Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
13
Поени од реакции
18
Здраво дечки, пробав да читам по темава ама премногу има и не можам да си го најдам одговорот на прашањето :)
Бев на интервју овој месец (јуни 2018), со тоа што татко ми веќе има државјанство (приложено е во документацијата). Ме интересира колку време од прилика се чека за да го добијам одговор дали ќе добијам државјанство или не ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Fala vi na site koj se odamna ovde znaat kako mi bese statusot ama ke povtoram
Intervju mi bese zakazano 23.11.2016 pa juli sredina mi go prenaznacija na 7.12.2016 okomvri mesec 2017 finalna ekspertiza 01.02.2018 polozitelno i denes pred okolu eden cas ukaz
Bez proverka i bez dopolnitelna direkno
Standardna procedura izvodi do pra dedo so 100 posto bg naselenie potvrda od strumica i toa bese se.
Odlcno intervju spored mene bidejki dobro zboram bg jazik itn
Bitno bidete 100 posto sig ne lazam se karav ovde so nekolku sto stalno predavanja po pravo drzea znaat tie sto se odamna tuka
Pozdrav i so sreka na site da dobiete pa i dusmanite i tie se luge[DOUBLEPOST=1529067723][/DOUBLEPOST]Eve uste eden dokaz
Deka sum jas mozebi ne treba ova da go spodelam ama ajde Прегледај го приврзокот 192338
прво ЧЕСТИТО,цело време тролам дека потврдите ВАЖАТ но како и да е,друго не би требало да се караш со лугето како Фатиго зошто очигледно БГ ДОГОВОР оставила голема траума кај него плус веројатно ""тие"" се чистокрвни патриоти(ВМРОВЦИ)""затоа што само нив им пречи договорот"" и плус сигурни се дека Борко и Зајко во некоја селска кафана се договориле да не даваат пасоши веке,,,ЛУГЕ не се плашете пасоши ИМА за всички..
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Здраво дечки, пробав да читам по темава ама премногу има и не можам да си го најдам одговорот на прашањето :)
Бев на интервју овој месец (јуни 2018), со тоа што татко ми веќе има државјанство (приложено е во документацијата). Ме интересира колку време од прилика се чека за да го добијам одговор дали ќе добијам државјанство или не ?
Ќе добиеш сигурно за околу две години
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
прво ЧЕСТИТО,цело време тролам дека потврдите ВАЖАТ но како и да е,друго не би требало да се караш со лугето како Фатиго зошто очигледно БГ ДОГОВОР оставила голема траума кај него плус веројатно ""тие"" се чистокрвни патриоти(ВМРОВЦИ)""затоа што само нив им пречи договорот"" и плус сигурни се дека Борко и Зајко во некоја селска кафана се договориле да не даваат пасоши веке,,,ЛУГЕ не се плашете пасоши ИМА за всички..
Шо да ти одговорам..

Него друго зошто досега никој не напишал што после потпи
прво ЧЕСТИТО,цело време тролам дека потврдите ВАЖАТ но како и да е,друго не би требало да се караш со лугето како Фатиго зошто очигледно БГ ДОГОВОР оставила голема траума кај него плус веројатно ""тие"" се чистокрвни патриоти(ВМРОВЦИ)""затоа што само нив им пречи договорот"" и плус сигурни се дека Борко и Зајко во некоја селска кафана се договориле да не даваат пасоши веке,,,ЛУГЕ не се плашете пасоши ИМА за всички..
Да бе јакиот вмровец што извади бугарски... не биди смешен. Што да ти одговорам, нула капацитет.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
2014-та промени овој период и 2016-та како што можев да прочитам по постовите. Некоја промена 2015-та?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Da ne imas nesto vo familijata tursko ili albansko?
Nisto tursko, nisto albansko. Makedonci sme site i toa od istocna Makedonija, so stari preziminja sto zavrsuvaat na "-ev" i "-ov", gi ima cesto i vo Bugarija, mozebi i poveke odkolku vo Makedonija. I kolku sto znam i dedovcite, babite, pradedovci i uste ponazat, site se makedonci, se razbira niz istorijata pisani i kako bugari kako i site vo Makedonija. Nekoj se od malesevijata, nekoj od strumicko, od egejska... i site zboruvaa podobro bugarski odkolku makedonski literaturen jazik. E problemot e sto ne mozev da najdam nikakov star dokument kade se zapisani kako bugari... odzemeni, zapaleni od srbi i komunisti i taka natamu... toa e
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Nisto tursko, nisto albansko. Makedonci sme site i toa od istocna Makedonija, so stari preziminja sto zavrsuvaat na "-ev" i "-ov", gi ima cesto i vo Bugarija, mozebi i poveke odkolku vo Makedonija. I kolku sto znam i dedovcite, babite, pradedovci i uste ponazat, site se makedonci, se razbira niz istorijata pisani i kako bugari kako i site vo Makedonija. Nekoj se od malesevijata, nekoj od strumicko, od egejska... i site zboruvaa podobro bugarski odkolku makedonski literaturen jazik. E problemot e sto ne mozev da najdam nikakov star dokument kade se zapisani kako bugari... odzemeni, zapaleni od srbi i komunisti i taka natamu... toa e
Zalam ama probaj pak pobaraj odgovor zosto e otkazot
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Има ли некој пуштен со потврда од Македонско-Бугарско пријателство (МБП) ??
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
прво ЧЕСТИТО,цело време тролам дека потврдите ВАЖАТ но како и да е,друго не би требало да се караш со лугето како Фатиго зошто очигледно БГ ДОГОВОР оставила голема траума кај него плус веројатно ""тие"" се чистокрвни патриоти(ВМРОВЦИ)""затоа што само нив им пречи договорот"" и плус сигурни се дека Борко и Зајко во некоја селска кафана се договориле да не даваат пасоши веке,,,ЛУГЕ не се плашете пасоши ИМА за всички..
Daj boze brat za site oti bes pasos nisto ne pravime
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
nie so si bevne cela 2017 na dopolnitelna ke si pocekame uste 1 god dur ne pregledet pak.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
nie so si bevne cela 2017 na dopolnitelna ke si pocekame uste 1 god dur ne pregledet pak.
Цела 2017 сите со потврди ,братучеди, тетки, вујковци,стриковци,дури и тие со стари документи ја ставија на дополнителна, а сега со исти документи на сите даваат, баш сме баксузи,и никој не знае кога ке не разгледаат и до тогаш можеби и ќе престанат да даваат, ми иде да пукнам од мака
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom