Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
Сигурно носиш цвикери... извади ги пред да стапиш во акција ! DAMN!
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
Значи прво ќе тргнам од твојот физички изглед ако не си атрактивен дечко на изглед што може да е причина за тоа недокажан да добиваш корпи не се разочарувај значи пуштај се на девојки кои се не многу привлечни онака симпатични кои не си го дигаат рејтингот со тоа што се сметаат за најубави и поразлични во својата средина не примаат ...и секогаш биди комуникативен, позитивен, духовит има девојки што ги привлекува и тоа. Од тоа што си напишал забележувам дека си директен па би можел да пробаш со потенцијалната симпатија да и пишеш порака колку е слатка и привлечна денес на пример или па преку фејсбук зближи се со неа.. така нешто. :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
Смени ја сликата на профилот, како прво...

Ако ти се бендисува таа порака да им ја кажуваш на луѓето кои те читаат на форумов, сигурно несвесно им ја кажуваш и на сите останати со кои правиш муабет.

Зборувам за она „Ти си идиот!“ делот, зашто тоа е само она што се чита. Останатиот дел е нечитлив и многу луѓе не се замараат да го сфатат.



А инаку, пробај ја следнава тактика: немој да бараш со кого сакаш да бидеш. Остави тие да те најдат тебе.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
Ако си нападен- смири се
Ако си трезен- дрмни неколку пијачки, ама не да се напраиш летва
Ако носиш розева кошуља- соблечи ја
Ако си шатиран и имаш џигерици- изгледај нормално
Ако имаш трајболи на рака и врат- отстрани ги

Ај толку за сега
 
V

Viktor g

Гостин
еве со сопствена слика . Па сеа не се сметам за нападен и доста сум директен сакам да се зближам со неа и там ќе тргне работата она ми ојде за друг:toe:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Ако си нападен- смири се
Ако си трезен- дрмни неколку пијачки, ама не да се напраиш летва
Ако носиш розева кошуља- соблечи ја
Ако си шатиран и имаш џигерици- изгледај нормално
Ако имаш трајболи на рака и врат- отстрани ги

Ај толку за сега
Најбољи совет што можеше да добиеш од некој :aplauz: Послушај го :toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
еве со сопствена слика . Па сеа не се сметам за нападен и доста сум директен сакам да се зближам со неа и там ќе тргне работата она ми ојде за друг:toe:
Изгледа премногу брзо сакаш да се одвиваат работите.
Прво запознај ја добро девојката, покажи и дека си заинтересиран, ама не се залетувај да избрзуваш со постапките. Остави да се одвиваат полека работите.. Ти сакаш веднаш да ти падне во раце.
Ќе поканиш одредена на кафе, нема да очекуваш или да посегнуваш по ништо отпрвин. Ќе се вратиш дома, ќе и пишеш смс дека си поминал супер и дека ќе искочите пак во скоро време. Па од втор пат, трет пат ќе се опушташ се повеќе и сам ќе осетиш кога е моментот.
Ако и таа се интересира за тебе, ќе знаеш. Ваљда приметуваш..
Биди потрпелив и бројот на корпите ќе се намалува `се повеќе :helou:
 
Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
Помошшшшшшшшшшшшш!!!!!!!!!!

Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Нема начин да имаш девојка. Помири се со тоа.

Наместо да се трудиш да си најдеш девојка, однесувај се како што се однесуваш. Оној момент кога ќе престанеш да се интересираш за девојките, тие ќе почнат да ти доаѓаат тебе.

Значи, најди си некое хоби што ќе ти го пополнува времето.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
еве со сопствена слика . Па сеа не се сметам за нападен и доста сум директен сакам да се зближам со неа и там ќе тргне работата она ми ојде за друг:toe:
Вака ко шо те глеам,ми изгледаш на директен и ладен дечко,студен и далечен,ко да нема љубов а камоли топлина во тебе-извини така ми изгледаш.

Значи не е на одмет некоја насмевка,некоја шега,малку полежерно да пристапуваш-мислам дека ги плашиш женските...
Женските сакаат топлина,нежност,прегратки,бакнежи и милувања.
Разбираш???
Понежно пристапувај,срце маче,нежен поглед,милување по коса,бакнеж во образ,да не ти цртам:wink:

А не ти пукаш директно:nenene:
Треба да ја заведеш...
 
B

bLiZanaCi

Гостин
Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
Многу е смешно, абе да пукнеш. Дечко ти не сака да те покаже пред други, сака цело време сами да бидете т.е САКА ДА ТЕ ЕБЕ и тебе тоа ти е смешно нц нц нц:tapp: И ти уше дечко го викаш!? :uvo:абеее мали децаааа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom