Дежурна Ординација! #2

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Може низок притисок да влијае на ладни стапали и дланки?
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Тоа ти е од лоша циркулација на крвта...Малку повеќе раздвиженост и спорт...
 
C

cige

Гостин
Како со исхрана да се надмине запек? Која храна да се отфрли, а која да се прима во поголеми количини?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Незнам од каде си, штом викаш приватна дека немате.
Инаку би те посоветувал да отидеш кај доктор/ка за дојка кој специјалност му е мамографија.
Друга работа е тоа што мамографија не се прави на лица под 40 години, односно се прави во исклучителни ситуации. Дијагностика првично се прави со ултра звук.
Доколку си од Скопје и не сакаш да одиш во државна, би те упатил во приватна здравствена организација каде што работи вистински професионалец. Докторката иако е млада е многу способна и има огромно знаење, а згора на тоа, центарот е опремен со најсовремена дијагностичка опрема, единствена во Македонија, а можеби и на балканов.
Да не звучи како реклама, ке го спомнам само името на ординацијата, а понатаму можеш и сама да си побараш на гоогле за што станува збор - Центар за дојка - Скопје
Oд Прилеп сум се немам распрашано мајка ми ми рече дека немало доктори за дојки по приватниве никаде овде, најблиску Битола.
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Oд Прилеп сум се немам распрашано мајка ми ми рече дека немало доктори за дојки по приватниве никаде овде, најблиску Битола.
А дали работи Оскар медикал? Мислам дека таму имаа апарати за мамографија? Ако не правац Битола

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 
Член од
5 ноември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
16
Итно ми е потребна информација од каде може да се набават инфузии од сода бикарбона за интравенозно администрирање, поконкретно потребен ми е 500 ml sodium bicarbonate 5%. Единствениот спас за мајка ми го барам во оваа терапија. Исто така, доколку некој имал искуство со Dichloroacetate (DCA) би сакал да го сподели со мене, од каде да се набави, како да се администрира. Бескрајно благодарен.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
А дали работи Оскар медикал? Мислам дека таму имаа апарати за мамографија? Ако не правац Битола

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
Да ама јас имам само 21 година...
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Пречка е тоа што мамографија се прави на жени над 40 години. Во случајов се прави ехо па ако има некои работи кои се чудни се прави мамографија. Значи во краен случај кај млади девојки или жени.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Абе дај некој спортист/ка чаре за грчеви на мускули излудев цела вечер ме фати листот на ногава 7пати не си ја осекам ако ја мрднам малце одма се грчи пи*ка и ма*ер. Ја тегнев, се штипев, се бодев со игли инает тера по нејзино...шо ја е*ам ќе ја сечам, а нога ко нога си треба така да помагајте :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе дај некој спортист/ка чаре за грчеви на мускули излудев цела вечер ме фати листот на ногава 7пати не си ја осекам ако ја мрднам малце одма се грчи пи*ка и ма*ер. Ја тегнев, се штипев, се бодев со игли инает тера по нејзино...шо ја е*ам ќе ја сечам, а нога ко нога си треба така да помагајте :D
купи си магнезиум таблети и пиј по една на ден, континуирано и ќе немаш гајле :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom