Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Може да се додаде, јас имам додадено картичка од Payoneer и не ми правеше проблем.
Ја додадов ама неможам да префрлам пари на payoneer вика само на Visa картички можиш да прајш Withdraw...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Искуство со MicroWorkers = SCAM.
Искуство со SEOClerks - само пофални зборови, кеширано $10K+, еден куп методи на исплата и одлична подршка. 100 пати подобри од Fiverr, сепак, трафикот е 10 пати помал.
Microworkers се неспоредливи со Fiverr и SEOClerks. Други услуги нудат... ама не би рекол дека Microworkers e scam затоа што ми ги исплатија на два пати парите (минимална некоја сума). SEOCLerks е подобар за SEO услуги ама оние human billboard, writing services, voice overs, дизајн....мислам дека Fiverr е подобра опција. Би сакал да го достигнам твоето ниво на SEOClerks јас за 3 месеци имам само 300 $ направено таму...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
28
Мене Payoneer преку CPALead ми извадија картичка си стигна преку регуларна пошта и си вадев пари од нејзе фино лепо а картичката од тутунска ја поврзав со PayPal преку Хрватска (немам никакви документи освен Македонско државјанство) и све ми функционира за сега, дури ми истече и ја сменив и пак си нарачувам , ми стигаат парите све најокеј ... сакав само како информација ако некој всушност го интересира оваа проблематика да не пребарувам 231 страна :) Ако можам некако да помогнам.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали некој знае сајт кој плаќа за негово рекламирање (поставување банери на мој сајт кој има околу 100-150 посетители дневно) ?
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Microworkers се неспоредливи со Fiverr и SEOClerks. Други услуги нудат... ама не би рекол дека Microworkers e scam затоа што ми ги исплатија на два пати парите (минимална некоја сума). SEOCLerks е подобар за SEO услуги ама оние human billboard, writing services, voice overs, дизајн....мислам дека Fiverr е подобра опција. Би сакал да го достигнам твоето ниво на SEOClerks јас за 3 месеци имам само 300 $ направено таму...
MicroWorkers пробав еднаш да го користам, да направам кампања, ставив 18$ на акаунтот (им пратив на адресата) и никогаш не ми ги додадоа на акаунтот. Никогаш нема да ги користам и ќе зборам лошо за нив кај ќе стигнам.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Да не ја имаш згрешено адресата? :)[DOUBLEPOST=1397753388][/DOUBLEPOST]И дали некој може да ми објасни што е финтава со сајтови како следниот, кој ти даваат free bitcoins?
http://www.whipplebtclottery.com/
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
MicroWorkers пробав еднаш да го користам, да направам кампања, ставив 18$ на акаунтот (им пратив на адресата) и никогаш не ми ги додадоа на акаунтот. Никогаш нема да ги користам и ќе зборам лошо за нив кај ќе стигнам.
Ааа океј. Јас зборував како worker како employer го немам пробано!
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
MicroWorkers пробав еднаш да го користам, да направам кампања, ставив 18$ на акаунтот (им пратив на адресата) и никогаш не ми ги додадоа на акаунтот. Никогаш нема да ги користам и ќе зборам лошо за нив кај ќе стигнам.
гајле им е нив шо ќе збореш :ROFLMAO: којзнае оти не ти ги ставиле парите на акаунт ...
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
гајле им е нив шо ќе збореш :ROFLMAO: којзнае оти не ти ги ставиле парите на акаунт ...
Може не им е гајле, ама толку треба, 10тина души како мене и да им пропадне бизнисот. Штета што немам време да се замарам за $18 да ги плукам по други форуми, подобро би седнал и би ги сработил истите за 15тина минути. Имаат среќа што беше мала сумата...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Мислење за ProBux ?[DOUBLEPOST=1397873323][/DOUBLEPOST]Мислење за ProBux ?
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Тепање време. Никогаш до вистински профит. Исто како и другите сајтови за кликање.


Не би рекол баш, еве доказ на личност која има заработено од кликање и градење мрежа затоа што е мрежен маркетинг. Не е голем профитот, може да ги подигне на своја сметка само парите од Available Balance, затоа што сеуште е прво ниво, но со средствата на сликава може да се надогради на трето ниво каде што месечно има 240$ заработка од кои 160$ има право да си ги повлече на своја сметка или да ги чува за наредни нивоа, а останатите 80$ може само да ги користи за наредни нивоа да се надоградува. Сега има само месечно само 60$.
 
Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
Нов, брзорастечки Мулти Левел Маркетинг сајт за заработка, кој дава 15$ неделно со само 10 кликања дневно од по 1 минута. Проверено еден од најдобрите MLM сајтови. Треба да се направи разлика помеѓу PTC и MLM. Тука не сте платени за кликање на реклами туку процент од целокупниот профит на компанијата преку adverising. Поздрав и со среќа.
Кликнете ОВДЕ за регистрација!
Пробувам да се регистрирам, ама ми прави нешто проблеми. Што треба да пишам во Number Of Identification Doc кога се регистрирам?
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
18
Пробувам да се регистрирам, ама ми прави нешто проблеми. Што треба да пишам во Number Of Identification Doc кога се регистрирам?
број на документ (лична карта на пример) кој покасно во рок од 30 дена мора да го скенираш и да го пратиш кај нив да ти го верификуваат акаунтот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom