Градежен факултет

Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Ќе може да каже некој на што да се обрнува повеќе внимание по предметите статика (проф Мери Цветковска) и матемтика ( Силвана Петрушева )
статика на све да се обрнува внимание ! пошо е основа на се понатаму
а математика..кој како се снајде... :/
 
Член од
22 октомври 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој знае кој период е колоквиумската недела на градежен факултет?
 
Член од
30 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој знае како оди префрлувањето од еден смер на друг, попрецизно од градежништво на геодезија ?
 
Член од
26 април 2015
Мислења
7
Поени од реакции
1
Завршив средно ветерина, математика и физика учев само во прва година.Сега ако можи некој да ми објасни како прво дали ќе ме примат.Како второ дали предавањата се доволно добри за да научи математиката оти после 4 години без математика заборавив и да делам :sick:
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Завршив средно ветерина, математика и физика учев само во прва година.Сега ако можи некој да ми објасни како прво дали ќе ме примат.Како второ дали предавањата се доволно добри за да научи математиката оти после 4 години без математика заборавив и да делам :sick:
За тоа дали ќе те примат не знам, затоа што одамна се запишав. Мислам дека ништо не е сменето од пред 3,4 години како што си беше, така да со доволен број би те примиле, бидејќи постојано се зголемуваат квотите, нормално зависи и каков успех имаш. За тоа дали се добри или не предавањата, тоа зависи од тебе. Ако си пратиш на час што се дешава ќе си тераш без проблеми. Тоа што викаш дека и делењето го имаш заборавено, не значи ништо, туку само малку повеќе труд и се ќе си биде на свое место.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Знае некој како оди префрлањето од една на друга програма? Од септември ќе се враќа старата 4 годишна програма, јас сум на 3+2 сакам да се префрлам на таа ама како ќе оди сега ќе ми ги признаат положените колку се доплаќа итн?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Здраво,
планирам да се запишам на градежен,па ме интересира како иде оценувањето дали е можно со 3 години мн.добар успех и 1 година со одличен успех да се влезе во државна квота,некој да ми објасни ??!
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Знае некој како оди префрлањето од една на друга програма? Од септември ќе се враќа старата 4 годишна програма, јас сум на 3+2 сакам да се префрлам на таа ама како ќе оди сега ќе ми ги признаат положените колку се доплаќа итн?
од кај знаеш дека ке се враќа 4 годишна програма? има негде официјално истакнато?[DOUBLEPOST=1435536981][/DOUBLEPOST]
Здраво,
планирам да се запишам на градежен,па ме интересира како иде оценувањето дали е можно со 3 години мн.добар успех и 1 година со одличен успех да се влезе во државна квота,некој да ми објасни ??!
зависи од конкуренцијата..може и ке влезеш може и не..поише накај не
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
од кај знаеш дека ке се враќа 4 годишна програма? има негде официјално истакнато?
За официјално не знам, со стариот декан прилично се најавуваше а и Ристе Волчев има кажано, ако се смениле сега работите со новиот декан не знам, во секој случај ако знаеш како оди префрлувањето на програми може ќе ни се најде и на други
 
Член од
14 јули 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
здраво сакам да прашам за партиципацијата на градежен како е за секој смер имат посебно или од цел факултет 10 студенти ?
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
здраво сакам да прашам за партиципацијата на градежен како е за секој смер имат посебно или од цел факултет 10 студенти ?
Ако мислиш на ослободување од партиципација, тогаш првите 20 од сите смерови според поени од средно не плаќаат, од кои 10 стипендии се од УКИМ (истите како и на секој факултет), а другите 10 се стипендии од ГФ. Барем пред неколку години така беше
 
Член од
16 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво, дали некој што е втора година или поголем на градежен можи да ми кажи за статика дали е толку тешко бидејќи многу луѓе го презапишуваат и од кои збирки се ршава за на колоквиум?
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Здраво, дали некој што е втора година или поголем на градежен можи да ми кажи за статика дали е толку тешко бидејќи многу луѓе го презапишуваат и од кои збирки се ршава за на колоквиум?
Не е толку тешко колку што "асистентката" е глупа и не знае да објасни (битно она ќе докторира кај и да е) и не е толку тешко колку што професорката е клета ороспија. Знам деца што 4 години им требаше да го положат предметот, а имаа знаење, али оваа не ги пушташе. А статика ако не положиш рачунај дека си на квадрат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom