Дали да се воведе сексуално образование во училиштата?

Сексуално образование во школо За или Против


  • Вкупно гласачи
    218

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Да би вовеле би било ФеШтааа и во основно и во средно :):drk:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Да би вовеле би било ФеШтааа и во основно и во средно :):drk:
Заради вакви размислувања треба да се подразмисли дали да се воведе,инаку во ред е сето тоа околу воведувањето,факт е дека им треба на сегашниве а и на помалите генерации сексуално образование,бидејки незнаат како прво како да се заштитат,другарката се скинала па ајде и они и после сето тоа настануваат последици.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Треба да се воведе затоа што како идат генерацииве се повеќе и повеќе се "расипуваат" . Нема ништо срамно или безобразно во воведување на сексуалното образование.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ја мислам дека младите имаат чак и виша школа у вези сексуалните односи, за разлика од порано.
Им треба школа за морални вредности.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.684
Ја мислам дека младите имаат чак и виша школа у вези сексуалните односи, за разлика од порано.
Им треба школа за морални вредности.
Само затоа што некој се ебат на 14-15 години незначи дека имаат широко познавање у вези тоа.
Мешаш поими.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Само затоа што некој се ебат на 14-15 години незначи дека имаат широко познавање у вези тоа.
Мешаш поими.
Порано не само шо се дупеле на пет-шеснаесе, него и раѓале.
У денешно време дечаците упознаени се со последиците, више него родителите.
Е сеа шо некад преферираат без кондом, е друга ствар.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Аааа, некој паwawко не читал гламстик.мк :pipi:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.684
Порано не само шо се дупеле на пет-шеснаесе, него и раѓале.
У денешно време дечаците упознаени се со последиците, више него родителите.
Е сеа шо некад преферираат без кондом, е друга ствар.
А што се толку упознаени? Како се става правилно кондом?
И мајмун би си ставил ако му се даде.

Еве, да се надополнам на godhateusall oд погоре, читни гламстик, и сама воочи кое сексуално образование го поседуваат тие што ги браниш.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
И те како треба да се воведе. Никој не се родил учен, а тоа шо се гледа на телевизија и не е баш така. Машките едвај чекаат, женските се плашат да почнат со првиот сексуален однос:toe: Хормоните вријат. Се впуштиш ли еднаш, сфаќаш колку е убаво и сакаш пак и пак... Затоа треба да има некој уше на помала возраст да ви каже во шо се впуштате, кога е спремно телото отприлика за таа промена, дека постојат сескуално преносливи болести итн...Да кога ке мислиш дека си спремен за тоа да знаеш шо се те очекува, да не ти дојде ко гром од ведро небо.
 
I

InF3cTeD

Гостин
А што се толку упознаени? Како се става правилно кондом?
И мајмун би си ставил ако му се даде.

Еве, да се надополнам на godhateusall oд погоре, читни гламстик, и сама воочи кое сексуално образование го поседуваат тие што ги браниш.
а вие верувате на гламстик....:tapp: и ја ќе фанам ќе се регистрирам со ник очајна и ќе пишам дека имам 14 години дека сум трудна и шо да правам...ќе ми верувате нели..:nenene: пола и фазла таму се заебанции.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Чекајте вие мислите дека оние што се избацуваат на гламстик се којзнае колку искусни? Па и оние искрените...Се гледа какви ретардирани прашања поставуваат 90% од корисниците.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
а вие верувате на гламстик....:tapp: и ја ќе фанам ќе се регистрирам со ник очајна и ќе пишам дека имам 14 години дека сум трудна и шо да правам...ќе ми верувате нели..:nenene: пола и фазла таму се заебанции.
Очекував ваков коментар.
Гламстик? Да, има фејк ствари.
Ма, 99% да е фејк, мене пак тој 1% Стварно ме загрижува.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Очекував ваков коментар.
Гламстик? Да, има фејк ствари.
Ма, 99% да е фејк, мене пак тој 1% Стварно ме загрижува.
па нормално дека ќе очекуваш кога цел сајт е фејк,и да име барем малце вистина во сето тоа,пак докажува колку се помладите необразовани во врска со сексот и прават непромислени работи,а за агонијата да биде поголема бараат помош на сајтови каде нема да ја добијат,наместо да седнат со родителот да направат сериозен муабет,бидејќи тоа е крајно сериозна тема за разговор на нивни години они се глупираат по сајтови...затоа морално е да се воведе сексуално образование.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.685
Поени од реакции
11.792
Моето прво сексуално образование беше порнич по име Пумпинг Флеш од видеотека во 3 оделение...треба да се воведе сексуално образование задолжително а не хорор веронаука за пекол, грешен секс и садистички Бог, за да нема чудни прашања од типот со брат ми спиевме во иста соба дали ќе останам бремена или кога имам секс јас мочам а дечко ми се радува(тиру риру зона сумрака)...:tapp:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
па нормално дека ќе очекуваш кога цел сајт е фејк,и да име барем малце вистина во сето тоа,пак докажува колку се помладите необразовани во врска со сексот и прават непромислени работи,а за агонијата да биде поголема бараат помош на сајтови каде нема да ја добијат,наместо да седнат со родителот да направат сериозен муабет,бидејќи тоа е крајно сериозна тема за разговор на нивни години они се глупираат по сајтови...затоа морално е да се воведе сексуално образование.
Е со ова више можам да се сложам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom