Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Тоа е ние ќе фрламе пари на " таленти " за позајмица у Витезе и Цволе, a ПСЖ на Њукасл да ни ги повредат играчите.:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.907
Поени од реакции
84.314
Зависи од тоа дали уште мислиш дека напаѓач кој во првите 47 натпревари во ПЛ има 30 голови, е тотално непотребна инвестиција :D

Него, 6 нерешени од 8 натпревари баш и не е позитивно :unsure:

Него него, конечно се погоди еден поутепан тим од нас :eek:
Да, се уште мислам дека потрешени 40 милиони за напаѓач во ситуација кога имаш 2ца напаѓачи од кој едниот е 20 годишен со 2 години искуство во лигата и притоа имаш неикаква ситауција во одбрана е непотребна инвестиција.

Еве сега Коста ќе го замени Зоума до крај на сезона. А за 2 години Коста кога ќе игра во некоја Бразилска лига ние ќе останеме со фантастична замена за него во името на......am....pa dobro sea to e hehe ne mora mladi igraci ke prodademe nekoj ke poazjmime nekoj i to e.

:D

Фактот останува дека поради таа очајна трансфер политика Челзи е тука кај што е.

И ова е факт, се гледа каде е Челзи сега, па не добивав тагнувања во темиве пошто ви беше тапа да признаете дека предвидов флоп на Челзи.

Него....за натпреваров:

Браво! Топ! Се гледа разлика со и без Хазард. Иако сме срање тим можеме да стигнеме далеку во ЛШ. И со Ди Матео кога бевме имавме лоша ситуација со повреди и срања па ете до кај стигнавме.

Битно е само да не се форсираме ептен во лигава и да не се палат фановите со резултативе дека би можеле да стигнеме до повеќе од 7мо место. Се надевам фацки ко Баба и Лофтус Чик почесто ќе играат во натпревариве пошто а пораз во ЕПЛ а победа во ЕПЛ секако сезонава ни е изгубена, а подобро да изгубиме натпревар отколку ете да се повреди некој ко Зоума.

За ПСЖ јас лично ќе се разочарам со реми. Иако реално реми треба и за успех да го сметаме ја би се разочарал ако заврши...на пример 0-0 натпреварот.

:vozbud:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Да, се уште мислам дека потрешени 40 милиони за напаѓач во ситуација кога имаш 2ца напаѓачи од кој едниот е 20 годишен со 2 години искуство во лигата и притоа имаш неикаква ситауција во одбрана е непотребна инвестиција.

Еве сега Коста ќе го замени Зоума до крај на сезона. А за 2 години Коста кога ќе игра во некоја Бразилска лига ние ќе останеме со фантастична замена за него во името на......am....pa dobro sea to e hehe ne mora mladi igraci ke prodademe nekoj ke poazjmime nekoj i to e.

:D

Фактот останува дека поради таа очајна трансфер политика Челзи е тука кај што е.

И ова е факт, се гледа каде е Челзи сега, па не добивав тагнувања во темиве пошто ви беше тапа да признаете дека предвидов флоп на Челзи.

Него....за натпреваров:

Браво! Топ! Се гледа разлика со и без Хазард. Иако сме срање тим можеме да стигнеме далеку во ЛШ. И со Ди Матео кога бевме имавме лоша ситуација со повреди и срања па ете до кај стигнавме.

Битно е само да не се форсираме ептен во лигава и да не се палат фановите со резултативе дека би можеле да стигнеме до повеќе од 7мо место. Се надевам фацки ко Баба и Лофтус Чик почесто ќе играат во натпревариве пошто а пораз во ЕПЛ а победа во ЕПЛ секако сезонава ни е изгубена, а подобро да изгубиме натпревар отколку ете да се повреди некој ко Зоума.

За ПСЖ јас лично ќе се разочарам со реми. Иако реално реми треба и за успех да го сметаме ја би се разочарал ако заврши...на пример 0-0 натпреварот.

:vozbud:
Жими се само заради тебе сакам да не тресни Псж вторник :D
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Наредната мора Траоре да игра прва постава како награда за двата гола од клупа. :bravobe:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.017
Поени од реакции
11.205
Грев е да се лимитира и да се игра Цезар лев бек наместо на природната десно. Не сум знаел дека и Цезар имал повреда иста како на Зума, ете може да му помогне да ја надмине и опорави полесно на Зума.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Траоре може да биде шпицот кој го баравме покрај Коста. Иако одличен е и како крило, впрочем тоа му е природната позиција.

Убава победа за самодоверба која може скапо да не чини (Тери).
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Конечно победа без да се тресиме до крај, милина за око.
Траоре пријатно изненади, само да не се крени во облаци сега, ќе биди играчиште од него.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Што фин резултат, што фина игра.
Ај сега да ги скинат и ПСЖ (малку потешко, ама ај, нешто у последно време сум оптимистички расположен).
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Од овој натпревар само Траоре ми е позитив на денот.

Имам 2 големи негативни точки.

1. Играме со прв тим против екипа што не знае кај тера.Макар и со било која екипа да игравме некои играчи мораше да одмараат.А одмараше само Микел. Џабе потрошија енергија,искрено да ви кажам страв ме фаќа со ПСЖ,дај Боже некако да ги издржиме тие 90мин.

2. Настрана тоа што непотребно истрошија енергија во натпревар без никакво значење,ни се повреди Тери (не знаеме колку е сериозно).Со ова уште повеќе ме загрижува клупата.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Њукасл последниеве години ни е незгоден противник, без разлика во каква форма се против нас играат многу мотивирано.

Добитна комбинација денес беше што тргнавме офанзивно уште од стартот, нешто што ни фалеше сезонава. Факт е кога ќе тргнеме агресивно на топка и висок пресинг тешко дека некој противник ќе успее да издржи и ќе остане консолидиран.
Ете го ефектот на младите што го зборев (ме) пред неколку месеци, иако Челзи водеше 4-0 темпото не опадна се играше да се даде гол повеќе, бидејќи на теренот имаше играчи кои сакаа да се докажат.
Добивката од Аспи десно е јасна, два добри центаршути (голот на Траоре, маказите на Коста), плус секогаш високо на топка и постојано со пресинг на противникот, и секогаш се нудеше офанзивно како опција.
Баба мене ми се бендиса не гледам зошто не му се даваше шанса многу порано, а не вака кога е принудно дасе стави во игра.
Лофтус, Траоре, Кенеди нема да ги коментирам, знаеме со каков талент располагаат на клубот е дали ќе се развијат или не.

Убава победа за кревање на морал со ПСЖ, јас уште си стојам на тоа дека сме 50-50 у поминување... може и благи фаворити сме.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Њукасл последниеве години ни е незгоден противник, без разлика во каква форма се против нас играат многу мотивирано.

Добитна комбинација денес беше што тргнавме офанзивно уште од стартот, нешто што ни фалеше сезонава. Факт е кога ќе тргнеме агресивно на топка и висок пресинг тешко дека некој противник ќе успее да издржи и ќе остане консолидиран.
Ете го ефектот на младите што го зборев (ме) пред неколку месеци, иако Челзи водеше 4-0 темпото не опадна се играше да се даде гол повеќе, бидејќи на теренот имаше играчи кои сакаа да се докажат.
Добивката од Аспи десно е јасна, два добри центаршути (голот на Траоре, маказите на Коста), плус секогаш високо на топка и постојано со пресинг на противникот, и секогаш се нудеше офанзивно како опција.
Баба мене ми се бендиса не гледам зошто не му се даваше шанса многу порано, а не вака кога е принудно дасе стави во игра.
Лофтус, Траоре, Кенеди нема да ги коментирам, знаеме со каков талент располагаат на клубот е дали ќе се развијат или не.

Убава победа за кревање на морал со ПСЖ, јас уште си стојам на тоа дека сме 50-50 у поминување... може и благи фаворити сме.
Њукасл ни се мезе кога ни доаѓаат на Стемфорд, најлесно ги добиваме од сите премиерлигашки екипи.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Одлична игра, брза транзиција и солидна контрола на топката, тогаш кога беше потребно. Во второто полувреме не верувам дека нешто посебно се истрошија така да би требало да биде интересно во вторник, а таму премногу ми е страв што ке се случува со Баба па и со сите нас. Очекувајте го Ивановиќ од почетокот на сезоната овој пат по левата страна. Мислам дека Хидинк ако не изгуби како што не изгуби ниту еднаш до сега имаме шанси да поминеме, а со тој пар Микел-Матиќ позади можеме да направиме нешто од некоја контра. Не заборавајте дека 2009 на сите 4 утакмици против ливерпул и барселона бевме аутсајдери( ливерпул беше на добар пат да биде шампион во ПЛ и не размонтираа неколку недели пред да играме во ЛШ, а барса тогаш освои 6 трофеи со гвардиола) а не изгубивме ниту еднаш, и не само што не изгубивме туку одигравме можеби подобро на сите натпревари, во смисла на тоа да имаме поконкретни шанси за гол, дури и на Камп Ноу кога промаши Дрогба 1 на 1. Така да не се плашете, ке биде интересно и јас верувам дека Гус Хидинк знае што прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom