Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.923
Њукасл ни се мезе кога ни доаѓаат на Стемфорд, најлесно ги добиваме од сите премиерлигашки екипи.
Ти па се знаеш :P

Мислев како противник ни се тешки, нешто како ние на Арсенал.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ти па се знаеш :P

Мислев како противник ни се тешки, нешто како ние на Арсенал.
Маката на то ме налага :)[DOUBLEPOST=1455406191][/DOUBLEPOST]Баба во офанзива е топ ама во одбрана е лош, сега до негде држи вода муабетот дека кога сме аутсајдери најдобро играме, помал е притисокот итн. ама шо знам јас сум ептен песимист за тој дуел, дај Боже да ме демантират и да ги поминиме Псж.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Маката на то ме налага :)[DOUBLEPOST=1455406191][/DOUBLEPOST]Баба во офанзива е топ ама во одбрана е лош, сега до негде држи вода муабетот дека кога сме аутсајдери најдобро играме, помал е притисокот итн. ама шо знам јас сум ептен песимист за тој дуел, дај Боже да ме демантират и да ги поминиме Псж.
Далеку од лош е Баба во одбрана. Не е Азпиликуета, но лош не е во никој случај.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.923
Му фалат пл утакмици за искуство. Иначе и малиов е коњ како Аспи за трчање, нема замор.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Како е далеку од лош кога на сите утакмици кога играше до сега, му втрчуваа позади грб како да го нема. Дури и со МК Донс се случуваше тоа...брз е од што мора да е, кој нема во главата има во нозете.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Траоре и Лофтус под итно поише минутажа поише трчаат и се трудат
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Како е далеку од лош кога на сите утакмици кога играше до сега, му втрчуваа позади грб како да го нема. Дури и со МК Донс се случуваше тоа...брз е од што мора да е, кој нема во главата има во нозете.
Е сеа замисли Моура и Ди Мариа како ќе го претрчват :icon_mrgr:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мусонда инаку импресионира со играта во Бетис. На вториот натпревар по трансферот во Шпанија, постигна и гол со глава против Депортиво. Детево од наредна сезона мора да биде дел од тимот.

Друга вест, Орие, десниот бек на ПСЖ, ќе го пропушти мечот против нас. Блан го суспендирал бидејќи овој му рекол ,,излижи му ги јајцата на Златан''. :icon_mrgr:
 
W

wicked_1

Гостин
[DOUBLEPOST=1455497385][/DOUBLEPOST]
Мусонда инаку импресионира со играта во Бетис. На вториот натпревар по трансферот во Шпанија, постигна и гол со глава против Депортиво. Детево од наредна сезона мора да биде дел од тимот.
огромен потенцијал, потсеќа на Махрез малце
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
И вие како прајте, ќе дај еден гол некој од овие позајмените и одма првотимски статус да му се дај.
Има време, нека се калемат таму.
Ова со Ауриер не знам колку е точно ама ако е, добра вест за нас, еден од најдобрите играчи во Псж моментално.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ќе се калемат дрвата Стефи, ќе се калемат. Не е само до голот, ако ги следиш младинските категории, а не се ни сомневам дека следиш се што е поврзано со фудбал на рамнава земја, ќе знаеш дека Мусонда е можеби најталентираниот играч што некогаш произлегол од академијата. А ако не му дадеш шанса во прв тим, тогаш големи се шансите да замине од Челзи директно во Арсенал, на пример.


Тери тренирал денес. (y)
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Мора да му се даде шанса на Мусонда затоа што има доста клубови што би го собрале одма. А несомнено е еден од најголемите таленти во Европа.
Знам летоска дека требаше за пријателските да е со првиот тим, ама на крај нешто се смени, па си се врати со младинците. Ако е стандарден сега во Депортиво и напредува ко што треба, мора наредна сезона да му се даде шанса во прв тим.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Многу младинци јабана си заминаа. Кој талентирани кој не.

Надеж гледам во Лофтус,Траоре,Кристенсен,Соланке,Мусонда и донекаде Ајина.
 
W

wicked_1

Гостин
Мора да му се даде шанса на Мусонда затоа што има доста клубови што би го собрале одма. А несомнено е еден од најголемите таленти во Европа.
Знам летоска дека требаше за пријателските да е со првиот тим, ама на крај нешто се смени, па си се врати со младинците. Ако е стандарден сега во Депортиво и напредува ко што треба, мора наредна сезона да му се даде шанса во прв тим.
у Бетис е

@stefi-love-cfc мора да се трудиш да читаш подобро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom