Враќање на бившиот партнер

Z

Zona Pelucida

Гостин
Идевме само еден месец и тоа пред една година. Измеѓу тој перод [кога не бевме заедно] се случуваа некои работи но се си остана како што е. Пред некој ден започна еден онака најобичен разговор на мсн. Иначе да кажам дека сме во добри ако може така да се кажат - другарски односи. И онака зборејќи за летово, успут се потсетивме за ланското. И почнавме муабет за тоа ама онака никогаш каков што не би поверувала дека ќе се случи, зборев како да не ми се десило на мене туку на блиска другарка. И во текот на тој разговор, се открија толку нови работи што ни двајцата не ги знаевме, така што мислам дека ќе паднев во шок. :nesvest: Ако ви се верува не сум ја знаела ни вистинска причина за нашиот прекин, а и некои лоши работи кои се случуваа после тоа откривме дека се всушност недоразбирања и пречки поставени од некого кои не успеавме да ги минеме. Ми призна и дека сеуште ме сака и како стојат работите со него.

И незнам како ама успеа да направи да ме стави во двоумица за моите чувства всушност. Разговорот мислам дека во многу грешен момент се појави, токму кога почна да се раѓа нова љубов во мене... И сега? Дали да му дозволам на минатото да продолжи да живее во мојата сегашност или да и дадам шанса на сегашноста да се докаже и да ми биде темел за иднината ?!?!?!?!?! :uvo::nesum::toe:

Ипак ќе оставам да помине малце време со надеж дека се ќе се реши само по себе... :jaj:
Девојко имаш 14 години,ти си само затрескана,не мешај го тоа со љубов,мој совет живеј ги максимално годините рано ти е да се замараш со љубов.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
незнам до сега може не сум созреан доволно за љубов,али мислам дека за вракање на бившиот партнер треба два прста на глава и големо размислување зошто ако сте се сакале доволно немало да се разделите а чим сте се разделиле можеби пак ке се случи тоа што се случило претходно..јас до сега ретко сум давал втора шанса од која сум сватил дека голема грешка сум направил..али ете си кажувам тоа што мислам:):helou:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
И да има сеуште некакви чуства ги игнорирам,не паѓам на тоа ниво да се смирам со некој екс бидејќи сигурно имало добра причина во тоа наше раскинување!
 
M

MIL

Гостин
Никад не су размислувал за тоа и некако не ми лепи не сум бил во таква ситуација да размислувам за цура што сум ја имал
 
N

navivacka

Гостин
Би сакала да го вратам бившиот бидејки сакам да заборавам една личност која ја сакзм исто како него,сум пробала и со други ама некако не ми иде...незнам дали е до мене или нив.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Би сакала да го вратам бившиот бидејки сакам да заборавам една личност која ја сакзм исто како него,сум пробала и со други ама некако не ми иде...незнам дали е до мене или нив.
до нас е дали сакаме да бидеме или да не бидеме заедно....до нив е дали ќе птифатат или не
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ми се случило ова.
Само што испадна малку наместено, намерно. Отидов на журче во Колосеум и кога оп, ете ми го бившиот влага кратко после мене. Веднаш сфатив дека ми прочитал топик кај ќе излегувам вечерта и `случајно` се нацрта таму.
И не појдов да се поздравам, но уште кога го видов нешто во мене заигра, па иако јас бев виновна што раскинавме ми недостигаше и се израдував што го видов.
Се правев дека не го забележувам, ама тој дојде и се поздрави и остана со нас. Се напи неколку пива и започнавме да играме нешто, глупости и ..бидна.
Потоа ме бараше пак наредните денови за да разговараме, иако расчистивме.. Но, подоцна испадна дека му било страв да ми се врати. Незнам колку беше вистина, ама подобро за мене дефинитивно. Оттогаш го отпишав засекогаш и не сум го видела.
По неколку месеци ме бараше пак и пак..и ден денес знае да ми рече да одиме на кафе, но со него никогаш и никаде повеќе.
Никогаш неможе да биде она што било. Бившите ќе си останат бивши. :wink:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Не се за џабе бивши, чим не функционирало порано зашо би функционирало па сеа... животов е краток нема време за губење со бивши, треба да се дадат нови шанси :)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Jas cel zibot se navrakam na bivsite :(
ke raskinam so eden se smiruvam so bivsiot ,ke se smiram so toj so sum rakinala pa pak nov pa pak bivsi pa sea noviot ke bide pak segasen pa pak bivsi .... hahaha znaci ova mi se desava so trojca! celo vreme mi se vrti se u krug i ne im se javuvam jas!!! znaci se ponasam ko gad nema da popustam na pocetok i na kraj ke me fatat primer u tesno samo so sum raskinala i znaci ke prifatam da izlezam so bivsiot i pak ke pocnam da se gleam so nego i ubavo mi e.samo po nekogas mislam deka ne mi se javuvaat radi spomeni ili radi mene tuku samo radi sex i nz so da pravam i sto sakam :(
 
I

InF3cTeD

Гостин
Jas cel zibot se navrakam na bivsite :(
ke raskinam so eden se smiruvam so bivsiot ,ke se smiram so toj so sum rakinala pa pak nov pa pak bivsi pa sea noviot ke bide pak segasen pa pak bivsi .... hahaha znaci ova mi se desava so trojca! celo vreme mi se vrti se u krug i ne im se javuvam jas!!! znaci se ponasam ko gad nema da popustam na pocetok i na kraj ke me fatat primer u tesno samo so sum raskinala i znaci ke prifatam da izlezam so bivsiot i pak ke pocnam da se gleam so nego i ubavo mi e.samo po nekogas mislam deka ne mi se javuvaat radi spomeni ili radi mene tuku samo radi sex i nz so da pravam i sto sakam :(
извини вака ама ти се само една обична пачавра...:tapp: а и убаво си мислиш...ти си се вртиш у круг они те редат убаво им е....браос
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
извини вака ама ти се само една обична пачавра...:tapp: а и убаво си мислиш...ти си се вртиш у круг они те редат убаво им е....браос

А да не ги врти она случајно нив во круг????
Мислам, и се здосадува со едниот, го откачува и си го фака стариот!!! И се здосадува тој, па и него го откачува и го врака тој пред него. И така фино лепо она си ги врти 3-цата. Е сеа се рокала со 3-цата. И се сака и и се може.:pipi:

А да беше машко, тогаш место зборот ``пачавра`` ке употребеше ``фраер`` или ``ебачиште``. Е тоа ти се вика дискриминација кон жените.:wink:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Jas cel zibot se navrakam na bivsite :(
ke raskinam so eden se smiruvam so bivsiot ,ke se smiram so toj so sum rakinala pa pak nov pa pak bivsi pa sea noviot ke bide pak segasen pa pak bivsi .... hahaha znaci ova mi se desava so trojca! celo vreme mi se vrti se u krug i ne im se javuvam jas!!! znaci se ponasam ko gad nema da popustam na pocetok i na kraj ke me fatat primer u tesno samo so sum raskinala i znaci ke prifatam da izlezam so bivsiot i pak ke pocnam da se gleam so nego i ubavo mi e.samo po nekogas mislam deka ne mi se javuvaat radi spomeni ili radi mene tuku samo radi sex i nz so da pravam i sto sakam :(
Девојко и мене ми се случува истата приказна и не знам колку е паметно тоа, зошто како што рече и самата можеби тие те искористуваат само за секс, а не си помислила дека ако сакале да се смират со тебе ќе го стореле тоа до сега, а башка што ти си млада и нема што сега да се задоволуваш со такви површни врски и фак френдови, кога можеш да си имаш вистински дечко и да бидеш во врска и среќна.
 
I

InF3cTeD

Гостин
затоа постои оноа....бившиот секогаш ќе остане бивши или бивша како и да е...а и има и една друга...нешто шо се скинало не се крпи...така да сите тие враќања на бившите се залудни и не траат долго..чим еднаш се прекинало значи нешто не било како шо треба а нема ни да биде ако пак се врати назад
 

Kajgana Shop

На врв Bottom