Дали би ги смениле своите родители?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Без разлика дали родителите се добри, лоши, позитивни, негативни, просечни, натпросечни, потпросечни и.т.н. луѓе факт е дека секој млад човек после 20ата година сака да живее сам и да си живее свој живот ... проблемот се социо-економските фактори кои не го дозволуваат тоа и затоа човек мора да остане да живее под ист кров со родителите цел живот и да се нервира !
--- надополнето: 30 јуни 2013 во 11:43 ---
Без разлика дали родителите се добри, лоши, позитивни, негативни, просечни, натпросечни, потпросечни и.т.н. луѓе факт е дека секој млад човек после 20ата година сака да живее сам и да си живее свој живот ... проблемот се социо-економските фактори кои не го дозволуваат тоа и затоа човек мора да остане да живее под ист кров со родителите цел живот и да се нервира !
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Дебело не.
Многу ги сакам и почитувам.
Не знам дали би можела да најдам подобри, ама тогаш не би била тоа што сум сега.
 
P

parvati

Гостин
Сфингер парти ? јао цензурираоте
Мама и тато су хипици, посебно двоицата : )))
Не би мењаја некога што е бија хипи диџеј за некога што му е крф Драана Мирковиќ и остало лепо друштфо
Ја си ги сакам маму и тату
Иако они мене само пред гости ме сакаф : )))
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Сфингер парти ? јао цензурираоте
Мама и тато су хипици, посебно двоицата : )))
Не би мењаја некога што е бија хипи диџеј за некога што му е крф Драана Мирковиќ и остало лепо друштфо
Ја си ги сакам маму и тату
Иако они мене само пред гости ме сакаф : )))
Се те разбрав, пишувај како што треба бе.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Да можам, веднаш без мислење зашто знам дека секои би биле подобри!!
--- надополнето: 6 јули 2013 во 21:14 ---
Не би ги сменила за ништо.

Да не беа они, немаше да знам каков родител да не станам во животот.
Ептен се пронајдов во реченицава. Барем таква корист имаме, знаеме какви не треба да бидеме;)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Нив не би ги сменила како родители. Да можам би променила некои нивни карактеристики и сфаќања, но во целина не. Едни ми се мама и тато, какви и да биле.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нив не би ги сменила како родители. Да можам би променила некои нивни карактеристики и сфаќања, но во целина не. Едни ми се мама и тато, какви и да биле.
Ухх кажи ми рецепт како на моиве дома да им ги извадам од глава старите сфаќања кои ги имаат од пред 30-40 години и да им ставам некои понови сфаќања од 2000та навака ... :D
Они не ја гледаат и не живеат во реалноста, физички да, но психички сеуште живеат едно 3-4 децении наназад(со тие сфаќања од тој период) ... :)
Се сложувам со тебе дека никој не сака да ги смени во целост своите родители, но скоро секој сака да промени некои нивни одредени карактеристики, ставови, гледишта и сфаќања !
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ухх кажи ми рецепт како на моиве дома да им ги извадам од глава старите сфаќања кои ги имаат од пред 30-40 години и да им ставам некои понови сфаќања од 2000та навака ... :D
Они не ја гледаат и не живеат во реалноста, физички да, но психички сеуште живеат едно 3-4 децении наназад(со тие сфаќања од тој период) ... :)
Се сложувам со тебе дека никој не сака да ги смени во целост своите родители, но скоро секој сака да промени некои нивни одредени карактеристики, ставови, гледишта и сфаќања !
Направи нешто што ептен ќе ги шокира. :D Дете си им, нивно чедо, ќе ти опростат.













Се зезам, не знам ни колку години имаш, ама немој да правиш глупости. Да не излезе после, ги учам децата на глупости. Ако го најдам лекот за менување ставови на родители, обавезно ти пишам. :pipi:
 
B

babsyy

Гостин
Ја не можам на два дена да се одвојам од нив, па дали би ги сменила :LOL:
Мами вика дека сум била како размазено бебе, кај и да идам се слушаме по 100 пати на тел. Не можам да поднесам да сум оддалечена од моите. Многу пати сум водела инает за некои ствари со кои не се слагале, сум им набивала многу нервози и многу ми е мачно коа ги нервирам, пошто знам на какви се препреки наишле и колку се измачиле за многу работи во животов. И секогаш ми удоволувале за се што сакам.
Ги сакам најјјјјјвише на светов, и без нив не знам што би правела... :noze:

Лав ју mommy&daddy :love:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Не би ги сменила за ништо, зашто јас сум еден дел од нив, производ на нивната љубов:pipi:
А мани.. - сите имаме! И јас не сум совршена ќерќа за да барам совршени родители;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom