Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 август 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
ZRNCE* Tvojava situacija ne odi na dobro najiskreno ti kazuvam od iskustvo zatoa sto i jas bev vo slicna situacija kako i ti. Imas 16 god a deckoti 21 i odite 3 god ako dobro razbrav a samoto toa kazuva deka se raboti za dolga vrska i kako sto ti go opisa deckoti jas se vidov vo opisot. Mislam deka ne treba da go stegas tolku zatoa sto ako nemas verba vo nego posle 3 god toj mnogu i nema da se zamara. Toj bi ti raskinal koga bi mozel megutoa te gleda kako stradas na 16 god i krivo mu e toa da ti go napravi i mislam deka ke mora da se smenis barem malku da go zivees zivotot i da bides posrecna so deckoti. Odnesuvaj se kako da ste na pocetok na vrska i pomesti ja od mrtva tocka zatoa sto ako prodolzite vaka eden ke pukne a mislam deka toa ke bide deckoti a ne bi sakale toa da se sluci. I kako sto sekogas velam na kraj pa koj ga e*e nema da se umre .. :smir:
Fala za sovetot,ne znam ke vidam sto ke pravam,tesko e,bidejki ne znam ni sama kako da si pomognam,toj mi e prv,ne mozam da se zamislam bez nego,no premnofu patam od ovaa nedoverba.......
 
Член од
14 јануари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се заљубив во девојчето али таа не е од тука, таа е одалечена 1час од мојот град.
Ја прашав дали сака нешто повеќе со мене, но таа пред да си оде од овде ми рече летото кога ќе дојдам ако сум немал женска ќе се фати со мене. Значи ја сакам премногу, вреди да се чека или да барам друго чаре? На мсн си пишеме секојдневно така општ муабет, значи ништо не пишеме во врска со љубовта, т.е. ретко тоа... ај некој нека ми даде совет дали да чекам, зш на крајот може и да речи едноставно НЕ, и џабе сум чекал... :(
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Се заљубив во девојчето али таа не е од тука, таа е одалечена 1час од мојот град.
Ја прашав дали сака нешто повеќе со мене, но таа пред да си оде од овде ми рече летото кога ќе дојдам ако сум немал женска ќе се фати со мене. Значи ја сакам премногу, вреди да се чека или да барам друго чаре? На мсн си пишеме секојдневно така општ муабет, значи ништо не пишеме во врска со љубовта, т.е. ретко тоа... ај некој нека ми даде совет дали да чекам, зш на крајот може и да речи едноставно НЕ, и џабе сум чекал... :(
Сам си го даваш одговорот. Ако ја сакаш премногу вреди да ја чекаш, ако си сигурен дека нема да те зафркне и утре да ти каже ништо од договорот. Тешко е да си во врска на далечина, но ако си подготвен да издржиш..само напред. Само треба да имаш однапред барем малку стекната доверба во неа. Јас имам другарка која оди 2 и пол години со човек од Битола, а таа е од Скопје. Не се гледаат баш секој ден ама имаат прекрасна врска. :smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Се заљубив во девојчето али таа не е од тука, таа е одалечена 1час од мојот град.
Ја прашав дали сака нешто повеќе со мене, но таа пред да си оде од овде ми рече летото кога ќе дојдам ако сум немал женска ќе се фати со мене. Значи ја сакам премногу, вреди да се чека или да барам друго чаре? На мсн си пишеме секојдневно така општ муабет, значи ништо не пишеме во врска со љубовта, т.е. ретко тоа... ај некој нека ми даде совет дали да чекам, зш на крајот може и да речи едноставно НЕ, и џабе сум чекал... :(
Не сакам да звучам песимистички но подобро не ја чекај.Многу ретко успеваат врски од различни градови.Значи успеваат ама многу ретко.Од лично искуство ти кажувам.Ќе преовладува тензија помеѓу вас двајца,љубомора и ред други неубави работи.А и сам кажуваш дека скоро не ни зборувате во врска со љубовта.
Не се залажувај сам себе.Ако таа тебе те сакала ќе била со тебе а не да ти постави ултиматум до наредното лето.
Гледам дека имаш 16 години.Живеј си го животот мал си да се зацрнуваш со такви врски од кои аналогно ќе произлезат и уште многу срања.
Значи ти зборувам од искуство како функционираат таквите врски.
Поздрав и секое добро!
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Драганче,

Мене ми личи како девојкава да незнае што сака - со тебе, односно сеуште не е сигурна!!
До лето има време, сешто може да се случи и кај неа и кај тебе ... на љубовен план !!
Ја лично би се допишувала со неа (пријателски бидејќи тоа и сте), а би си уживала во тинејџерските денови исто така, односно би излегувала, би се дружела и секако доколку има некој што би ми се допаднал би поскала да бидам во врска со таа личност !!
Па во лето - здравје !!

Позз:smir:

Моето момче едноставно е мн мирно..фин е, културен,смирена личнсот..но едно ми пречи...неговата поставеност во однос на другите..и спрема другите е добар како и со мене...па затоа мн негови блиски другарки го нарекуваат нагалено,се случи пред некој ден наша блиска другарка ( како по обично да го гушни силно и бакнеж во лице) почна да го гали низ косата...ми смета тоа навистина...не знам дали е ова љубомора или сум премногу строга во мислењето?
Girl in love,

По се изгледа си многу вљубена во дечкото, ако, тоа е убаво - но исто така ми делува како да немаш самодоверба или можеби потсвесно не му веруваш нему !!??

Штом е тој јак фраер и сите му се умилкуваат и штом е со тебе (а притоа е фин со тебе) значи и ти си јака фраерка ... нема потреба од стравување и љубомора ... напротив биди горда ...ти имаш нешто што другите немаат ... автоматски и ти си посебна ....

Друг е муабетот доколку не си сигурна во неговите чуства и постапки, пр. тој е шмекер кој има девојка ... ова е незгодна ситуација ... и тука треба сама да размислиш и да одлучиш, дали е достоен да биде со тебе штом се однесува така или не ... не вреди за никој да се пати ..

Позз:smir:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
А некој совет за индиректно доближување до некој кого го сакате??
п.с-Мојата другарка ме праша...а не знаев да и одговорам:pipi:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
А некој совет за индиректно доближување до некој кого го сакате??
п.с-Мојата другарка ме праша...а не знаев да и одговорам:pipi:
Види си ја десната слика од потписот. Доста е индиректно, а јасно во исто време. :smir:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
А некој совет за индиректно доближување до некој кого го сакате??
п.с-Мојата другарка ме праша...а не знаев да и одговорам:pipi:
Емилија,

Постои ли индиректно зближување ??? :toe:
Прв пат слушам за такво нешто ... демек да се здружиш со некого ама да не забележи дека ти се свиѓа и така да го освоиш ??? :back:
Немам коментар - засега - ама знам или се дружиш директно - или ич не се дружиш (или ти се свиѓа/ или не - или ти е дечко/ или не) :jaj:

Позз:smir:
 
S

StereoLove

Гостин
А некој совет за индиректно доближување до некој кого го сакате??
п.с-Мојата другарка ме праша...а не знаев да и одговорам:pipi:
Нема шанси да се зближи така.Нека биде директна и готово.Ако биде биде ако не живот иде даље.Или ке биде или нема трето нема:toe:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Вилинско коњче самата сметам дека не постои:baeh::baeh:Фала на сите тројца за советите..ќе и кажам да биде директна...Позз:pipi:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ја вака сеа ќе улетам со еден полуофтопик. порака за роЃенден онака љубавна и не толку папучарска ако има некој нека сподели?
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
ја вака сеа ќе улетам со еден полуофтопик. порака за роЃенден онака љубавна и не толку папучарска ако има некој нека сподели?
Пиши буквално како се чуствуваш и што и посакуваш - тоа ќе биде најдобрата порака :smir: :back:
 
V

Viktor g

Гостин
Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom