Дали би ги смениле своите родители?

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Дали би ги заменале своите родители кога би можеле?
Еве мене некогаш преку гла ми идет и си велам Ех да си имав други мајка и татко...
Ама некогаш сум му благодарна на Господ шо тие двајца ми се мајка и татко, зш знам колку се трудет и се мачет за мене и за сестрами, а ние некогаш сме неиздржливи...
Повелете
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Never! :icon_bigg Многу си ги сакам моите родители и никогаш, за ништо на светов не би ги заменила!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Никогаш не би ги сменил ЗА НИШТО. Колку само ми имаат помогнато во животот, неверојатно. Фала Богу што имам такви родители.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
НИКОГАШ НИКОГАШ НИКОГАШ И ЗА НИШТО НА СВЕТОВ....:salut: :salut:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не, не би ги сменил. И мене ме нервираат понекогаш, ама нема никој друг да се однесува со тебе еднакво како што се однесува родител.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Лол фала богу дека никад не сум сакал,не сакам и нема да сакам да ги сменам,а не па да ги сменам и никогаш не сум ни размислувал за ова. Незнам зошто си била инспирирана да ја отвориш темава ама јас и крај на светот да дојде заради нив не би помислил на вакво нешто :S
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Лол фала богу дека никад не сум сакал,не сакам и нема да сакам да ги сменам,а не па да ги сменам и никогаш не сум ни размислувал за ова. Незнам зошто си била инспирирана да ја отвориш темава ама јас и крај на светот да дојде заради нив не би помислил на вакво нешто :S

онака, гледав некој филм, не знам како се викаше, и ја ставив, пошо некогаш етпен многу ме нервирет и мислам како е то да имам други родители. И после се чудам како сум можела то да го мислам, еве и сега се чудам... Пошо ги сакам најмногу од све на светов
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш. Се нервирам, се расправам, карам, ама не би ја сменила мајка ми за ништо.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
se desavat nekogas mama od pamet da me izvadit na primer ko ke se brzam za nekade i ko ke baram neso so stvarno ne se sekavam kaj sum ostavila na pr novcanikot ta si kulirat i onaka opusteno mi vika neznam a jas umiram od nervoza. Ama sepak ne bi gi smenala za niso na svetov poso na kraj kraista nikoj ne te saka pojke od niv
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
НИКОГАШ :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
На сите ни се случило да не изнервираат и сл ама никочаг не би ги сменил.Ако не тие, кој друг тогаш е виновен што јас сум на светов?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
онака, гледав некој филм, не знам како се викаше, и ја ставив, пошо некогаш етпен многу ме нервирет и мислам како е то да имам други родители. И после се чудам како сум можела то да го мислам, еве и сега се чудам... Пошо ги сакам најмногу од све на светов
Помисли дали тие би те смениле тебе кога би можеле и ако мислиш дека тие се кадарни да те сменат тебе, епа тогаш смени ги за поарни, само кај ќе ги најдеш, веројатно таткото и мајката на најдобрата другарка дека и даваат излез до 11 наместо до 10 и пол ? И зошто мислиш дека би биле поарни од твоите, само заради тоа? И гарант не ти било до филмот, филмот само го поткопал она што требало, она што тлеело во тебе и ти ја разбудил желбата да ги смениш... остави ги тие се, има и една поговорка Емке и таа вика: "пријателите сам си ги бираш родителите не" и во право е какви се такви се тие се, научи се на живот со нив, ако ништо друго ќе мораш, 14 години си, ќе ги гледаш уште дооолго време... и немај мака не полудуваш само пубертетски маки ти се овие... ќе имаш и ти излез до 11 :wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Темава веќе.......:icon_roll Нормално дека не би ги сменала! А и мислам дека нема некој што би одговорил поинаку :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom