Враќање на бившиот партнер

Член од
16 февруари 2010
Мислења
33
Поени од реакции
0
П.С. Темава повеќе се однесува на женските затоа што тие потешко се одљубуваат.. затоа и е пишувано баш како за нив, што не мора да значи дека не важи истото и за машките.:wink:
[/quote]


Jas mislam deka si greska malce so toa deka zenskite potesko se odljubuvaat...spored mene zenskite koa raskinuvaat so decko sto stvarno go sakaat odma se sobiraat so drugarki na kafe i placat, se treskaat od zemja i drugarkite gi tesat i taka im olesnuva nekako.. sto i ne e bas taka kaj maskite..oni se povlekuvaat vo sebe i navor koa ke gi vidis se e najok ama na niv im e 10 pati potesko ako vistinski sakaat nekoja, oni potesko zasakuvaat ama za odljubuvanje definitivno poise patat..:)
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Не би се вратил. Молење, кукање, плачење, каење...тоа не спаѓа во мојот личен опис. Еднаш кога ќе раскинам со некоја, тогаш тоа е дефинитивно. Никогаш не гледам назад. Вистинската е таму некаде...во мојата иднина. Но, не во моето минато.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
не е само туку така бивша,затоа и бивша ќе си остане..враќање назад нема...
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Jas mislam deka si greska malce so toa deka zenskite potesko se odljubuvaat...spored mene zenskite koa raskinuvaat so decko sto stvarno go sakaat odma se sobiraat so drugarki na kafe i placat, se treskaat od zemja i drugarkite gi tesat i taka im olesnuva nekako.. sto i ne e bas taka kaj maskite..oni se povlekuvaat vo sebe i navor koa ke gi vidis se e najok ama na niv im e 10 pati potesko ako vistinski sakaat nekoja, oni potesko zasakuvaat ama za odljubuvanje definitivno poise patat..:)
Јас мислам дека тука нема генерализација :) , може женските само подобро глумат дека преболеле некого. Хм, кога се видов со неа после 4 години ја познав само на изглед, таа беше странец за мене. Можеби уште ме гледаше со љубов и нежност, но јас тоа не го регистрирав, бидејќи не беше обострано. Јас бев истиот, а таа сменета.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
мислам дека чим го такмичиме под терминот бивши значи има доволно причини што не е сегашен...враќање невозможност но никогаш не викај никогаш затоа што никогаш не се знае
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
ljubovta ne postoi nea ja izmislile komunistite za da imaat sex bez pari :vozbud:
Лет 3 овоа го постираше пред некое време и сите форумџии се попалија и го ставија у потпис ,или го копираш него или он од некаде краде реченици за да биде смешен со шо ја откриваме неговата комичност и мистериозност тука по форумо или 3та опција јас трескам глупости.Инаку за околу темата бивша никад назад затоа шо како и да сте се разделиле со арно или лошо никад нема да биде исто и некако ми е ногу за никаде или како шо кажа момако погоре има причина зашо е бивша/бивши.Ајт позз
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Jas mislam deka si greska malce so toa deka zenskite potesko se odljubuvaat...spored mene zenskite koa raskinuvaat so decko sto stvarno go sakaat odma se sobiraat so drugarki na kafe i placat, se treskaat od zemja i drugarkite gi tesat i taka im olesnuva nekako.. sto i ne e bas taka kaj maskite..oni se povlekuvaat vo sebe i navor koa ke gi vidis se e najok ama na niv im e 10 pati potesko ako vistinski sakaat nekoja, oni potesko zasakuvaat ama za odljubuvanje definitivno poise patat..:)
Слично е и со машките. Не плачат, али им се гледа во фацата и во очите.
Човечко суштество е човечко суштество, без разлика на полот.
Секој кој бил некогаш оставен од некој исто реагирал. Бил разочаран. повреден.
Разликата е што секој различно покажува. Тоа е се што имам да кажам.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Раскинувате со партнерот пред извесно време, или па тој со вас, како и да е. Тукушто се сретнувате повторно. Сте се сретнале случајно на улица и многу убаво сте си направиле муабет. Сега ништо не ви е јасно: раскинувањето и не беше така убаво, а сега кога го видовте, чувствувате познати така кажани пеперутки во стомакот. После кој знае колку време, приметивте колку е згоден, шармантен, духовит, исто како што уживавте кога го сретнавте.

Се прашувате дали сте нормални. Раскинавте! Не сте веќе заедно! Што
има сега одеднаш повторно да ви се допаѓа? Нема причина толку да се вознемирувате. На крајот на краиштата, и не сте биле баш толку кратко со него, а поголемиот дел од времето ви било убаво со него. Почнавте да излегувате со него поради тоа што беше згоден, шармантен, духовит... Туку што помина првиот стрес после раскинувањето и туку што сте се опоравиле барем малку од се што ве иритирало во вашата врска, не е необично што повторно ги приметувате неговите позитивни страни. Таквата реакција се случува често, но не е вообичаена.

Што сега? Да излезете со него или не? Во принцип, ако двајцата тоа го сакате, зашто не? Можеби само убаво ќе си поминете, ќе се поздравите и ќе си одите. Па..?

П.С. Темава повеќе се однесува на женските затоа што тие потешко се одљубуваат.. затоа и е пишувано баш како за нив, што не мора да значи дека не важи истото и за машките.:wink:
БИ СЕ СМИРИЛА ВЕДНАШ - пред се бидејќи врската беше подолга и сега мислам дека сме имале проблемичиња кои лесно можеле да се надминат со малку повеќе отворен разговор, подршка и разбирање - ЧУСТВАТА МОИ СЕ ГОЛЕМИ КАКО И ЖЕЛБАТА ДА СЕ ОБИДЕМЕ УШТЕ ЕДНАШ - но доколку тој нема интерес (а во мојот случај тој нема) - нема по секоја цена да се борам за некој кој смета дека немаме иднина заедно :tapp:
Се надевам дека се се случува со причина и дека и јас како и сите вие среќни и несреќни луѓе ќе ја најдеме љубовта на нашиот живот - поскоро
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Мислам дека не би се вратила и смирила.Има причини милијарда зашто дошло до крај на таа врска.А чим се скрши еднаш нешто лепење после малце потешко...
Инаку во поглед на тоа кој како ти доживува и преживува работите зависи до карактерот и самиот човек.
Не мора да значи дека ако е девојка дека ќе пати и тешко ќе се одљуби и дека машкото одма ќе најде замена.Има и такви и такви случаи.До чоекот е :pipi:
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Лет 3 овоа го постираше пред некое време и сите форумџии се попалија и го ставија у потпис ,или го копираш него или он од некаде краде реченици за да биде смешен со шо ја откриваме неговата комичност и мистериозност тука по форумо или 3та опција јас трескам глупости.Инаку за околу темата бивша никад назад затоа шо како и да сте се разделиле со арно или лошо никад нема да биде исто и некако ми е ногу за никаде или како шо кажа момако погоре има причина зашо е бивша/бивши.Ајт позз
Фразата е сигурно постара и од тебе...така да не копирал никој од никого тука...

Иначе не е лошо никогаш да се потсетиш како било у минатото...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
бифша = минато
било поминало..
да би било се океј не би била бивша.
да се враќам на минатото несакам.. требало така да биде, така и нека остсане!
Фала, чао пријатно:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom