Заработка на интернет (официјална тема)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Аууу сериозна пара е ова бе :vozbud:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Vamos ова blue track media е Adsense alternative?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Ми треба мала подршка на фивер од некој поискусен член. Ве чекам во ПП.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
BTM е CPA мрежа, плаќа повеќе од adsense.
Ахам значи CPA понуди...е тоа уште не разбрав како функционира. Треба да вложиш малку средства за ВПС, проксија аплоуд на јутуб ... и тоа ми е малку комплицирано.
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Ахам значи CPA понуди...е тоа уште не разбрав како функционира. Треба да вложиш малку средства за ВПС, проксија аплоуд на јутуб ... и тоа ми е малку комплицирано.
Он цело време ти вика дека рангира сајтови, не се замара ни со ВПС ни со проксија, ни со јутуб. СЕО. :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Дечки имам еден проблем.
Никако не можам да го прикачам видеото на гигот на фивер, а гигот ми е за анимации а не можам да го закачам примерот за анимацијата:eek: т.е. се закачува и стои процесинг видео веќе два дена.
Значи пробав прво го закачив видеото како ави фајл но не ми се свиѓаше па го избришав и сега го закачив како wmv. фајл и си седи процесинг, никако да го одобрат или да го одбијат.
Друг пат кога сум закачувала видео за отприлика саат ми го одобрувале, не знам што е проблемот со ова видео.
Го избришав гигот и направив нов, но пак е иста приказна.
Некој да не има идеја како да го решам проблемов?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Дечки имам еден проблем.
Никако не можам да го прикачам видеото на гигот на фивер, а гигот ми е за анимации а не можам да го закачам примерот за анимацијата:eek: т.е. се закачува и стои процесинг видео веќе два дена.
Значи пробав прво го закачив видеото како ави фајл но не ми се свиѓаше па го избришав и сега го закачив како wmv. фајл и си седи процесинг, никако да го одобрат или да го одбијат.
Друг пат кога сум закачувала видео за отприлика саат ми го одобрувале, не знам што е проблемот со ова видео.
Го избришав гигот и направив нов, но пак е иста приказна.
Некој да не има идеја како да го решам проблемов?
Едино ти преостанува да прашаш на супорт или да побараш на гугл да не го имал некој истиот или сличен проблем :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Едино ти преостанува да прашаш на супорт или да побараш на гугл да не го имал некој истиот или сличен проблем :)
Се обратив на поддршката и го средија веднаш ;)
 

G@D

w0w~
Член од
22 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
Искуство со MicroWorkers = SCAM.
Искуство со SEOClerks - само пофални зборови, кеширано $10K+, еден куп методи на исплата и одлична подршка. 100 пати подобри од Fiverr, сепак, трафикот е 10 пати помал.
Microworkers SCAM?:S
http://prntscr.com/3i2pfj

i dont think so... да видиш како си легнаја парињата на сметка ^.^ милина
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Wiz
Член од
14 септември 2013
Мислења
46
Поени од реакции
6
дали е можно исплата од adf.ly кај нас и како да ја остварам (и дали плакаат)
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Microworkers SCAM?:S
http://prntscr.com/3i2pfj

i dont think so... да видиш како си легнаја парињата на сметка ^.^ милина
Машала... :) Сепак, ако мене ме прашуваш, не се исплати толку време работа за пари кои ќе отидат за 1 до 2 викенда. Во мојот случај јас ги користев не за исплата, туку баш напротив, ставив пари на акаунтот за да почнам кампања, но никогаш не стигнаа. Поддршка, нема никаде.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Za free bitcoin najsigurna i najdobra e http://x.co/fbitcoin
ps. ,da ima referal moj i sekoj e dobredojden . Ionaka nisto vas ne vi pravi steta.
Веќе сум зачленета, инаку нп.
Бтв, дали некој има искуство со Hourlybitcoin.com ? Јас ги ороцив моите мБТЦ и најверојатно се зезнав, не ми ги вратија....
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Веќе сум зачленета, инаку нп.
Бтв, дали некој има искуство со Hourlybitcoin.com ? Јас ги ороцив моите мБТЦ и најверојатно се зезнав, не ми ги вратија....
Dvajca se preku moj referal i ke se trudam da go delam so niv profitot (so site koi se ) pod moj referal, imaat dodadeno takva opcija del od profitot da go delis .
Za taa strana prv pat slusam. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom