Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Сакаш верувај сакаш не .адресата му се води во Благоевград бидејќи имаше споделено.државјанството му е излезено пред три месеци.[DOUBLEPOST=1529005672][/DOUBLEPOST]
Абре јас седев со колев кога ги подавав документите и му понудив

Ако некој врши работа до 4000 може,повеќе не.ама на сите некако не му се слуша.појке од ова немам за давајне
Буахахахаххахаххахаххахаххахахаххахахаххахахахах
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
ko

kolku vreme bese u finalna??? i jas bev februari 2017 na intervju sofia uste sum vo finalna so e rabotata[/QUOTE

Ako mislis za prethodniot status, toj mi bese okolu 2/3 meseci, vo meguvreme mi se smena mi pobaraa dopolnitelno uste ednas osuduvan neosuduvan i pak se vrati na istiot status i sega od vcera ovoj status mi e
[DOUBLEPOST=1529037398][/DOUBLEPOST]
Cestito, so kakvi dokumenti si?
Suvo poteklo samo so potvrda
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Ke mi kazeli nekoj dali mu imat potpisano ukaz so potrvrda od strumica .
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Со какви документи?
I jas sum isto i uste 4 moi poznanici zaedno sto odime.... 3 meseci polozitelno i od 3 maj na proverka od viceprezident, so dokumenti samo od prvi bratucedi, bez potvrda od zdruzenija i bez stari dokumenti za poteklo. Izgleda ke si pocekame dodeka ni potpisat ili ne daj boze moze i da ne odbijat, kako sto trgnala rabotata. Ti so kakvi dokumenti si ako moze da znam?
[DOUBLEPOST=1529049790][/DOUBLEPOST]
Ова е твојот статус или на некој друг?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дечки, додека роварам низ форумов барајќи ги информациите, за колку време можам да земам БГ лична карта со која што ќе можам да работам во БГ?

На основа на веќе дадени документи за држвјанство по происход? Како оди таа процедура?

Поздрав.
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Дечки, додека роварам низ форумов барајќи ги информациите, за колку време можам да земам БГ лична карта со која што ќе можам да работам во БГ?

На основа на веќе дадени документи за држвјанство по происход? Како оди таа процедура?

Поздрав.
Со происходот имаш 3 листа. Едниот ти го земале на интервју а едниот од тие што ти останаа ти е за привремена лична карта во БГ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
I Denes do ukaz[DOUBLEPOST=1529062195][/DOUBLEPOST] Screenshot_20180615-132813_Samsung Internet.jpg [DOUBLEPOST=1529062327][/DOUBLEPOST]Fatigo ova sega mozes da skapes tuka kako skepernik i da im drzis predavanje zemav ukaz denes na tie so potvrdite neznam so a u
A i drugi mudreci sto gi imase ovde skapete so sreka na site da si docekate posebno na tie so potvrda
 

Attachments

D

Drexel

Гостин
Дечки, додека роварам низ форумов барајќи ги информациите, за колку време можам да земам БГ лична карта со која што ќе можам да работам во БГ?

На основа на веќе дадени документи за држвјанство по происход? Како оди таа процедура?

Поздрав.
Три месеци трае таа процедура, треба ти произход од дабч, да аплицираш за соодветна виза во амбасада тука, кога влезеш во бугарија со таа виза мораш се наеднаш да завршиш зошто важи само за едно влегување, и да уплатиш 2.000 евра во бугарска банка и да имаш договор за стан со сите документи одиш во полиција и поднесуваш, вака е генерално од што можам да се сетам, детално некој друг да објасни.

Под точка 1

https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider57/default-document-library/постојанно-пребиваване.docx?sfvrsn=fdea3bb8_0

https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider57/документи-от-дејности/62ac3bbb-postpreb110311doc.doc
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
I Denes do ukaz[DOUBLEPOST=1529062195][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 192319[DOUBLEPOST=1529062327][/DOUBLEPOST]Fatigo ova sega mozes da skapes tuka kako skepernik i da im drzis predavanje zemav ukaz denes na tie so potvrdite neznam so a u
A i drugi mudreci sto gi imase ovde skapete so sreka na site da si docekate posebno na tie so potvrda
Cestitki koga bese na intervju i bese li na dopolnitelna kakvi dokumenti podade. Pozdrav i sos sreka vo EU
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom