Враќање на бившиот партнер

Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Pa mnogu e kriva da ne zamesase prsti u nasata vrska ja i on uste ke idevme.pocna da se buta vamu-tamu,ne ispokara i raskinavme i toa pola saat pred nova godina 23:30 !!!zatoa sto kaj nego se slavese nova godina i imase nakaj 250 dusi se prepravala deka i e loso i legnala na krevetot vlecejki go nego nakaj sebe.a on bil pijan.otkako sme raskinale mi kazaa deka ispil litar ipol konjak.i taka samo mu se prestavila kako se vika i go prasala dali saka sex.i normalno on musko pijan ili ne se soglasil i...bidnalo rabotata.i ne ja vikam kurva zasto ja ebese na prvo zdravo,tuku zasto celo skopje ja ebe na zdravo.a toa deka on e sreken so nea...ne bi rekla.dvapati i raskina radi mene zasto uste me sakal i zasto sakase uste edna sansa da mu dadam,a ona se zakani deka venite ke gi isece,a vtoriot pat ne bese samo zakana tuku proba da go napravi toa


pa toa imam i u plan
pa zosto da si gi valkas racete :pos2:
koga TAA i samata ke zavrsi rabota
iako ne mi se veruva, a i bas treba da ti e gajle za dvaicata
 
Член од
28 август 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
извини вака ама ти се само една обична пачавра...:tapp: а и убаво си мислиш...ти си се вртиш у круг они те редат убаво им е....браос

haha ja si znam dali sum pacavra! ne mozes da kazes deka sum pacavra zaso so site sum bila vo vrska odprilika 1 godina i bolje e koga ke nemam decko da otidam i da se izebam so nekoj so veke sum bila od kolku seks za edna vecer so nekoj nepoznat! toa e pacavra a ti se gleda kolku si dorasnat i mislis deka si faca so mi napisa pacavra haha prasaj ja majka ti kako stoi ona na toa pole :) aj poz sugonjo za sreka ne se site muzi ko tebe

Девојко и мене ми се случува истата приказна и не знам колку е паметно тоа, зошто како што рече и самата можеби тие те искористуваат само за секс, а не си помислила дека ако сакале да се смират со тебе ќе го стореле тоа до сега, а башка што ти си млада и нема што сега да се задоволуваш со такви површни врски и фак френдови, кога можеш да си имаш вистински дечко и да бидеш во врска и среќна.

abe ja sfakam se i lesno e da se kaze ama ete sega idev 8 meseci so toj posledniot i otide da studira vo BT :((( mnogu mi e tesko da ostanese ke produzevme i se ali...i uste ne otisol mi se javuva toj prviot so mnogu go sakav i ja izgubiv nevinosta. nego mu se desi istototo negovata devojka otide da studira u slovenija i sea neso kao se tesime megusebno po msn i telefon ali nz dali bi trebala da bidam pak so nego.mi znaci mnogu prv mi e :(
 
Член од
28 август 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
А да не ги врти она случајно нив во круг????
Мислам, и се здосадува со едниот, го откачува и си го фака стариот!!! И се здосадува тој, па и него го откачува и го врака тој пред него. И така фино лепо она си ги врти 3-цата. Е сеа се рокала со 3-цата. И се сака и и се може.:pipi:

А да беше машко, тогаш место зборот ``пачавра`` ке употребеше ``фраер`` или ``ебачиште``. Е тоа ти се вика дискриминација кон жените.:wink:

pa ne se zalam mnogu :D zaso iskreno glupo e da kazam ama stalno taka sum se postavuvala prema niv ko ja da sum maskoto hahah Stalno bilo ja ako sakam,ja koga sakam i ne se cusvuvam voopsto iskoristeno tuku oni mi se zalele deka jas gi iskoristuvam ali nekako ko da im se dopaga toa na maskive haha interesni se....sakaat da im kazuvas deka ne gi sakas deka samo sakas sex od niv ! mada toa nikogas iskreno ne go mislev samo kolku da gi povredam
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
pa ne se zalam mnogu :D zaso iskreno glupo e da kazam ama stalno taka sum se postavuvala prema niv ko ja da sum maskoto hahah Stalno bilo ja ako sakam,ja koga sakam i ne se cusvuvam voopsto iskoristeno tuku oni mi se zalele deka jas gi iskoristuvam ali nekako ko da im se dopaga toa na maskive haha interesni se....sakaat da im kazuvas deka ne gi sakas deka samo sakas sex od niv ! mada toa nikogas iskreno ne go mislev samo kolku da gi povredam
Епа сакавте рамноправност, ја добивте. Според мене се додека постојат инстикти и разлики меѓу половите ќе има и искомплексирани личности.
Добредојдовте во јунисекс добата.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Зависи која е причината за раскинување.Доколку се работи за мала напнатост во врската и се одлучат партнерите на ракинување без никакви последици тогаш може да се направи нешто за да се вратат пак.
А доколку има случка како во мојот случај да ме извара девојката и да ми признае и да ми каже дека за некое време пак ќе се смириме тогаш малце ќе размислам и ќе проценам убаво дали ќе може пак да успее таа врска и да биде како порано што била.Ако видам дека се кае и дека тешко и е што направила така може да се смириме пак,ама тогаш некој период ќе бидам внимателен и ќе гледам како ќе се однесува.
 
S

Sucubus

Гостин
извини вака ама ти се само една обична пачавра...:tapp: а и убаво си мислиш...ти си се вртиш у круг они те редат убаво им е....браос
А ти дечко си еден обичен простак.Најверојатно не ни ти паѓа на памет дека девојките се тие кои манипулираат со машките, и дека девојките ,,ве вртат,,
Поголема пачавра од машко нема.Девојките бар одлучуваат од кого сакаат да бидат ,,свртени,, а вие се давате на првата пи*ка на патот, особено ако сте малку позапеченки и ако ви бил сушен периодот.
он:никад не би се вратила на претходна врска/партнер watewer..
ако сум раскинала значи имало разлог за тоа, најверојатно добар....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За пачавра ќе добие соодветна казна.А не го бришам за да се види колку ниско може да падне едно машко „фраер“ според нашиот јазик.
Сите останати доволно кажавте,а сега вратете се на темата.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ги сакам бившите до одредена граница...не временска...туку љубовна ако може така да се каже, граница доволна да бидам со нив само една вечер. нехумано но таа е реалноста
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.284
Поени од реакции
4.515
zdravo jas sum monika sestra pa bi sakala i ja da repliciram na temava: jas smetam deka vo zavisnost od situacijata kakva bila sto donelo do raskinuvane bi mozele da ima pozitivno ako povtorno se smirat dolkolku preskata e mala i smeetaat deka bi mozele da ja nadminat vo zavosnost od toa mo dolkolju predckata e pogolema i tuka vlijaat poveke faktori osven niv mislam deka taka bi bilo potesko na primer kaj mene bese toprilika taka va kade sto bea vmesani i drugi faktori i situacijata nalagase da raskiname i ako ja posle se kae zaradi toa.i smetam deka samo onaka gleanje radi sex poveke odmaga samo gi oteznuva rabotite ako veke postojat uste emocii.toa e moeto mislenje pa slobodno komentirajte pozz:helou:
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Зависи од причината на раскинувањето ама мислам дека не би се вратила... Не за џабе рекле - Враќање на старата љубов е како да читаш роман, интересен но секогаш го знаеш крајот :nesum:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Spored mene nema nazad, napraveno e odluka i ke se prodolzi da se zivee so istata. Sto sega posle tolku vreme otkrile deka se eden za drug, deka nemozat eden bez drug ajde de. Kako i da zavrsila vrskata dali na dobar nacin ili na los, sekap raskinale, ako se bilo OK nemalo da raskinat.
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
тешко, скоро да нема шанси...колку и да сум ја сакал едноставно нема да биде тоа-тоа, нема да иде..
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
4
Имав вакво искусвто и искрено - не го препорачувам. Ако е бивш, нека остане стварно бивш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom