Економски факултет (reloaded)

Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Колеги што имате изборен е-бизнис. дали се логиравте на таа страната сто ни ја кажа Мијалче goo.gl/1az3h? Мене не ми ја отвараа....:(
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Имам збирка по математика за продавање. На кој му треба нека пише.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Бев два часа досега кај тој Баже, одлично покажува и задоволен сум, да се надеваме дека со вежбање ќе ги совладам уште повеќе и ќе има добри резултати. Патем тој демонстратор е така? И да не знае некој од кога почнуваат вежбите математика?

Еј и да, денеска економија прв пат не бев на предавања и прв пат пуштиле список, а знам дека во прва не пуштат баш списоци често, што е проблемот, или овој се има нешто налутено од некој па што дал? П.С Предраг ми е професор.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Па не беше онака расположен како претходните денови првиот час, али ништо драстично. Вториот беше супер.
Можел си да кажеш на некој да те потпише.. имаше многу такви.

Колеги што имате изборен е-бизнис. дали се логиравте на таа страната сто ни ја кажа Мијалче goo.gl/1az3h? Мене не ми ја отвараа....:(
Не ти треба ептен таа страна, обично упатсво за регистрација. Ако имаш хром одман ти ја преведува зефир на англиски. Ако не си се снашол пиши ми, го чувам уште пдф фајлот.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Бев два часа досега кај тој Баже, одлично покажува и задоволен сум, да се надеваме дека со вежбање ќе ги совладам уште повеќе и ќе има добри резултати. Патем тој демонстратор е така? И да не знае некој од кога почнуваат вежбите математика?

Еј и да, денеска економија прв пат не бев на предавања и прв пат пуштиле список, а знам дека во прва не пуштат баш списоци често, што е проблемот, или овој се има нешто налутено од некој па што дал? П.С Предраг ми е професор.
Мене Фити ми предава и сеуште се нема случено такво нешто, да пушти список. А иначе минатиот час кружеше еден список со потписи за некој тип да биде избран за претседател на незнам што. Да не настанало забуна, и за таков список да не станува збор.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Мене Фити ми предава и сеуште се нема случено такво нешто, да пушти список. А иначе минатиот час кружеше еден список со потписи за некој тип да биде избран за претседател на незнам што. Да не настанало забуна, и за таков список да не станува збор.
Не не ,го пушти за да проверит колку души сме на предавање.....незнам шо го натера,најверојатно дека виде дека бројот е доста намален,за разлика од понеделникот :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Не не ,го пушти за да проверит колку души сме на предавање.....незнам шо го натера,најверојатно дека виде дека бројот е доста намален,за разлика од понеделникот :)
Брат а кај Фити имам приметено секое предавање се повеќе и повеќе сме. Еве претходниот час и на врата се потпираа од што немаше место.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Брат а кај Фити имам приметено секое предавање се повеќе и повеќе сме. Еве претходниот час и на врата се потпираа од што немаше место.
Па доста од мојава група сепрефрлени,аислушам дека допрва ќе се префрлале.Изгледа чичкото подобро предават од овај Предраг,па сакет него да го слушет.Јас учеф економија 4 години,па засеа ми е се јасно,и немат потреба кај Таки да одам.....:)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Брат а кај Фити имам приметено секое предавање се повеќе и повеќе сме. Еве претходниот час и на врата се потпираа од што немаше место.
Затоа што Таки е најдобриот професор на цел факултет :D.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Таки толку добро објаснува, што можеш само да го прочиташ материјалот и се чувствуваш како веќе да ти е научено.

Инаку за Предраг не е изненадување, лани стана професор, па затоа такви методи. А и тоа списоците не прават некоја разлика на крајната оценка.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ги имам сите 12 презентации од трговско право. Кој ги сака нека ме контактира по ПП, ќе му ги пратам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ми се слуша некое предавање од Таки, некогаш ќе му присуствувам, сѐ зависи од термините. А и книгата е одлично напишана, одлични примери и лесно се совладува материјалот. Иначе економија повеќе е со заокружувања или дополнувања и пишење?
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Бев два часа досега кај тој Баже, одлично покажува и задоволен сум, да се надеваме дека со вежбање ќе ги совладам уште повеќе и ќе има добри резултати. Патем тој демонстратор е така? И да не знае некој од кога почнуваат вежбите математика?

Еј и да, денеска економија прв пат не бев на предавања и прв пат пуштиле список, а знам дека во прва не пуштат баш списоци често, што е проблемот, или овој се има нешто налутено од некој па што дал? П.С Предраг ми е професор.
Колку се часовите кај Баже? и кај се наога?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom