Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Беговиќ не е голман за на клупа туку за прв голман у ПЛ тим.
За у Тотенхем, Евертон и сл тимови можеби, за тим како што е Челзи не.
Кога е во најдобра форма пак за една класа е послаб од Касиљас, Чех, Ноер, Буфон.

Слаба страна му се воздушни дуели што и те како се потребни да ги поседува голман што брани во топ тим, плус од време навреме знае да направи некој тежок кикс нешто што знаеше да го направи Грин на времето кога бранеше за Англија.
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
За у Тотенхем, Евертон и сл тимови можеби, за тим како што е Челзи не.
Кога е во најдобра форма пак за една класа е послаб од Касиљас, Чех, Ноер, Буфон.

Слаба страна му се воздушни дуели што и те како се потребни да ги поседува голман што брани во топ тим, плус од време навреме знае да направи некој тежок кикс нешто што знаеше да го направи Грин на времето кога бранеше за Англија.
Ако воздушните дуели му се слаба страна, тешко дека ќе ја добиеше битката со Томас Соренсен за прв голман кај менаџер како Тони Пјулис.

Иначе за кикс да, од време на време знае да си напрај по некој.

И од каде Касиљас во горе наведената елита?
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја сам појак од Касиљас сс мои штуцне од ролери. Не дупи Ивчо :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Ако воздушните дуели му се слаба страна, тешко дека ќе ја добиеше битката со Томас Соренсен за прв голман кај менаџер како Тони Пјулис.

Иначе за кикс да, од време на време знае да си напрај по некој.

И од каде Касиљас во горе наведената елита?
Асмир е линиски голман, нешто слично на Мињоле излегуваат од време на време нормално да соберат некоја топка, ама преферираат да си седат во 5 метри, а работа да завршат дефанзивците.
Соренсен ? Хм ништо посебно, квалитет за мидхалф тимови.

Касиљас кога бранеше константно во Реал беше во најдобрите 5 голмани и тоа секоја сезона.
Никогаш немаше пад на форма, перфектен во секоја интервенција.
Е сега за последните две сезони не сакам да навлегувам во дискусија... Само ќе дадам сличност помеѓу нашава ситуација во кубот т.с Чех - Тибо.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Срцка. Нека му е со среќа во Арсенал.
П.С. немој некој да се е дрзнал да е кажал нешто лошо за Петр Чех, затоа што ќе силувам, заколам и запалам, и тоа не по тој редослед.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
BREAKING: Chelsea have a personal agreement for Asmir Begovic to join them this summer. Chelsea must now agree a fee with Stoke. [@DiMarzio]
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Асмире злато босанско. Топ голман, не сум сигурен дека постојано ќе седи на клупа.

Ќе се реновира и проширува Стемфорд дефинитивно. Натпреварите би ги играле на Вембли или на еден рагби стадион, не ми текнува името сега. Две до три години ќе трае обновата.

Арда инаку, меѓу другите причини за заминување од Атлетико, ја навел и онаа ,,Симеоне бараше многу да трчам и да покривам во одбрана". Ако е ова вистина тогаш нека му е со среќа во Јунајтед или Интер, кај Мурињо не доаѓа. Па конечно ќе ја видиме класата на Оскар, овој ионака ќе му го попречеше развојот на талентот, нали.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Баш у Јунајтед со незалагање :pos:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Асмире злато босанско. Топ голман, не сум сигурен дека постојано ќе седи на клупа.

Ќе се реновира и проширува Стемфорд дефинитивно. Натпреварите би ги играле на Вембли или на еден рагби стадион, не ми текнува името сега. Две до три години ќе трае обновата.

Арда инаку, меѓу другите причини за заминување од Атлетико, ја навел и онаа ,,Симеоне бараше многу да трчам и да покривам во одбрана". Ако е ова вистина тогаш нека му е со среќа во Јунајтед или Интер, кај Мурињо не доаѓа. Па конечно ќе ја видиме класата на Оскар, овој ионака ќе му го попречеше развојот на талентот, нали.
Твикенам или Twickenham, огромен стадион, 80000 луѓе собира, добри конекции.
 
H

HoT IcE

Гостин
Деновиве ќе има и повеќе слики за новиот стадион. Абрамович спремил 500 милиони кои сам ќе ги финансирал што значи дека клубот пак ќе си работи со трансфери од себе. Газда ипол!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Мило ми е дека направи трансфер во голем клуб ама криво дека е во Челзи затоа што ќе седи на клупа освен ако не го прифатиле Моу некои бубачки во глата. Одличен голман доволно добар за да биди прв избор во квалитетни тимови....
 
H

HoT IcE

Гостин
Abe kakov kvaliteten sto vi e vas. Ste gledale dve utakmici i go napravivte gospod. Nisto povekje od vtor golman ne zasluzuva, imase milion kiksovi vo Stoke. Brani impossible shots a ke primi zicer.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Добар е Беговиќ. За 6 милиони е бомбона бизнис.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Abe kakov kvaliteten sto vi e vas. Ste gledale dve utakmici i go napravivte gospod. Nisto povekje od vtor golman ne zasluzuva, imase milion kiksovi vo Stoke. Brani impossible shots a ke primi zicer.
Па кога ќе тргниш дека Ханданович го прави потполно истото а го сметаат за еден од најдобрите шта да ти причам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom