Албанија - место за одмор

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
храната е со цени како во нашите супермаркети.има све и сешто.леб мал 25 ден,голем 50(1 кг),пиво во кафана 70 ден,гиро исто,сладоледи од 20-75 денари,пица 200-300 денари,морски специјалитети околу 350 ден,јас за спиење плаќав 20 евра по ноќ.трошењето зависи од тоа каков одмор планираш.

јас пошто сум женет и со дете,трошокот вероватно нема да ве интересира повеќето од вас,бидејќи вероватно сте тинејџери:pos:

ипак кој сака по ПП можам подетално да му објаснам
 
Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
Значи, почитувајќи гисите изложени мислења, треба секој заинтересиран директно да појде лично и да се увери. Тоа од искуство со Грција.АМА СКИСНА МИ ОД ТАА ГРЦИЈА, па колку и да си викаме дека одеме на нашето море. Грк-циган, абе бетер.Да не одеме таму, па дека. 90% за АЛбанија се не. Бугарија преферирам зиме. Лето Бугарија? Водата не е како во Грција и Албанија(според сликите). Ова врти сучи грбот ти е се одпозади. Ај ако рескирам за една недела да одам за Албанија ќе кажам како е било.(ако не ме предомислам моите.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Има, или знаете некој што ќе оди со превоз до саранда или ксамил?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
јас планирам да одам со сопствена кола некаде околу 20 Август
 
Член од
23 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сакам и јас да одам некаде околу 18-20 јули, само сеуште немам најдено смештај, се мислам дали да си резервирам од тука или таму да барам на лице место. Сакам да одам во Саранда или Ксамил, можеби Валона ?

Ѓоко ти што би ми предложил каде е подобро ? Исто така ако имаш искуство со некој хотел, вила, апартман и ако имаш контакт ќе ти бидам благодарен да ми пуштиш инфо ако не ти е тешко.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
Ксамил е селце како Пештани и во све е подобро од саранда,освен во вечерните часови.Тогаш таму е штама и темница,некој се карта во дворот,некој скара прави и тоа е тоа.Ако сакаш шетање-мора со кола во саранда.

Плажите се за неклку класи подобри од Саранда.Ќе ти пишам ПП за смештај
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
Мој колега денес замина во ксамил,оди таму неколку години и е спријателен со газдата,и затоа добил попуст за сместување-палаќ по 23 евра во шпиц,што е евтино.Пп следи
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Во саранда плажите се со камчиња или песок?
Ај ако можи побрзо одговор оти сме во некој преговори западнати -.-
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
вештачка бела песка,навидум тешко се распознава дека е дробен камен,но според мене чуството е супер.од белата боја на песката бојата на морето игледа тиркизна(како на Бали:))
 
Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
do Gjoko-mkd:
tie 23 evra za soba se ili za lice?
I iskustvo za patot ako si go vozel Saranda-KSamil?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
Во Албанија секаде цената е за цела соба(апартман).Непостои како во Црна Гора плаќање по човек.патот Саранда-Ксамил е потполно нов,широк пат,но лани на едно место од околу 200 метра се работеше.Тој дел беше сеуште со чакал пред асфалтирање,но би требало сега да е завршено(газдата кажа дека ставиле вишок експлозив и се оштетила основата на патот па се правеше бетонски бедем).

еве слика од тој пат



Uploaded with ImageShack.us
 
Член од
3 април 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
ај ве молам пишете ми во пп околу смештај за Ксамил, ние треба да одиме во четврток имавме се резервирано и во последен момент дечкото ми вика нема соби.а неможам да барам таму соби бидејки сме со мали дечиња.. ви благодарам однапред!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
ај ве молам пишете ми во пп околу смештај за Ксамил, ние треба да одиме во четврток имавме се резервирано и во последен момент дечкото ми вика нема соби.а неможам да барам таму соби бидејки сме со мали дечиња.. ви благодарам однапред!

Мислам дека нема да имате проблем.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
kako se odi?? Preku Janina do Kakavia ili preku Igumenitsa...ova google map mi pokazuva prvoto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom