Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Цела 2017 сите со потврди ,братучеди, тетки, вујковци,стриковци,дури и тие со стари документи ја ставија на дополнителна, а сега со исти документи на сите даваат, баш сме баксузи,и никој не знае кога ке не разгледаат и до тогаш можеби и ќе престанат да даваат, ми иде да пукнам од мака
Jas eden mesec pokasno da aplicirav sega ke si cekav ukaz ama koke ne e pisano ne e pisano :) valda i nie ke zejme ama ke si pocekame dur ni dojt redot za pregleduvajne samo da ne edno 2-3-4 godini toe e ziva golgota.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jas eden mesec pokasno da aplicirav sega ke si cekav ukaz ama koke ne e pisano ne e pisano :) valda i nie ke zejme ama ke si pocekame dur ni dojt redot za pregleduvajne samo da ne edno 2-3-4 godini toe e ziva golgota.
A shto mozime da pravime prijatel,nadezta posledna umira,ke cekame, od pisanoto ne se bega
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Znaci od ponedelnik da si cekam i otkaz od viceprezidentot. Na ist den sme polozitelno i na proverka so clenot sto dobi Otkaz :(
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Дечки на интервју бев на крајот на Ноември 2017год,статусот ми е сеуште во задолжително разгледување,инаку одам преку прв братучед.Има надеж или ?
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Дечки на интервју бев на крајот на Ноември 2017год,статусот ми е сеуште во задолжително разгледување,инаку одам преку прв братучед.Има надеж или ?
Друже ќе почекаме ние уште едно 3-4 месеца пред да влеземе на финална. Сега влагаат на финална тие што биле на интервју август 2017. Јас бев на интервју малце после тебе декември 2017
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Не ме разбра. Не произходот, потврдата од бугарски клуб од кој клуб ти е ? Имаш струмица, имаш Македонско-бугарско пријателство, имаш скопски културен клуб итн
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Друже ќе почекаме ние уште едно 3-4 месеца пред да влеземе на финална. Сега влагаат на финална тие што биле на интервју август 2017. Јас бев на интервју малце после тебе декември 2017
Nemora da znaci deka sega vleguvaat na finalna tie so intervju od avgust 2017.Drugarka moja na intervju april 2017 jas juli 2017vo ist den zaedno na finalna...nema ovde nekoi pravila kako ke ti dojde sreka taka ili...nez veke sto da kazam ..So sreka na site[DOUBLEPOST=1529183274][/DOUBLEPOST]
Не ме разбра. Не произходот, потврдата од бугарски клуб од кој клуб ти е ? Имаш струмица, имаш Македонско-бугарско пријателство, имаш скопски културен клуб итн
Od MBP ...DA IZVINI NA PRETHODNIOT ODG
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Друже ќе почекаме ние уште едно 3-4 месеца пред да влеземе на финална. Сега влагаат на финална тие што биле на интервју август 2017. Јас бев на интервју малце после тебе декември 2017
Дали само со братучед ќе ми дадат или треба плус документи да носам,како се сега?Знам едно време ептен строго беше...
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Nemora da znaci deka sega vleguvaat na finalna tie so intervju od avgust 2017.Drugarka moja na intervju april 2017 jas juli 2017vo ist den zaedno na finalna...nema ovde nekoi pravila kako ke ti dojde sreka taka ili...nez veke sto da kazam ..So sreka na site[DOUBLEPOST=1529183274][/DOUBLEPOST]
Od MBP ...DA IZVINI NA PRETHODNIOT ODG
I jas sum MBP. Da se nadevame deka ke bide se kako sto treba. Obavezno pisi ako imas nekoja promena. Da znam sto me ceka i mene haha. Pozdrav i so srekja
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom