Градежен факултет

Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали некој од градежен факултет има информации за приватни часови по предметот Теориска механика ? Задачите се за проста греда, конзола ,герберов носач ... Прва год сум и тешко се снаоѓам со предметот Ч) На форумот порано сретнав број од некоја Лидија мислам дека даваше часови по статика (мисласм слична е областа која ја покриваат) Има некојј број??
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Дали некој од градежен факултет има информации за приватни часови по предметот Теориска механика ? Задачите се за проста греда, конзола ,герберов носач ... Прва год сум и тешко се снаоѓам со предметот Ч) На форумот порано сретнав број од некоја Лидија мислам дека даваше часови по статика (мисласм слична е областа која ја покриваат) Има некојј број??
Сигурно си слушнал/а низ факост за Злате држи часови математика,ама може да ти помогне и за статика,односно механика,типот е малце забеган (позитивно) ама може да ти реши точни задачите и да те научи секако ако идеш на часови,и да не ти треба мн задачите за теориска секако ги нема на колоквиумот...
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Сигурно си слушнал/а низ факост за Злате држи часови математика,ама може да ти помогне и за статика,односно механика,типот е малце забеган (позитивно) ама може да ти реши точни задачите и да те научи секако ако идеш на часови,и да не ти треба мн задачите за теориска секако ги нема на колоквиумот...
Ако може број од него да ми даде некој за Теориска Механика ми треба.
 
Член од
17 ноември 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој е запознаен и дали би сакал да ми објасни освен на Кирил и Методиј дали има градежен факултет на други универзитети независно приватни или државни. Фала однапред
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Што мислите кој Јазик е полесен да 2 семестар геодезија?
Ако знае некој да каже што се учи на овие изборниве и кој предмети се најлесни од овие што се избираат?




 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Да не има некој број од некој си Ѓоко кој живее во близина на градежен факултет, платен професор за математика и слични технични предмети? Благодарам однапред.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали некој има информации за професор или пак студент( уште подобро) кој може да ми помогне во врска со задачите по Основи на геодезија ??
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Може ли некој да ми даде контакт од професор кој може да ми помогне по предметот теориска механика во врска со задачите за проста греда и конзола?
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Може ли некој да ми даде контакт од професор кој може да ми помогне по предметот теориска механика во врска со задачите за проста греда и конзола?
mozam jas da ti pomognam 100 eura od cas ako ti odgovara
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.947
Може ли некој да ми даде контакт од професор кој може да ми помогне по предметот теориска механика во врска со задачите за проста греда и конзола?
078/336-388 Златко
Истиот држи часови и по математика.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ако некој знае може да ми помогне. Ако некој предмет не го положам на пример ,нацртна геометрија, и да треба следната година пак да го преслушувам дали може наместо него да го запишам другиот изборен предмет физика?
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ако некој знае може да ми помогне. Ако некој предмет не го положам на пример ,нацртна геометрија, и да треба следната година пак да го преслушувам дали може наместо него да го запишам другиот изборен предмет физика?
Ќе можеш место нацртна да го смениш со физика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom