Дали би ги смениле своите родители?

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Да би ги заменил ама со смртта.Нека умрат и да ме остават да живеам како што треба.. Конечно еднаш ќе живеам живот без малтретирање..
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Не би ги сменил никогаш. Тие сигурно би ме смениле мене :P
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Иако имаме различно мислење, понекогаш се караме, не не би ги сменил.
Затоа што сепак, какви-такви сепак се родители.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Какви, се такви, се родители се, твои се, тие те родиле и не можеш да ги бираш.
Моите не би ги заменила за ништо на светов.
Благодарна сум што имам вакви родители, подобри да барав немаше да најдам. Вечно ќе им бидам благодарна за се што направиле и направија и прават за мене и за сестра ми.
Не може секој да биде како нив.
Едни и единствени. Ги сакам.(y)
 
H

-HRO

Гостин
Никогаш не би ги сменил моите родители за ништо.
Потолерантни и подобри луѓе од нив - АМИН!
Задоволен, благодарен сум и среќен што имам правилно воспитување кои токму тие ми го дале.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
не, супер се моите. Ок, никој не е совршен, па ни тие, па ни јас, ама ок ни е. Можеби да имаме само малку повеќе разбирање.
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
Siblings first. Носот шо си го пикаат у секоја манџа. Татко ми е просек. Се труди и сака да постигне многу за нас, ама понекогаш премногу се труди во погрешни насоки, да не речам материјализам пред присуство и дискусија. Сума сумарум, него не го мењам :))
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Не знам, има толку многу работи за кои не се согласуваме, нити па они меѓу себе, нити пак јас со нив не наоѓам заеднички јазик. На моменти ме вадат од такт (никој не знае ко нив да ме извади) ама тешко е стварно да пробаш да комуницираш со човек што не е отворен за дискусија, туку само неговот мислење е вистинското и не смееш да му противречиш. :confused: Многу тешко. Па така решаваш да си го живееш животот на твоја сметка и твоја одговорност, а нив не можеш да ги смениш, но можеш лагано да ги избегаваш и да сфатиш дека колку сте подалеку - толку повеќе се сакате. :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
105
Поени од реакции
193
Никогаш ама баш никогаш не сум помислила да ги сменам моите родители.Никогаш и за ништо на светот не би го сторила тоа.Какви се такви се.Тоа се мои родители.Многу сум поврзана со нив и многу ги сакам.Имаат разбирање за се.Од нив ја имам најголемата подршка во животот.Секогаш ме подржуваат за секој потег без разлика дали сум во право или не.Нормално како родители тука се да ми укажат кога грешам и да ми дадат совет.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ја би им удрил еден Чејнџ или Away for a while,веќе не се истрпуваат,посебно ова татко ми на живци ми оди,ко мало дете ме третираат,а денар им немам побарано,колку милуваат толку оти работам,само со негативна енергија секогаш ме полнат...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Се карам со нив, се пцујам со нив, дури некогаш и знам да се затепам со нив.
Али не би ги сменила, не.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Уште од мала посакував овие родители никогаш да не беа мои родители, замислував дека сум посвоена и еден ден ке ги пронајдам вистинските...
се мразам што сум дел од нив..
никогаш нема да заслужат да ме имаат за нивно дете!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Уште од мала посакував овие родители никогаш да не беа мои родители, замислував дека сум посвоена и еден ден ке ги пронајдам вистинските...
се мразам што сум дел од нив..
никогаш нема да заслужат да ме имаат за нивно дете!
watch your mouth girl, da ne bil toj koitus tebe bi te nemalo i sega ne bi mozela da pises ;) mozda tebe ne ti se po merak ama koj kje te poi i rani, koj kje te oblekuva. Si razmislila li?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom