Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
pa dojdi brat na lice mesto pa ke si gi vidis samiot
--- надополнето: 13 април 2012 во 11:55 ---
pa dojdi brat na lice mesto pa ke si gi vidis samiot
--- надополнето: 13 април 2012 во 11:59 ---
toa ne se kazuva se gleda toj so saka slobodno ke mu kazam kade i ke si vidi samiot prosto ko gravce.takvi heroi preku kompjuter ima kolku sakas.nema poveke so da objasnuvam koj saka neka si vidi samiot koj ne negov problem.
Аа чекај јајце ти што си?? Магионичар? Илузионист? или само човек кој се фали? би сакал да те видам на дело...Кажувај време и место и биди сигурен дека ќе бидам таму!
 
D

Daedalus

Гостин
А што ако можеби е илузија и те излаже?Ако не го знаеш тој трик? :X3:
ги знам сите што тој може да ги знае. Дури и да не го знам, прво ќе обезбедам изолација од сите фактори кои можат да учествуваат во праење трик, а како магионичар знам кои се. Проверка дали носи опрема, од што природа му е надприродната моќ итн. Иначе највеќе се бавам со ментализам, тип на илузии што предизвикуваат впечаток дека некој поседува надприродни моќи. Па види сеа:P
--- надополнето: Apr 16, 2012 3:02 AM ---
Аа чекај јајце ти што си?? Магионичар? Илузионист? или само човек кој се фали? би сакал да те видам на дело...Кажувај време и место и биди сигурен дека ќе бидам таму!
ајдеее идеме сите !!!!!:vozbud::icon_lol:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
60
Поени од реакции
38
Ништо од вас ... Така само празни канти тропате ...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ништо не е натприродно. Само е закржлавена нашата способност во секоја смисла. Се што е "натприродно" некогаш сме го можеле сите и сме го правеле и сме го знаеле сите луѓе на планетава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom