Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2018
Мислења
48
Поени од реакции
24
Da ne znae nekoj do koja data se stignati so promena od finalna vo polozitelno so intervju vo Sofija?
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Deneska i mene mi potpisaa ukaz. Intervju mi beshe zakazano za 13.11.2016 pa prezakazano za 17.12.2016. Krajot na 2017 mi se smeni vo finalna a od 1vi feb 2018 cekam potpis. Samo so potvrda od zdrusenie.
I jas sum.samo so potvrda od 1 fev 2018 polozitelno i sega na proverka od viceprezidenta
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
[DOUBLEPOST=1529049790][/DOUBLEPOST]
Ова е твојот статус или на некој друг?
Moj e. Da ne objasnuvam poveke, oti ic ne mi e do toa...stojat site komentari na mojot profil, pa videte so kako... inaku od site 5 luge sto odevme zaedno, cetvorica sme so otkaz od kurvata gnasna, a eden e seuste so status na proverka. I toa sto boli e sto site sme na nekoj nacin visoko obrazovani luge, bez nitu eden krivicen prestap, so preziminja koi gi ima najcesto vo bugarija, i site dobro zboruvame bugarski, ama nemavme stari dokumenti za poteklo, odevme sano preku prvi bratucedi i bez potvrdi od zdrzenija... a znam mnogu sto imaat zemeno drzavjanstvo bez nikakov dokaz za poteklo i bez potvrda ili bilo sto... Ne znam sto e, ama izgleda gi fativme na losa noga stanati. Sto e toa e... sepak, me raduva toa sto prodolzuvam ponatamu vo zivotot kako makedonec, a za tatarskata kurvata Jotova i kretenot Bojko samo ova :kuracc: ... i ova :pusigo: Pozdrav[DOUBLEPOST=1529085514][/DOUBLEPOST]Mislam deka nema so poveke, zavrseno e, nema kaj da se zalis, a i ne ti kazuvaat zosto si dobil otkaz, barem nekoe objasnuvanje da dadat da se javat ili da pisat kaka na nekoi predhodno. I jas sum so otkaz i toa pominati site komisii, proverki, cuda... i na kraj Jotove te skine... mamkata mesna da i ebam. Fatigoova, Brunhilda? Kako najupateni u ovaa lajnarija, ako ima nekoj nacin da se zalime na otkazot pisete...
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Moj e. Da ne objasnuvam poveke, oti ic ne mi e do toa...stojat site komentari na mojot profil, pa videte so kako... inaku od site 5 luge sto odevme zaedno, cetvorica sme so otkaz od kurvata gnasna, a eden e seuste so status na proverka. I toa sto boli e sto site sme na nekoj nacin visoko obrazovani luge, bez nitu eden krivicen prestap, so preziminja koi gi ima najcesto vo bugarija, i site dobro zboruvame bugarski, ama nemavme stari dokumenti za poteklo, odevme sano preku prvi bratucedi i bez potvrdi od zdrzenija... a znam mnogu sto imaat zemeno drzavjanstvo bez nikakov dokaz za poteklo i bez potvrda ili bilo sto... Ne znam sto e, ama izgleda gi fativme na losa noga stanati. Sto e toa e... sepak, me raduva toa sto prodolzuvam ponatamu vo zivotot kako makedonec, a za tatarskata kurvata Jotova i kretenot Bojko samo ova :kuracc: ... i ova :pusigo: Pozdrav[DOUBLEPOST=1529085514][/DOUBLEPOST]Mislam deka nema so poveke, zavrseno e, nema kaj da se zalis, a i ne ti kazuvaat zosto si dobil otkaz, barem nekoe objasnuvanje da dadat da se javat ili da pisat kaka na nekoi predhodno. I jas sum so otkaz i toa pominati site komisii, proverki, cuda... i na kraj Jotove te skine... mamkata mesna da i ebam. Fatigoova, Brunhilda? Kako najupateni u ovaa lajnarija, ako ima nekoj nacin da se zalime na otkazot pisete...
Жалам ама тоа е то .сепак не е крај на животот .твојот посредник што кажа дали го праша.и јас сум преку прв братучед и многу други...што сака нека биде битно човек да си ја проба среќата,ако воопшто ја имаме
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Moj e. Da ne objasnuvam poveke, oti ic ne mi e do toa...stojat site komentari na mojot profil, pa videte so kako... inaku od site 5 luge sto odevme zaedno, cetvorica sme so otkaz od kurvata gnasna, a eden e seuste so status na proverka. I toa sto boli e sto site sme na nekoj nacin visoko obrazovani luge, bez nitu eden krivicen prestap, so preziminja koi gi ima najcesto vo bugarija, i site dobro zboruvame bugarski, ama nemavme stari dokumenti za poteklo, odevme sano preku prvi bratucedi i bez potvrdi od zdrzenija... a znam mnogu sto imaat zemeno drzavjanstvo bez nikakov dokaz za poteklo i bez potvrda ili bilo sto... Ne znam sto e, ama izgleda gi fativme na losa noga stanati. Sto e toa e... sepak, me raduva toa sto prodolzuvam ponatamu vo zivotot kako makedonec, a za tatarskata kurvata Jotova i kretenot Bojko samo ova :kuracc: ... i ova :pusigo: Pozdrav[DOUBLEPOST=1529085514][/DOUBLEPOST]Mislam deka nema so poveke, zavrseno e, nema kaj da se zalis, a i ne ti kazuvaat zosto si dobil otkaz, barem nekoe objasnuvanje da dadat da se javat ili da pisat kaka na nekoi predhodno. I jas sum so otkaz i toa pominati site komisii, proverki, cuda... i na kraj Jotove te skine... mamkata mesna da i ebam. Fatigoova, Brunhilda? Kako najupateni u ovaa lajnarija, ako ima nekoj nacin da se zalime na otkazot pisete...
So pravo si revoltiran,mnogu pokvareno i kopiljski koga cekas samo potpis i si samo na eden cekor do celta da ti daet otkaz,ako imat problem i ne gi priznavet udostoverenijata preku bracedi barem treba da ve stavet na dopolnitelna i barem da imate sansa da dostavite potvrdi od bugarski klub a ne vaka direkno otkaz
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Moj e. Da ne objasnuvam poveke, oti ic ne mi e do toa...stojat site komentari na mojot profil, pa videte so kako... inaku od site 5 luge sto odevme zaedno, cetvorica sme so otkaz od kurvata gnasna, a eden e seuste so status na proverka. I toa sto boli e sto site sme na nekoj nacin visoko obrazovani luge, bez nitu eden krivicen prestap, so preziminja koi gi ima najcesto vo bugarija, i site dobro zboruvame bugarski, ama nemavme stari dokumenti za poteklo, odevme sano preku prvi bratucedi i bez potvrdi od zdrzenija... a znam mnogu sto imaat zemeno drzavjanstvo bez nikakov dokaz za poteklo i bez potvrda ili bilo sto... Ne znam sto e, ama izgleda gi fativme na losa noga stanati. Sto e toa e... sepak, me raduva toa sto prodolzuvam ponatamu vo zivotot kako makedonec, a za tatarskata kurvata Jotova i kretenot Bojko samo ova :kuracc: ... i ova :pusigo: Pozdrav[DOUBLEPOST=1529085514][/DOUBLEPOST]Mislam deka nema so poveke, zavrseno e, nema kaj da se zalis, a i ne ti kazuvaat zosto si dobil otkaz, barem nekoe objasnuvanje da dadat da se javat ili da pisat kaka na nekoi predhodno. I jas sum so otkaz i toa pominati site komisii, proverki, cuda... i na kraj Jotove te skine... mamkata mesna da i ebam. Fatigoova, Brunhilda? Kako najupateni u ovaa lajnarija, ako ima nekoj nacin da se zalime na otkazot pisete...
ti si si mene vo toj kup. Koj broj bese? jas sum uste na proverka od taa jotova
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
ti si si mene vo toj kup. Koj broj bese? jas sum uste na proverka od taa jotova
Еве и јас ке влезам во втор месец во положително,ама ако ме прашувате дали сите ке бидат одбиени...сигурно не .ке има и укази и откази и со роднини и со потврди.како ке ни биде среќата така ке биде
 
Член од
26 април 2018
Мислења
11
Поени од реакции
7
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Здраво, дали може некој да ми каже што значи ова? Дали е веќе поминато со позитивно и се чека само указ или е можно да ми дадат и отказ??? Фала многу
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Жалам ама тоа е то .сепак не е крај на животот .твојот посредник што кажа дали го праша.и јас сум преку прв братучед и многу други...што сака нека биде битно човек да си ја проба среќата,ако воопшто ја имаме
Ne sme preku nikakov posrednik
ti si si mene vo toj kup. Koj broj bese? jas sum uste na proverka od taa jotova
12176/2016 po konzulski Bitola
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Убо што си зел, со среќа да ти е
И на брат ми му се смена :)
А ко велев дека ќе има јуни, мора да признаеш во право бев
Da go velese no bese golem skeptik i so tebe edno dva pati ili tri se rasprav do koska i vikase deka nema sansi i me iritirase non stop so tvojte demagogii do dusa i jas nekolku pati pocnav da gubam nadez no sega veke i ne mi e bito sto ke zboruvas za potvrdite sega mozeme i prijateli da bideme heheheh
Pozzz[DOUBLEPOST=1529097154][/DOUBLEPOST]I ako ima otkazi so potvrdi stoam zad toa deka potvrdata od klub poveke tezi otkolku prv bratuced
Bidejki bratucedot go zel samo so izjava a vaka ti im pokazivas za tovjte pokolenija deka se bugari
No koj kako ke svati
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Da go velese no bese golem skeptik i so tebe edno dva pati ili tri se rasprav do koska i vikase deka nema sansi i me iritirase non stop so tvojte demagogii do dusa i jas nekolku pati pocnav da gubam nadez no sega veke i ne mi e bito sto ke zboruvas za potvrdite sega mozeme i prijateli da bideme heheheh
Pozzz[DOUBLEPOST=1529097154][/DOUBLEPOST]I ako ima otkazi so potvrdi stoam zad toa deka potvrdata od klub poveke tezi otkolku prv bratuced
Bidejki bratucedot go zel samo so izjava a vaka ti im pokazivas za tovjte pokolenija deka se bugari
No koj kako ke svati
За расправање кога сакаш ќе се расправме, скептик сум уште, затоа што има два вида потврди, ако се сеќаваш едните со и едните без основа. Се сеќаваш кога ти велев дека потврдата ја проверуваат? Дали е 100% село, како се заведени во архива кај нив... ете ја уважиле... него ај да си го уновчиш... јас сум софија до наредниот месец ако ти треба нешто пиши
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom