Враќање на бившиот партнер

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Раскинувате со партнерот пред извесно време, или па тој со вас, како и да е. Тукушто се сретнувате повторно. Сте се сретнале случајно на улица и многу убаво сте си направиле муабет. Сега ништо не ви е јасно: раскинувањето и не беше така убаво, а сега кога го видовте, чувствувате познати така кажани пеперутки во стомакот. После кој знае колку време, приметивте колку е згоден, шармантен, духовит, исто како што уживавте кога го сретнавте.

Се прашувате дали сте нормални. Раскинавте! Не сте веќе заедно! Што
има сега одеднаш повторно да ви се допаѓа? Нема причина толку да се вознемирувате. На крајот на краиштата, и не сте биле баш толку кратко со него, а поголемиот дел од времето ви било убаво со него. Почнавте да излегувате со него поради тоа што беше згоден, шармантен, духовит... Туку што помина првиот стрес после раскинувањето и туку што сте се опоравиле барем малку од се што ве иритирало во вашата врска, не е необично што повторно ги приметувате неговите позитивни страни. Таквата реакција се случува често, но не е вообичаена.

Што сега? Да излезете со него или не? Во принцип, ако двајцата тоа го сакате, зашто не? Можеби само убаво ќе си поминете, ќе се поздравите и ќе си одите. Па..?

П.С. Темава повеќе се однесува на женските затоа што тие потешко се одљубуваат.. затоа и е пишувано баш како за нив, што не мора да значи дека не важи истото и за машките.:wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кој рекол дека женските потешко се одљубуваат, до кога со стереотипови?
Јас тешко се одљубувам, на пример.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Има некои за кои сеуште чувствувам „пеперутки”, ама штом сме прекинале, имало причина, не било за џабе.

Значи, минато си останува во минато.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ee pa da ima edna devojka koj koa i da ja vidam se chustvuvam kako da neznam znaete ona chustvoto chustvuvam deka ushe mi e mila i bliska i chustvuvam peperutki u stomakot :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Имаше едно време. После тоа, пеперутките (спротивно на сите физички закони) преминаа во гасеници и почна да ми се смачува кога ќе ја видам.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
хмммм....па да ги има тие што уште ги сакам многу....и ги има тие што сега ги сакам на друг начин,да кажам така...коа ќе ја видам ми се иде да ја....ај не е битно..........:icon_roll
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Jas uste sum zaljubena vo bivsiot partner,
i mnogu mi e krivo sto ne sme veke zaedno.
Od kako raskinavme, pred mesec dena go nemav videno se do zurkata na Tiesto, i koga go vidov mi padna tesko.Ali koga podocna go vidov so druga...mi idese da go :pishtoldz !
Ali koa razmisliv...ne e veke so mene, neam so da se mesam niti pak da se ljutam.Bi sakala da se smirime, ali ne znam dali bi uspealo...kako i da e znam deka uste go sakam :icon_roll
Ima edna misla:
"Da i se vratis na starata ljubov, e isto kako da citas nekoj roman, vtor pat.Mozebi pocetokot kje ti bide interesen,no krajot go znaes odnapred"

 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
има еден бивш партнер кого навистина го сакав ... и само што мислев дека нема шанси да бидеме некогаш пак заедно --се случи и тоа-- ама сега ми е 100 пати по глупо зашто се потсетив на старите чувства..а типот има девојка:( :violent1:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Раскинав со партнерот пред пола година но сеуште го сакам и ги имам тие пеперутки во стомакот.Не се имавме видено и чуено но после одморите го видов од далеку и почнав да се тресам и сплеткувам како и првиот пат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
dee dee напиша:
Раскинав со партнерот пред пола година но сеуште го сакам и ги имам тие пеперутки во стомакот.Не се имавме видено и чуено но после одморите го видов од далеку и почнав да се тресам и сплеткувам како и првиот пат.
Зошто ретко слушам вакви мислења од мажи? Едноставно „функционираат“ на подруг начин од жените, или се премногу горди за да признаат дека сеуште ја сакаат бившата?

Побогу, некои не сакаат да признаат ни дека ја сакаат сегашната.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
исто фунционираме само што мажите не сакаат да го признаат тоа
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
LouWeed напиша:
хмммм....па да ги има тие што уште ги сакам многу....и ги има тие што сега ги сакам на друг начин,да кажам така...коа ќе ја видам ми се иде да ја....ај не е битно..........:icon_roll
еве..кажав..ацид.:wink:

(намали ги точките - Acid)
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ова тешко ми доаѓа со одљубувањето.Трае и трае..
 
Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
ја видов во градинка....,си ги земавме децата,,,, и,,,, што и само едно здраво и мене не пеперутки птици почнаа да ми летат во стомакот,,,
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Заљубување во бифшата..... можеби бидејки сеуште ме држи криза... за девојка....
у спротивно...

ЧИТАЈ ПОТПИС!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom