Враќање на бившиот партнер

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ова го праат тапа фраери и луѓе со недостаток на одлучност во карактерот кои не знаат да стават крај . . . Не мислам на крај во врската, него да си ги средат мислите у нивната глава

Кај машките може да се сретне ова кога очајно е потребен секс, па старата партнерка е најпогодна за таа работа . . .
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Идевме само еден месец и тоа пред една година. Измеѓу тој перод [кога не бевме заедно] се случуваа некои работи но се си остана како што е. Пред некој ден започна еден онака најобичен разговор на мсн. Иначе да кажам дека сме во добри ако може така да се кажат - другарски односи. И онака зборејќи за летово, успут се потсетивме за ланското. И почнавме муабет за тоа ама онака никогаш каков што не би поверувала дека ќе се случи, зборев како да не ми се десило на мене туку на блиска другарка. И во текот на тој разговор, се открија толку нови работи што ни двајцата не ги знаевме, така што мислам дека ќе паднев во шок. :nesvest: Ако ви се верува не сум ја знаела ни вистинска причина за нашиот прекин, а и некои лоши работи кои се случуваа после тоа откривме дека се всушност недоразбирања и пречки поставени од некого кои не успеавме да ги минеме. Ми призна и дека сеуште ме сака и како стојат работите со него.

И незнам како ама успеа да направи да ме стави во двоумица за моите чувства всушност. Разговорот мислам дека во многу грешен момент се појави, токму кога почна да се раѓа нова љубов во мене... И сега? Дали да му дозволам на минатото да продолжи да живее во мојата сегашност или да и дадам шанса на сегашноста да се докаже и да ми биде темел за иднината ?!?!?!?!?! :uvo::nesum::toe:

Ипак ќе оставам да помине малце време со надеж дека се ќе се реши само по себе... :jaj:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Тоа не е заљубување во партнерот, туку во времето поминато со него во минатото. Носталгија. Далеку од очи, далеку од срце.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
нема никогаш да биде исто пред и потоа со бивш/а јас лично никогаш не и се враќам на таа што ме повредила
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
posle 12 godini zaedno nemoze da ne osekas nisto...sega jas sum so drug,toj so druga....violinite svirat sekogas koga ke se sretneme....se naezuvam i peperutki letaat vo mojot zeludnik,a da bideme povtorno zaedno,ne nema sansa segasniot partner go pocituvam ,zaljubenosta izvetrea odamna ali pocitta ostana
Како мислиш го почитуваш сегашниот партнер а во бившиот си заљубена само што го потиснуваш тоа?
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Со бившиот само секс ништо друго,никаква врска,тежок човек е.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Кога ти се ебе а немаш друга, се бившите пички ти се на памет.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сексот е еден начин за да ти се вратат, ако сакаш секако . . .
Е баш сексот не е начин на враќање на бивш партнер, така само може да те користи до бескрај за тајна врска и сексуално општење, мислев дека тема имаше посебна секс со бивш партнер добра или лоша идеја а ова е како враќање на бивш партнер во смисла, враќање на само во кревет туку и во твојот живот:smir:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Темава не е секс со бившите партнери, туку враќање на истите.

А што е врската ако не низа дупења?
За разлика од брак или врска која оди кон брак, поголемиот дел од врските имаат само физичка компонента.
Така да секс со бившиот и враќање на бившиот се идентични теми.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Нема шанси... Толку некомпатибилен спој, така што не верувам во враќање.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Е баш сексот не е начин на враќање на бивш партнер, така само може да те користи до бескрај за тајна врска и сексуално општење, мислев дека тема имаше посебна секс со бивш партнер добра или лоша идеја а ова е како враќање на бивш партнер во смисла, враќање на само во кревет туку и во твојот живот:smir:
Ситуација, двајцата партнери се повторно сингл , поминал одреден период откако раскинале а у меѓувреме не нашле некој друг за да започнат врска со него . . .Случајно се среќаваат на некое место, искачаат да се видат и после 2,3 пијачки завршуваат со приказните за старите дешавки и одеднаш им се враќаат емоциите . . . Идат кај едниот дома, и бум секс .
Сексот може само да им помогне за да увидат дека им е боље заедно . . .
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zosto be sekogas nekoj koga ke te zgazi nemozes da go zaboravis? edna godina ne sum so nego i seuste gi cuvstvuvam tie peperutki... raskinavme odma si fati zenska (takva kako sto si zasluzuva) naivna i mila na izgled a gavol vo dusa... pa zgora na sve mi se javuva pak i mi veli deka nemozi da me zaboraj i deka e so nejze zosto ke se samoubie ako ja ostavi...:tapp: pa idi u pm resiv i kolku i da boli kolku i da te sakam nema vrakajne :pusk: kolku i da e tesko ke pomine se eden den
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
На првата страна имаше напишано една многу добра мисла од ThA-BiTcH :"Da i se vratis na starata ljubov, e isto kako da citas nekoj roman, vtor pat.Mozebi pocetokot kje ti bide interesen,no krajot go znaes odnapred"
Знам дека уште ме сака,можи и повеќе.Ни кај мене не е сјајно, напротив.Ама знам дека Never Be The Same Again.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom