заработуваш на ист начин како него? Мене повеќе на првото ми личи :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Да од трафик од Франција не е тешко да се прават 700 евра месечно.

Прави пример "candy crash hack" на француски и ги ранкува на првите 3 на Гугл.
Добива луге (повеќе деца) кои им бара да направат offer за да симнат. Од еден таков offer он што прави го плаќаат од прилика 10 евра.
Што повеќе му направат offers тоа повеќе пари зима.

И со Француски вебстрани не е никаков проблем да правиш 700 евра месечно. Јас на 3то место на гугл бев коа почнав па 700 евра идеа како боза. Само што кај мене е потешко јас сум повеќе со легални ствари него со "hacks " за игри :)

Еве кај мене како иде од само една вебстрана што е 3та на гугл за познат keyword :D
Одприлика се 1500-1700 евра месечно од една вебстрана.
Сега имам во план да пуштам две три нови вебстрани. Но процесот е многу тежок и болен но на крај е уживанција :D

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom