Впечатоци од Кајгана собиранката, 02.06.2007 (сабота)

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Леле, а јас Скопје бев и не дојдов. Иначе од Охрида града сум. Ај нареден пат. Мило ми е шо убо сте си поминале сите. Ај ке ми расказит се Мартин како било0, фрст хенд. А бас сакав и јас да дојдам (али расположение у последен момент ми се сјеба и така) .

знам дека постоф е мааааалку оф топик, ама....
морав и јас нешо да напишам :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Леле трачари...леле шпекуланти....леле леле :ija:

Јас бев у Дајмонд од 21:15 до 00:30!

На секој пола саат вртев тура и сликав...

Си правев муабет со pearl...пиев...се зезав...

И најважно од се, сеирував!

Знаеш како иде...Кеш колица...шмекерица...раце горе....ѕрн ѕрц :pos: :pos:

P.S. Ѕоне, уше се неам видено пер... :-/
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
После неколкудневно гледање на сликите од галеријата, видоф дека имало ептем пуно кајганџии и кајганџики на збиранката.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Ej фала на Трнот за извинувањето на собиранката :smir:
 

Damien

Ave Domini Inferi
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Како и на сите други кои не успеаа да дојдат, така и на мене ми е жал што не дојдов... Се надевам следниот пат ќе можам.
Поздрав.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Само што дојдов од Скопје, бев накратко на собиранката (пола сат) се видов со еден куп луѓе (водка го ангажирав за односи со јавноста :)) Топ беше, баш ми е криво што не останав подолго.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
deXterche напиша:
Само што дојдов од Скопје, бев накратко на собиранката (пола сат) се видов со еден куп луѓе (водка го ангажирав за односи со јавноста :)) Топ беше, баш ми е криво што не останав подолго.
Со сето должно поштовање - Хомосекшуал еден!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
deXterche напиша:
Само што дојдов од Скопје, бев накратко на собиранката (пола сат) се видов со еден куп луѓе (водка го ангажирав за односи со јавноста :)) Топ беше, баш ми е криво што не останав подолго.
Сега да не знае човек дали вотка лом да го направи или тебе. За срамота.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Не не ја не сум крив, он изразуваше желби со кој да се упознае и ја го упознавав. :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:pos::pos::pos:
Ма ти си виновен, требаше да го влечеш кај тие што не го знаат.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Одлична беше собиранката, јас си пројдов супер. Се сеќавам дека беше многу весело и разиграно, запознав многу луѓе...

Прв ме пречека Трнот, бреееј една висина, строен, извишен како бор, требаше на столче да се качам за да го гушнам. :)
Ацид и Скул, не стигнав да си направам муабет, забављаа други гости, нареден пат, ама важно се видовме. :)
ВикторГ....гледам некој орбитрира како слободен сателит исто како мене, изгубени и двајцата, си седавме на средина, два збора и ни тргна забавата. Супер кул личност!
Тончи, еден ќотек ќе му удрам, колку да ме памти за наредниот пат, оти сега не се сети на мене :wink:
И за Мистик еден ќотек, пошто и тој не ме препозна;) Штета, во целата таа гужва не стигнавме да се видиме, само малку си поприкажавме. :)
Римз, кул чоек, супер друштво за џускање......поздрав до него и до Дамјан.
ДимитарЦ, од нигде/никаде ми се појави и баш ме израдува, го немав видено цела година. Машко, организирај едни гирици и јавуј.
Ада, ведра, насмеана, easygoing, супер!
Сусаро, the pleasure was all mine! Комуникативен, позитивен, отворен, да ти е мерак да разговараш. Инаку, у меѓувреме се расрашав за бурек, најдобар бил во "Фурна" на Јајапаша, башка работи цела ноќ. :)
Бада, beautiful mind, да се изненадиш колку многу ум за тие години ....кој вика дека Бада не праи муабет? Баш е зборлест! :smir:
Сит Лорд, милина разлеана, таква убава насмевка треба светот да ја види....косата нареден пат јас во репче ќе ти ја фатам, така да си знаеш ;) Прекрасен човек!
Ла Еспањола, ептен, ама ептен мила девојка, криво ми е само што дојде, се запозна и му ја здувна. Нареден пат ќе ја бркам кај што ќе ми бега.
Дотичната, мало, весело, се изгушкавме, баш ми е драго што те видов. :)
Форчун, лепото охридска, не успеавме да сврземе два реда муабет, ама затоа бакнежи летаа на сите страни!
Серпико, море и ти си лепота охридска да знаеш :pos: Шала на страна, таков шарм ретко се среќава. Џентлмен до коска! :)
Псај, лелееее колку си високааааа, се изненадив кога те видов. За колку си убава од порано си знаев.
Се запознав и со многу други, ама онака набрзински, уз играње, си газевме на стапала, Вотка, Бушав, Мр. Викет, Батистута, П. Овердрајв, Спајдер, Немирна, Френки......нека не ми се лутат другите кои не се спомнати, ама делови од вечерта како низ магла ми се. Ко зомби се осеќав, претходниот ден дојдов, после 24 саата пат и сеуште на канадско време функционирав, главата тупан ми беше. Нека ми простат и сите што не стигнав да ги запознам, нека биде тоа прилика за наредно собирање. :)

И за крај едно фала до Гижо што ми правеше друштво за на бурек, ама не си ја измрси брадата како мене. Cheers Гижо! :)

p.s. Btw, супер се трите фотки кај што ме има. Среќниот добитник должи еден локум и боза. :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Беф..... Видоф.... Победифме :kajg:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
pearl напиша:
Ла Еспањола, ептен, ама ептен мила девојка, криво ми е само што дојде, се запозна и му ја здувна. Нареден пат ќе ја бркам кај што ќе ми бега.
:kesa: Epa... bash sakav da te zapoznaam i site mi vikaa ne si tuka ti, i na kraj si go prashav Bushav (koj vecerta beshe zadolzen za odnosi so javnosta :pos:) i toj mi vika pa ete ja devojkata sto e zad tebe e pearl :) I go vleckav da ne zapoznae :nesum: I mozev jas i muabet da vkrstam ama kao vo drustvo da mi beshe i nesakav da se naturam onaka :kesa: I sega mi e krivo :(
Nareden pat :) Vo sekoj slucaj it was my pleasure to meet you :smir:
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Епа еве и јас да се изјаснам....

Ми требаше време да се соземам... Прекрасно беше!!!!!

Прв пат ми беше, ама многу убо ми беше, супер си поминав!!!!


Запознав многу интересни луѓе, се видов со некои стари пријателчиња и го одржав ветувањето кон брат ми дека ќе си оди дома кога ќе се раздени!

Поздрав, сите ве сака Даденцето ваше!

П.С: Кога пак?
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Како не знаев побрзо ќе дојдев.Не знаев иначе ќе се зачленев и ќе дојдам.Гледам супер луѓе,ќе се напиевме.Ај друг пат нека биди во Битола и тука да напрјаме нешто слично, оти исто не можи да биди,скопје си е скопје држава.И чекам да бидам поканет и колку чупиња ќе има за цвеќиња да знам да купам:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom