Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
Можеби сака да ги спои 2те најголеми љубови - жена и кола.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
А ти колку години имаш? :uvo:
A има одредено старосна граница од кога до кога смее да се има љубовни проблеми?

Многу е смешно, абе да пукнеш. Дечко ти не сака да те покаже пред други, сака цело време сами да бидете т.е САКА ДА ТЕ ЕБЕ и тебе тоа ти е смешно нц нц нц:tapp: И ти уше дечко го викаш!? :uvo:абеее мали децаааа...
Ај запалете ја како вештерка, шо?
Немора да значи. Можеби е сентиментален тип кој е по романтики и едноставно ужива во нејзино друштво уз тишина. И на крај, ако не е решена да му даде, стискање во кола никој не убил, плус и двете страни среќни. :icon_cool

Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
Пристапи директно. Превземи иницијатива. Пиши му ај надвор на кафе?
Без план не излегувај. Провери како ќе изреагира..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Реприза од мене....

Ако си нападен- смири се
Ако си трезен- дрмни неколку пијачки, ама не да се напраиш летва
Ако носиш розева кошуља- соблечи ја
Ако си шатиран и имаш џигерици- изгледај нормално
Ако имаш трајболи на рака и врат- отстрани ги

Ај толку за сега
 
B

bLiZanaCi

Гостин
А ти колку години имаш? :uvo:
18 :toe:

Можеби сака да ги спои 2те најголеми љубови - жена и кола.
:pos2::pos2::pos2::pos2: mozebi



A има одредено старосна граница од кога до кога смее да се има љубовни проблеми?



Ај запалете ја како вештерка, шо?
Немора да значи. Можеби е сентиментален тип кој е по романтики и едноставно ужива во нејзино друштво уз тишина. И на крај, ако не е решена да му даде, стискање во кола никој не убил, плус и двете страни среќни. :icon_cool



Пристапи директно. Превземи иницијатива. Пиши му ај надвор на кафе?
Без план не излегувај. Провери како ќе изреагира..
imam probano i taka ama mi veli deka glupo mu bilo na kafe da odime,i v kola se praelo muabet i se jadelo se pielo i poubavo bilo :S
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
И јас исто така имав дечко кој што исто така правеше...пази јас имав 14 а тој 18:tapp: а бе алоо:tapp: и сега се чудам со кој мозок одев со него во кола...цццц....и подоцна си ги покажа забите:wink:...сакаше да спиеме..и до ден денес не ми е јасно шо му било финтата:pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Книга читање јужуали помага во очајност и бесполезништфо!

Ме сакаат, чаре? Нема! Ќе ги сакам и јас :)
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Види сеа, проблемот е длабок и не се решава со совет.Ти самио мора да си бидиш најголем помагател.

Најлогичен совет и најосновен е да одиш да изкомуницираш со колку можиш поќе чупина дури не престани и најмалото чувство на террор шо се добива пред жени, посебно убај.
Има и други начини, ама нема начин да ти кажам.

Овај проблем е заебан и мора да го решиш, оти гледаш жените ти се како детектори за емоци, и то ненормално софистицирани детектори.Не можиш да „фејкниш“ ништо пред нив, ни храброст ни самодоверба, нишчо, ако ти се чувствуваш незгодно, непријатно, усрамено, преплашено пред нив и тие нема да се осеќат комотно пред тебе и не ја бива работата.
Зато мора да се решиш од внатрешните демони прво.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
читни по нетов за што женските сакаат а што не, кои теми на разговор да ги избегаваш а кои да ти бидат резервен план ако муабетот пресуши, собери се доволно теорија, и после праксата е лесна :) не се сеќирај, ќе имаш женски, и тоа многу, малце да си привлечен и доволно теорија и добри манири и ќе ги освоиш 70% од женските...ако не тргне одма, теши се дека си late bloomer :)

делов со теоријава е само за да се здобиеш со самодоверба, не дека ти веќе не си ги знаел стварите, туку да сфатиш дека имаш се што би требало еден солиден дечко да има
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
читни по нетов за што женските сакаат а што не, кои теми на разговор да ги избегаваш а кои да ти бидат резервен план ако муабетот пресуши, собери се доволно теорија, и после праксата е лесна :) не се сеќирај, ќе имаш женски, и тоа многу, малце да си привлечен и доволно теорија и добри манири и ќе ги освоиш 70% од женските...ако не тргне одма, теши се дека си late bloomer :)

делов со теоријава е само за да се здобиеш со самодоверба, не дека ти веќе не си ги знаел стварите, туку да сфатиш дека имаш се што би требало еден солиден дечко да има
Болдираниот дел попрво од останатото, како темел на се шо ќе научи после.Неможам да се доизнакажам колку поважен дел е.Без то ќе биди како да шибаш малтер на куќа без темели.
А то е дел шо можи да го смени живото за 360 степени и е многу тежок дел.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Помош луѓе (а посебно од женскиот род) зошто ќе убијам некој у скоро време.
Е вака сеа
Женска ми ме нервира и знам дека ќе и раскинам у скоро време али вие ако помогнете може и нема.
Прво да кажам дека сум шкорпија во хороскоп ако е тоа битно зашто ние сме сексуално незадоволни.Следно...
Секогаш треба да ја терам женска ми за водење љубов или слично и она несака да имаме секс,сите работи и се побитни на неа,и незнам што и е и преку глава ми е веке да ја тапам зашто несакаш и се она ми "дава" само затоа што,ете да ме задоволи мене а она несака,прв сум и на неа и кажете како да ја воспитам зашто почнувам да се курчам,ај помош да видам што ке ми кажете
Прво, смири се.
Нема причина да и раскинеш. Работата е да и покажеш, докажеш, цврсто да ја увериш дека навистина ја сакаш, бидејќи гледам дека ти е "стало" до неа.
Работата е што машките не ги разбираат многу тие работи. За девојка релативно доста значи "првиот" во нештото. Сигурно чува страв во себе дека ќе ја оставиш, ќе биде искористена, или ќе ја имаш само за свои потреби и задоволства.
Не реагирај бурно со неа, имај трпение и увери ја дека ја сакаш и ќе останеш со неа, а ако двајцата се привлекувате на тој начин, зошто да не го правите тоа? Тоа е нормално во една врска.
Ако не ја бива, има некаков проблем, или некој трет е во прашање ..тогаш друг муабет. Треба да разјасните преку разговор :smir:
 
S

StormRage

Гостин
Епа ае и ја совет да барам дојде време... не дека ми е до заебавање ама некако ја споебав работата... Мислам (МИСЛАМ) дека се заљубив во една школска и мнооогу добра другарка... е сеа финтата ми е или да ја заборам (да пробам) или да прам некако ама ќе ми е криво ако негде ја заебаме покасно шо ќе си неам муабет со нејзе... јбг во се имало ризик...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Епа ае и ја совет да барам дојде време... не дека ми е до заебавање ама некако ја споебав работата... Мислам (МИСЛАМ) дека се заљубив во една школска и мнооогу добра другарка... е сеа финтата ми е или да ја заборам (да пробам) или да прам некако ама ќе ми е криво ако негде ја заебаме покасно шо ќе си неам муабет со нејзе... јбг во се имало ризик...
go for it ... не му ја мисли многу. Исповедај си се. Ем тебе полесно ќе ти биди, ем неа, ем можи и да биди нешо од целата работа.
И да не биди, поубо е сеа на стартот да се среди отколку да ја тегниш работата со деној или не дај боже месеци
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Епа ае и ја совет да барам дојде време... не дека ми е до заебавање ама некако ја споебав работата... Мислам (МИСЛАМ) дека се заљубив во една школска и мнооогу добра другарка... е сеа финтата ми е или да ја заборам (да пробам) или да прам некако ама ќе ми е криво ако негде ја заебаме покасно шо ќе си неам муабет со нејзе... јбг во се имало ризик...
Па еве над овој мојов пост ти пиша гоодлајк и убаво ти рече, кажи и што побрзо затоа што колку повеќе ќе тегнеш толку ќе ти биде потешко :smir:
 
S

StormRage

Гостин
Епа тенкјуверимач... утре ќе видам шо е кај е... ако опнит корпа да се надеваме дека ќе преболам... ако прифатит :vozbud: пиво за сите :pos2:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
Или па има друга, а ти си му само заебанција и нормално дека не сака да биде виден у јавност со тебе? :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom