Масони

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Да, роднини ми се, поточно Браќа! Јас сум иницијант - член, што значи тоа се однесуваше и на мене.

Да ја посочуваш Кина како решение за наводна репресија, е трагикомедија.... Земјата е синоним за тоталитаризам, репресија и цензура.... Слепец и тоа тежок треба да се биде за да се трупне такво нешто.
А јас сум брате Христијанин, па не сум отишол по светот и да се борам со оние кои ги негираат Христијаните, ниту пак да ги нарекувам слепци. Секој има право на мислење, а колку си контрадикторен говори и твојот потпис, кој не го почитуваш: Прави што ти е волја и тоа нека биде цел Закон.
Секој има слободна волја и слободно мислење, али тоа сигурно не ти одговара тебе другар ;)

Дефинитивно имаш проблем со слушањето на туѓо мислење.... али тоа си е твој личен проблем, ни на крај памет мене не ми паѓа да ти го решавам. Нека ти е со среќа, па како што си мислиш така да си правиш...

А дали е Кина океј (иако убаво ти рече Ciudad, не се однесува на цела Кина само што ти одбираш од цело постирано да си се концентрираш на тоа што ти одговара за да извлечиш некоја поента која ќе ти биде основа за плукање...) или Кина не е океј, а се подобри тие твоите тајни здруженија... едно ќе ти посочам само, колку што знам таму има помалку сатанистички ритуали и обреди.

Моја слободна волја е понатаму да не дебатирам со фанатик како тебе, а ти можеш комотно да пишуваш и мудруваш до кога ти душа сака.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Запознаен сум со Руската масонерија Шкорпионе.Во сите овие години колку што ги пратам овие работи,се запознав и со многу позаебани работи од Масоните.Не е поради BRICS,немај мака.
Не сум до толку површен да ги лупнам само поради BRICS.

Агенти на КГБ кои знаеле кој им е вистинскиот непријател на Русија во шеесетите создаваат организација која ќе се бори стриктно против уфрлените луѓе на Ротшилд во Русија.За оваа организација не знаела ни самата КГБ.
Почнувајќи од Ленин и Троцки,банкарите постојано уфрлале луѓе се со цел и двете најголеми сили да бидат под нивна контрола.
Владимир Путин е чедо на оваа организација и откако доаѓа на власт,банкарите ја полека ја изгубија битката за Русија.
Ги уништија олигарсите (кои истотака беа агенти на банкарите ),успешно се изборија против ГМО храната,успешно се борат против невладините организации кои сметаат дека се дело на банкарите,ги исчистија тајните служби и војската од банкарските агенти,со еден збор-ја спасија Русија.

Што сакам да кажам со овоа ?
Кога сум рекол дека се надевам во Русите,не сум мислел на сите Руси или на самата држава ( мада што веќе самата држава се бори против овоа зло ).
Повеќе мислев на одредени организации како овоа.
А пошто оваа организација е создадена од Руси,како поинаку да се изразам ?
Претпоставувам дека истото сакаше да го каже и членот Крстев.
Не цела Кина,туку организации од Кина.
Мислам дека знам за која организација се работи :D.
Руската кралска фамилија е тотално убиена не паметам која година и каде во Русија исклучиво со причина дека низ вековите на минатото преку кралската крв се ширела Илуминатската контрола врз државите. Русиве односно овие организации што ги спомена сигурно го освестиле тоа и се решиле од нив. Буквално се убиле од фамилијата и малите деца... Романови се викаше фамилијата.
Ова не соделува со муабетот ама ке напишам. Мое мислење е дека нападите врз Исламската држава од страна на Русија се чист инат и провокација кон Америка зошто Америка во наводници Америка ги создава таквите терористички организации. Народно кажано си ги мерат....... Руисја и Кина и Европска Унија и Нато.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
А јас сум брате Христијанин, па не сум отишол по светот и да се борам со оние кои ги негираат Христијаните, ниту пак да ги нарекувам слепци. Секој има право на мислење, а колку си контрадикторен говори и твојот потпис, кој не го почитуваш: Прави што ти е волја и тоа нека биде цел Закон.
Секој има слободна волја и слободно мислење, али тоа сигурно не ти одговара тебе другар ;)

Дефинитивно имаш проблем со слушањето на туѓо мислење.... али тоа си е твој личен проблем, ни на крај памет мене не ми паѓа да ти го решавам. Нека ти е со среќа, па како што си мислиш така да си правиш...

А дали е Кина океј (иако убаво ти рече Ciudad, не се однесува на цела Кина само што ти одбираш од цело постирано да си се концентрираш на тоа што ти одговара за да извлечиш некоја поента која ќе ти биде основа за плукање...) или Кина не е океј, а се подобри тие твоите тајни здруженија... едно ќе ти посочам само, колку што знам таму има помалку сатанистички ритуали и обреди.

Моја слободна волја е понатаму да не дебатирам со фанатик како тебе, а ти можеш комотно да пишуваш и мудруваш до кога ти душа сака.
Ако за тебе право на мислење е да нарекуваш некого говедо и да му посакуваш крај, тогаш можам да замислам што би значело расправија или полошо. Па уште тврдиш дека си бил христијанин?! Зарем не ви беше порачано - "сакај го непријателот", "сврти го и другиот образ", " постапувај со другите како што сакаш другите да постапуваат со тебе"?
Доаѓаш на темава, шириш говор на омраза, клеветиш, навредуваш и сето тоа го нарекуваш право на мислење! И згора на се, јас сум бил фанатик.... Најверојатно требаше да се заблагодарам за клеветите и омразата упатена кон нас.[DOUBLEPOST=1444103825][/DOUBLEPOST]
Руската кралска фамилија е тотално убиена не паметам која година и каде во Русија исклучиво со причина дека низ вековите на минатото преку кралската крв се ширела Илуминатската контрола врз државите. Русиве односно овие организации што ги спомена сигурно го освестиле тоа и се решиле од нив. Буквално се убиле од фамилијата и малите деца... Романови се викаше фамилијата.
Освестување е нема што, да убиеш цело семејство, дури и малите деца....
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Доаѓаш на темава, шириш говор на омраза, клеветиш, навредуваш и сето тоа го нарекуваш право на мислење! И згора на се, јас сум бил фанатик.... Најверојатно требаше да се заблагодарам за клеветите и омразата упатена кон нас.
Така де, твоја е темата и форумот па секој што не мисли како тебе одма е неписмен, слепец и незнам што... Прво, тебе не ти се обраќав со тоа говеда туку искажував мислење за одредени делови на тие масонски ложи. Мислење кое имам право да го искажам, фала Богу нема теба за тоа да те прашам, а и на форум сме да разменуваме мислења.
Второ, ти се најде тука џандар и паметен да делиш правдини, па уште цитати за вртење на образи ќе ми дава од Светото Писмо... хаха ми иди бе брат да те гушнам. и исплачам.

Да пријателе, во тие организации постојат говеда кои прават сатанистички ритуали и жртвуваат деца. Никој не те посочи тебе лично. Сам се замеша во муабетот. Така да, тоа што ти се постоветуваш со говедата наместо со добриот дел од тие тајни здруженија е твој проблем. Но да тврдиш дека сите таму се светци и заради нив светот е ваков каков што е (во позитивна смисла), тогаш стварно имаш некој проблем со реалноста или пак нормално ти оди во прилог да ја претставуваш како што тебе ти одговоара.

Пријателе, со твоето лажно лицемерие и правењето од себе тука жртва на форумот, како и скокањето вџигери на секој кој има различно мислење од твоето не постигнуваш ништо.

Можеш само да се инаетиш ко магаре, да вреѓаш и да ја извртуваш вистината... а фактите ќе си останат факти, ти се допаѓало или не, си се поистоветувал или не и си пишел уште 500 постови и назад или не.

Биди ми здрав и жив... и бујрум направи се повторно жртва или вреѓај... гледам добро ти оди тоа.

позз :zver:

п.с. дебатирај си сега сам, гледам и тоа сакаш, толку од моето пишење со тебе оооо голем масону, ти пресветол и правичен Ipsissimus. Уште да знаеше да разговараш супер ќе беше... се кладам дека таму не ве учат на вакво понашање ко твоето, али што да ти правиме секое правило има отстапка :D[DOUBLEPOST=1444133852][/DOUBLEPOST]
во наводници Америка ги создава таквите терористички организации. Народно кажано си ги мерат....... Руисја и Кина и Европска Унија и Нато.
Точно е дека си ги мерат, но Америка која не ги создава дали ги поддржува, воено и логистички? И нели е тоа исто?
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Така де, твоја е темата и форумот па секој што не мисли како тебе одма е неписмен, слепец и незнам што... Прво, тебе не ти се обраќав со тоа говеда туку искажував мислење за одредени делови на тие масонски ложи. Мислење кое имам право да го искажам, фала Богу нема теба за тоа да те прашам, а и на форум сме да разменуваме мислења.
Второ, ти се најде тука џандар и паметен да делиш правдини, па уште цитати за вртење на образи ќе ми дава од Светото Писмо... хаха ми иди бе брат да те гушнам. и исплачам.
Зарем треба темата да биде моја или форумот за да реагирам кога некој шири клевети, навреди и омраза кон целна група во која и самиот припаѓам? Еве по трет пат те прашувам, како може за тебе да биде мислење пост во кој некого прогласуваш за говедо и му посакуваш крај?!
П.С. Во врска со болдот. Да се декларираш како припадник на одредена идеологија, религија или филозофија, а да постапуваш и делуваш спротивно на принципите и правилата на истата, е класичен пример за лицемерие.
Да пријателе, во тие организации постојат говеда кои прават сатанистички ритуали и жртвуваат деца. Никој не те посочи тебе лично. Сам се замеша во муабетот. Така да, тоа што ти се постоветуваш со говедата наместо со добриот дел од тие тајни здруженија е твој проблем. Но да тврдиш дека сите таму се светци и заради нив светот е ваков каков што е (во позитивна смисла), тогаш стварно имаш некој проблем со реалноста или пак нормално ти оди во прилог да ја претставуваш како што тебе ти одговоара.
Ноторна глупост и подла клевета! Жртвување деца, пиење крв од мачки, оргии....едни исти дебилни клевети и лаги.... Бедно и мизерно....
П.П.С. Бидејќи нели, христијанин се кажа, бујрум:
Матеј 7:
1.„Не осудувајте други, па и вие нема да бидете осудувани.
2.Зашто, како што ќе судите вие, така и вам ќе ви биде судено; со каква мера ќе мерите, со таква и вам ќе ви се мери.
3.Не гледај ја раската во окото на твојот ближен, туку гледај ја гредата во сопственото око!
4.Како можеш да му кажеш на својот ближен: „Дај да ти ја извадам раската од окото“, кога ти не ја гледаш гредата во сопственото око!?
5.Тоа е лицемерство! Отстрани си ја најнапред гредата од сопственото око, па ќе можеш добро да гледаш за да ја отстраниш раската од окото на твојот ближен!“
Пријателе, со твоето лажно лицемерие и правењето од себе тука жртва на форумот, како и скокањето вџигери на секој кој има различно мислење од твоето не постигнуваш ништо.
Можеш само да се инаетиш ко магаре, да вреѓаш и да ја извртуваш вистината... а фактите ќе си останат факти, ти се допаѓало или не, си се поистоветувал или не и си пишел уште 500 постови и назад или не.
Факти?! Каде виде факти тука? Освен небулози, лаги, контрадикции и дволичност, друго нема во твоиве постови! Каде се доказите за твоите гнасни обвинувања за жртвувани деца? Теоретичарите на заговори се твоите факти? Таблоидите и жолтиот печат?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Ако за тебе право на мислење е да нарекуваш некого говедо и да му посакуваш крај, тогаш можам да замислам што би значело расправија или полошо. Па уште тврдиш дека си бил христијанин?! Зарем не ви беше порачано - "сакај го непријателот", "сврти го и другиот образ", " постапувај со другите како што сакаш другите да постапуваат со тебе"?
Доаѓаш на темава, шириш говор на омраза, клеветиш, навредуваш и сето тоа го нарекуваш право на мислење! И згора на се, јас сум бил фанатик.... Најверојатно требаше да се заблагодарам за клеветите и омразата упатена кон нас.[DOUBLEPOST=1444103825][/DOUBLEPOST]
Освестување е нема што, да убиеш цело семејство, дури и малите деца....
Друго сакав да кажам другарче и ти сам го знаеш тоа ама ради тоа што на темава си ранет лав ке те оставам без надврзување на твојот бескраен сплет кој е традиција на темава да се браниш од сите докази и факти.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Друго сакав да кажам другарче и ти сам го знаеш тоа ама ради тоа што на темава си ранет лав ке те оставам без надврзување на твојот бескраен сплет кој е традиција на темава да се браниш од сите докази и факти.
Кој се тие докази и факти? Теориите на заговор ли? Таблоидите?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Така де, твоја е темата и форумот па секој што не мисли како тебе одма е неписмен, слепец и незнам што... Прво, тебе не ти се обраќав со тоа говеда туку искажував мислење за одредени делови на тие масонски ложи. Мислење кое имам право да го искажам, фала Богу нема теба за тоа да те прашам, а и на форум сме да разменуваме мислења.
Второ, ти се најде тука џандар и паметен да делиш правдини, па уште цитати за вртење на образи ќе ми дава од Светото Писмо... хаха ми иди бе брат да те гушнам. и исплачам.

Да пријателе, во тие организации постојат говеда кои прават сатанистички ритуали и жртвуваат деца. Никој не те посочи тебе лично. Сам се замеша во муабетот. Така да, тоа што ти се постоветуваш со говедата наместо со добриот дел од тие тајни здруженија е твој проблем. Но да тврдиш дека сите таму се светци и заради нив светот е ваков каков што е (во позитивна смисла), тогаш стварно имаш некој проблем со реалноста или пак нормално ти оди во прилог да ја претставуваш како што тебе ти одговоара.

Пријателе, со твоето лажно лицемерие и правењето од себе тука жртва на форумот, како и скокањето вџигери на секој кој има различно мислење од твоето не постигнуваш ништо.

Можеш само да се инаетиш ко магаре, да вреѓаш и да ја извртуваш вистината... а фактите ќе си останат факти, ти се допаѓало или не, си се поистоветувал или не и си пишел уште 500 постови и назад или не.

Биди ми здрав и жив... и бујрум направи се повторно жртва или вреѓај... гледам добро ти оди тоа.

позз :zver:

п.с. дебатирај си сега сам, гледам и тоа сакаш, толку од моето пишење со тебе оооо голем масону, ти пресветол и правичен Ipsissimus. Уште да знаеше да разговараш супер ќе беше... се кладам дека таму не ве учат на вакво понашање ко твоето, али што да ти правиме секое правило има отстапка :D[DOUBLEPOST=1444133852][/DOUBLEPOST]

Точно е дека си ги мерат, но Америка која не ги создава дали ги поддржува, воено и логистички? И нели е тоа исто?
Пишав Америка во наводници... затоа што сакав да кажам дека Америка не е Америка дека Америка е големо оружје и идеја на Британија а во најтесна смисла Америка е точна пресметка за вечен кривец на планетава последниве децении. Смислена е чисто да се тргне вниманието од европските земји за да не се погоди епицентарот на врвот на светот Илуминатите, Масоните...[DOUBLEPOST=1444155819][/DOUBLEPOST]
Кој се тие докази и факти? Теориите на заговор ли? Таблоидите?
Да на тоа мислев. :LOL:
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Факти?! Каде виде факти тука? Освен небулози, лаги, контрадикции и дволичност, друго нема во твоиве постови! Каде се доказите за твоите гнасни обвинувања за жртвувани деца? Теоретичарите на заговори се твоите факти? Таблоидите и жолтиот печат?[/quote]
Тед Гандерсон,Џон Тод...
Милиони ги има.
Луѓе што биле директно или индиректно инволвирани во нивните планови.
Луѓе кои се осмелиле да испаднат во јавност и да зборуваат за Илуминатите.
Зошто избегнуваш дебата за дефекторите ?
Тука лежи зајакот.
Крстју Раковски.Имаш ли чуено за него ?


Кои таблоиди бе Ипси ?
Кои теоретичари на заговор ?
Сведоци се ова.
А ги има безброј.
И сите,ама баш сите барем едно 5-6 пати во својата исповед го спомнале зборот "ИЛУМИНАТИ".
The secret satanic organization iluminati.

Тед Гандерсон веќе го имам спомнато на форумов 10 пати.
Она бил шеф на ФБИ во Лос Анџелес и зборува за сатанистичката мрежа што лично ја истражувал,но дури после неговото пензионирање.За време на неговата кариера,главните луѓе на ФБИ вешто ја прикривале целата работа и не дозволувале да се истражува за екстремно високиот број на исчезнати деца во Америка.

Си чул ли за Џон Едгар Хувер ?
Долгогодишен прв човек на ФБИ и МАСОН ОД 33 СТЕПЕН.
Си чул ли за фамилијата Карнеги ?


Ајде да почнеме дебата за дефекторите.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Милиони ги има.
Луѓе што биле директно или индиректно инволвирани во нивните планови.
Луѓе кои се осмелиле да испаднат во јавност и да зборуваат за Илуминатите.
Зошто избегнуваш дебата за дефекторите ?
Тука лежи зајакот.
Крстју Раковски.Имаш ли чуено за него ?


Кои таблоиди бе Ипси ?
Кои теоретичари на заговор ?
Сведоци се ова.
А ги има безброј.
И сите,ама баш сите барем едно 5-6 пати во својата исповед го спомнале зборот "ИЛУМИНАТИ".
The secret satanic organization iluminati.

Тед Гандерсон веќе го имам спомнато на форумов 10 пати.
Она бил шеф на ФБИ во Лос Анџелес и зборува за сатанистичката мрежа што лично ја истражувал,но дури после неговото пензионирање.За време на неговата кариера,главните луѓе на ФБИ вешто ја прикривале целата работа и не дозволувале да се истражува за екстремно високиот број на исчезнати деца во Америка.

Си чул ли за Џон Едгар Хувер ?
Долгогодишен прв човек на ФБИ и МАСОН ОД 33 СТЕПЕН.
Си чул ли за фамилијата Карнеги ?


Ајде да почнеме дебата за дефекторите.
Сведоци може да најдеш и за чудовиштето од Лок Нес, Бигфут, самовили, сирени...дури и за дадо мраз може да најдеш сведок дека постои.
Мене не ми треба сведок, јас знам дека таквите гнасни обвинувања и клевети се лажни, од проста причина бидејќи сум дел од таква организација и имам личен увид.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Сведоци може да најдеш и за чудовиштето од Лок Нес, Бигфут, самовили, сирени...дури и за дадо мраз може да најдеш сведок дека постои.
Мене не ми треба сведок, јас знам дека таквите гнасни обвинувања и клевети се лажни, од проста причина бидејќи сум дел од таква организација и имам личен увид.
Сите овие дефектори зошто ги обвинуваат баш Илуминатите ?
Од толку многу познати фаци,диктатори,претседатели,организации,тајни служби,мафии...сите овие дефектори се нафатиле да обвинуваат организација која според тебе прави добро за човештвото.
Е сега и јас малку повеќе слобода ќе си дозволам во изразувањето.
Ти бе другар бајрам на мозокот ли си правиш,толку ли си заслепен од работиве или шириш некоја пропаганда на форумов ?

А што ќе кажеш за фактот дека повеќето од овие дефектори зборувале пред јавноста и по цели два часа објаснувајќи ги некои работи подетално ?
Дома да не си го смислиле говоров ?

Ааа ќе заборавев.Некои од нив се убиени.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Сите овие дефектори зошто ги обвинуваат баш Илуминатите ?
Од толку многу познати фаци,диктатори,претседатели,организации,тајни служби,мафии...сите овие дефектори се нафатиле да обвинуваат организација која според тебе прави добро за човештвото.
Е сега и јас малку повеќе слобода ќе си дозволам во изразувањето.
Ти бе другар бајрам на мозокот ли си правиш,толку ли си заслепен од работиве или шириш некоја пропаганда на форумов ?

А што ќе кажеш за фактот дека повеќето од овие дефектори зборувале пред јавноста и по цели два часа објаснувајќи ги некои работи подетално ?
Дома да не си го смислиле говоров ?

Ааа ќе заборавев.Некои од нив се убиени.
Некој си прави бајрам со паметот, очигледно.
Дејвид Ајк има говори што му траат и по 6 часа, значи ли тоа според тебе е факт дека кралицата Елизабета е рептил што може да си ја менува формата?
И друга работа, веќе ја спомнав и предходно. Зошто се игнорираат позитивните нешта? Факт е дека ренесансата со која западната цивилизација излегува од мрачниот среден век се појавува со појавата на овие Редови. Факт е дека безброј интелектуалци, филозофи, поети, државници, револуционери, научници што допринеле денеска да живееме во општество кое се темели на слобода и рамноправност биле иницијанти. Зошто тоа се премолчува? Дали според вашава логика скндалите со педофилија во католичката црква значат дека ватикан проповеда злоставување деца?
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Некој си прави бајрам со паметот, очигледно.
Дејвид Ајк има говори што му траат и по 6 часа, значи ли тоа според тебе е факт дека кралицата Елизабета е рептил што може да си ја менува формата?
И друга работа, веќе ја спомнав и предходно. Зошто се игнорираат позитивните нешта? Факт е дека ренесансата со која западната цивилизација излегува од мрачниот среден век се појавува со појавата на овие Редови.
Дејвид Ајк треска глупости,овие кажуваат реални работи.Во тоа е разликата.

Ај сега ти мене докажи ми дека Европа излегува од мрачниот среден век поради овие Редови ?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Дејвид Ајк треска глупости,овие кажуваат реални работи.Во тоа е разликата.

Ај сега ти мене докажи ми дека Европа излегува од мрачниот среден век поради овие Редови ?
Игнорираш дел од постот, одговараш само тоа што ти одговара, не ми одговори дали скандалите со педофилија се факт дека христијанството проповеда злоставување на деца.
Посочи ми документ, правило, упатство од манифест или правилник на некој од Редовите што се обвинуваат тука каде може да се види дека тие обвинувања се дел од идеологијата на тој Ред.[DOUBLEPOST=1444161140][/DOUBLEPOST]
Ај сега ти мене докажи ми дека Европа излегува од мрачниот среден век поради овие Редови ?
Уставотворците на Америка биле масони, водачите на француската револуција биле масони, голем број писатели, филозофи, композитори, научници биле масони. Дури и македонските идеолошки рамки на кои се темели денес Македонија се зацртани од масони, како што посочив предходно, Јане Сандански, Даме Груев, Димитар Влахов, Михајло Пупин...итн итн биле масони.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom