Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
број на документ (лична карта на пример) кој покасно во рок од 30 дена мора да го скенираш и да го пратиш кај нив да ти го верификуваат акаунтот.
Фала ти многу, се регистрирав и сега сум твој реферал.
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43

BFK

Член од
30 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
До сите кои се скептици во врска со LibertaGia им предлагам да се придружат на официјалната Балканска група на Facebook. Кликнете овде за да се придружите на ФБ страната (детални информации и помош за се, во врска со LibertaGia), а овде за регистрација на LibertaGia.
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
број на документ (лична карта на пример) кој покасно во рок од 30 дена мора да го скенираш и да го пратиш кај нив да ти го верификуваат акаунтот.
А кој документи треба да се пратат за Address Picture и Proof of Address Picture?
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
Само Address Picutre треба задната страна од лична карта
Но претходните документи не се уплоадираат доколку не се потполнат сите полиња со некој фајл.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Но претходните документи не се уплоадираат доколку не се потполнат сите полиња со некој фајл.
Јас ко се регистрирав Proof of Address Picture не беше задолжително па можи и без то поле
 

BFK

Член од
30 јуни 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Во Document Front Picture * ја ставате предната страна од ЛК, а во останатите 3 полиња задната страна од ЛК.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
сите документи ги праќам и пак ми дава Error! You must submit all required documents (*).
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
Провери да не се документите поголеми од 250kb, и јас го имав тој проблем од почеток, но кога ги намалив сликите се беше во ред.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Екипо, знам дека има многу што се запознаени со бизнисов, но за оние кои не се - придружете ми се и почнете да заработувате пари од интернет !

http://www.probux.com/?rh=647A6F6C6562616E6F76

Заработете ги вашите први 5$ на интернет, и сето ова за 5-минутно кликање на ден, од комфортот на вашиот дом!

Ќе ми биде задоволство да ви помогнам доколку имате нејаснотии околу тоа како функционира сајтот, како да извадите пари на картичка, како да заработите и слично.

*Што е Probux ?
-Probux е PTC(Paid-to-Click) сајт на којшто ве плаќаат за да кликате реклами.
Probux е моментално најдобриот и нај-брзо растечкит PTC сајт на денешнината.

*Колку ќе заработам?!
-Само во првите неколку дена од вашата регистрација ќе ги имате првите 0.60$ со кои ќе си ги купите првите 3 реферала!
-Тие реферали работат за вас, кликаат реклами и ви заработуваат пари!
ШТО ПОВЕЌЕ РЕФЕРАЛИ - ТОКЛУ ПОВЕЌЕ ПАРИ!
Како поминува времето ќе купувате повеќе и повеќе реферали кои драстично ќе го зголемат вашиот баланс!

(Hint #1: Обавезно кликајте ги 4-те портокалови реклами секој ден ако сакате да заработите од вашите реферали!)

Можете исто така да го играте ProGrid-от на кој можете да заработите и до среќни 5$ !
CrowdFlower е тука, кој ви дава да одработувате таскови по вредност од 5-10центи по задача(Задача[Task] се завршува за не повеќе од минута!)

Probux има веќе како две години активно функционира и до сега нема испуштено ниту една исплата!

Слика од последните докази за исплата од Probux:


(или посетете ја темата "Payment Proofs" во форумот откако ќе се регистрирате)

Воопшто не двоумете се дали да ми се придружите, членството е бесплатно а можностите за заработка бескрајни!

http://www.probux.com/?rh=647A6F6C6562616E6F76
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Слабо слабо „убедителна“ си hava :)

Сакав само за 2 работи да ти прокоментирам:
1. 20$ ДНЕВНО = 2000клика Голден/ и тоа би ти бил само бруто приходо, а реалнио нето приход од 2000 клика би ти бил 2-2$, да не се лажеме :)
Освен ако не си Ultimate и имаш 500 активни реферала шо кликат за тебе секој ден - тогај може да ти се верува дека вадеш 20$ ;)

2. Сериозно, со Пејпал ќе си вадат парите у Македонија? ХА ХА ХА :)
Барем кажи и ја подобрата опција, Нетелер му е само мајката за Македончето.

А и да, ,ќе забравев.. НЕОБАКС е тотал шит, сериозно... и таму и на Про сам регистриран али разликата меѓу 2та сајта е НЕБО И ЗЕМЈА.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.498
Zdravo na site,
Bi sakala prvo da vi kazam deka jas momentalno zarabotuvam do 20 dolari dnevno na PTC sajtot NEOBUX ,vidov dosta komentari vo vska so PTC sajtovite i bi sakala da vi kazam nekolku raboti koi ke vi pomofnat da zarabotite pobrzo na ovoj sajt konkretno.Prvo treba da se registrirate za onie koi ne se regitrirani na sledniov link :
http://www.neobux.com/?r=havaja23
za site vas ostani ok, jas sum veke 8 meseci na sajtov i pred da vidam so moj oci ne veruvav,no denes zarabotuvam dovolno za da ziveam somo od ovoj sajt.Za site shto sakate da dobiete bilo kakva informacija mozete da napisete tuka jas se ke vi odgovoram.
1.SHTO E PTC SAJT (za onie koi ne znaat)
PTC sajtovite vi plakaat za da kliknuvte i gledate reklami,sekoj den vi sleduvaat odreden broj na reklami koi vednas po vasiot klik ke vi bidad isplateni vasite pari.Konkretno na NEOBUX :
http://www.neobux.com/?r=havaja23 ve isplakaat pola cent od dolar a sekoj vash klik.Razmislete dali nekoj ve plaka za da gledate slki ili za da sedite na facebook?Na istiov sajt imate moznos da steknete referenti (rabotnici koi ke kliknuvaat za vas)zavisio od tipot na smetka koja imate otvoreno ima dve moznoti standard ili smetka standard i golden koja mozete da ja steknete po edno vreme.Od referentite vie ke imate profit isto kolku vazi vasiot klik,ovie dobivki ke bidat dodadeni na vaseto konto vednas po nivnoto kliknuvanje.
2.REGISTRIRANJE NA SAJTOT
http://www.neobux.com/?r=havaja23
na ovoj link mozete da se registrirate besplatno e nema potreba od nikakvo plakanje za nisto.Stranata e na nekolku jazici moze da odberete toj shto najmnogu vi odgovara.Treba da imate otvoreno smetka na PAYPAL za da mozete da bite isplateni.Kako sto predhodno vi kazav nema potreba od nikakvo plakanje ni investiranje.
3.KAKO DA SE ZARABOTI POBRZO
Zapomnete deka treba da bidete strpelivi i da kliknuvate sekoj den vo chasot odreden po serverot (odgovaram na prashanja)za da vi bidad korektno isplateni vasite klikovi ednas dnevno ne e mnogu rabota za da imate nekakov profit plus vo vasiot parichnik.Nikoj dosega ne vi plati za da sedite denje i noke na facebook y hotmail y se ostanato razmislete dobro.Uste ednas ke vi napomenam deka na ovoj sajt e potrebno da razviete vasa strategia za zarabotuvanje mozam da vi dadam soveti prasajte me se shto ne vi jasno.
REGISTRIRAJ SE http://www.neobux.com/?r=havaja23
Лажеш курво!
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Да ве прашам за тие што заработувате со фиверр, колку време ви требаше за да го продадете првиот гиг?
Еве веќе 9 дена сум на фиверр имам гигови(најчесто за графички дизајн) и плус некои 2-3 други али до сега не сум имал ниту една порачка, мислам да почнам да се рекламирам по форуми за вакви работи, вие што ќе предложите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom