Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Кој кур ќе ни се овие бекови, па Валас е на позајмица нека остават време да видиме дали ќе го биде или не. Виделе некој млад играч знае да игра фудбал и го купуваат.:facepalm:
Ако има потенцијал и се развива добро, а е послаб од Валас, ќе го продадат за 10+ милиони за 2-3 години и имаат профит :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Едно време ме тераа да и бидам админ на групата. И викам ај, таман се спремив да ја турам у ред пошто знам какви срања пишуваат, и станав админ на 2-3 дена, кога видов со каква раја треба да баратам и објавувам работи ми се згади, плус кога ќе пишев нешто ми вика, абе пиши нешто безврска колку да има лајкови и муабет на групата. О јебем ти. Од тогаш сите такви групи ги избришав од ФБ.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Јас едно време пишував статии на страната на официјалниот фан клуб, на почетокот уште кога го основаа. Ама баталив одамна :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Остајте тоа, во среда почнуваме со ЛШ. Ви текнува на последниот пат кога започнавме против германски тим, а финалето се играше во Германија? :D
 
W

wicked_1

Гостин
Челзи - Македонски Портал за Челзи

Марко Ројс примарна цел на Жозе во зимскиот преоден рок!

:pos: многу ми се смешни. Само колку да се пише нешто...
Според нивната философија:

Kолку повеќе играчи купиме => повеќе титули

Ројс ако дојде, Шурле на клупа дека е недоволно добар да игра прв состав, Хумелс исто ни е потребен за да не примаме голови, и Кавани ни треба и се спама години уназад, повеќе напаѓачи => повеќе голови.

:facepalm::facepalm::facepalm:
 
W

wicked_1

Гостин
Челси со Хазард ќе потпишат изгледа нов 5-годишен договор со 250 илјади евра неделна плата + бонуси.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Челси со Хазард ќе потпишат изгледа нов 5-годишен договор со 250 илјади евра неделна плата + бонуси.
Плата помала од онаа што е доволна за нахранување на 3 села у Африка.

#Zorica
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ха бе не си ги гледа платите на играчите во Јунајтед, збора дека Азар ќе земал 200 илјади фунти неделно. Нормално дека ќе има толкава плата Азар, перспективен, одличен и на се то то има 23 години. ;)
 
W

wicked_1

Гостин
Според мене заслужува да му даат и 300 илјади фунти неделно, напукај висока плата/висока откупна клаузула, да си го заштитиш играчот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom