Градежен факултет

Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Не е толку тешко колку што "асистентката" е глупа и не знае да објасни (битно она ќе докторира кај и да е) и не е толку тешко колку што професорката е клета ороспија. Знам деца што 4 години им требаше да го положат предметот, а имаа знаење, али оваа не ги пушташе. А статика ако не положиш рачунај дека си на квадрат.
Као прво немаш право кој и да си, да нарекуваш професор или асистент ороспија...као второ, тој што 4 години слушал статика не е за на градежен.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Као прво немаш право кој и да си, да нарекуваш професор или асистент ороспија...као второ, тој што 4 години слушал статика не е за на градежен.
Ало, колеги (3+2) положија математика 1, 2, флуиди, јакост, статика не положија. 70% од студентите го презапишуваат предметот. Не си прави филмови, не биле за на градежен, е не децата на прфесорите и децата на пријателите на професорите се за на градежен.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Ало, колеги (3+2) положија математика 1, 2, флуиди, јакост, статика не положија. 70% од студентите го презапишуваат предметот. Не си прави филмови, не биле за на градежен, е не децата на прфесорите и децата на пријателите на професорите се за на градежен.
Не знае да реши проста греда, а положил јакост а ? :O
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Не знае да реши проста греда, а положил јакост а ? :O
Знае перфектно да реши се, ама г-ѓата ги паѓа на теорија, а ја знаат цела книга на памет и во сон да ги скорнеш......... божем мислиш којзнае каква теорија е! Ај сега не планирам со тебе да се расправам оти знаат 90% од студентите како стојат некои работи ;)
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали можи да ми кажи некој шо се паѓа на колоквиум конструкции и од каде треба да се учи, од презентации или од огромниот учебник?
 
Член од
6 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да се приклучам на темава и јас. Како прво тежок факултет е Градежен, но ако се има желба ништо не е невозможно. Јас одев на приватни часови и сум презадоволна колку ми помогна девојката. Вистински професионалец е . Детално објанува математика, статика, јакост на материјали и механика на флуиди. Ако ви е потребен контакт пишете ми.
 
Член од
14 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Полагам следен колоквиум по математика 1, кај проф. С. Петрушевска, па би сакал да знам што обично дава на колоквиум (колку задачи, колку време за работа, и дали теорискиот дел се состои од кратки прашања, дефиниции и докази или пак целосно објаснување на некој поим), и на што да се посвети повеќе внимание.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Полагам следен колоквиум по математика 1, кај проф. С. Петрушевска, па би сакал да знам што обично дава на колоквиум (колку задачи, колку време за работа, и дали теорискиот дел се состои од кратки прашања, дефиниции и докази или пак целосно објаснување на некој поим), и на што да се посвети повеќе внимание.
Јас кога полагав пред 3год. (исто кај Силвана) даваше 6 задачи и теорија имаше повеќе прашања/кратки задачи од кои само две требаше детално да се напишат (лекции, потточки од лекции). Не се сеќавам колку време даваше, ама имаше доволно за се да се напише.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
некој да кажи што се има на испит статика??
Обично дава 3,4 задачи, 2,3 сложени и нешто попрости некоја решетка или сл. На делот со теорија кај нас даваше 5-7 прашања обично 3,4 да напишеш некоја лекција нападен момент, варињонова теорема и сите од таа тема можат да се паднат и една две прости греди да нацрташ дијаграм, или неопределен носач да претвориш во определен.
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали е голема разликата тежински од испитот од прв рок и втор рок? Шо даваат различно од теорија шо од задачи?? некој искусен
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Има ли некој 4 година или дипломиран треба да прашам нешто?
 
Член од
14 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Прашање до постарите студенти, особено тие што положиле Механика на флуиди. Дали е предметот стварно толку тежок, бидејќи има многу студенти што го преслушуваат? На кој дел од материјалот треба да се обрни најмногу внимание, и на што да се внимава при полагање на колоквиум/испит?
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Дечки кажете нешто повеќе за предметите од втора година? Механика на почви, технологија на бетон, комунална хидротехника..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom