Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ок ај вака сега пошо гледам сите си имате проблем со нунулици итн да ви кажам нешто има еден човек кој што прави една маст стрикно на растителна база.е сега финтава е што навистина маста помага не е како некој со краткорочни ефекти или пак да треба подолг период на чекање да се видат резултати,значи човеков што ја произведува мислам дека ја прави повеќе од 40 години оваа маст.Каратеристично за неа е што вечерта нанесуваш утредента веќе се губат бубулиците со дена дена третирање бубулиците аш ги нема непостојат, е сега може само проблем да ви биде декацената е малку солена ама дека помага помага проверено и јас сум ја користел и други кој што ги познавам е сега кој сака повеќе информации нека пише на пп ако сака да му дадам контакт од човекот
 
Член од
22 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ок ај вака сега пошо гледам сите си имате проблем со нунулици итн да ви кажам нешто има еден човек кој што прави една маст стрикно на растителна база.е сега финтава е што навистина маста помага не е како некој со краткорочни ефекти или пак да треба подолг период на чекање да се видат резултати,значи човеков што ја произведува мислам дека ја прави повеќе од 40 години оваа маст.Каратеристично за неа е што вечерта нанесуваш утредента веќе се губат бубулиците со дена дена третирање бубулиците аш ги нема непостојат, е сега може само проблем да ви биде декацената е малку солена ама дека помага помага проверено и јас сум ја користел и други кој што ги познавам е сега кој сака повеќе информации нека пише на пп ако сака да му дадам контакт од човекот
Колку пари е? и од скопје ли е чокот? и дали помага вака ко за мене, за црвенило..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Колку пари е? и од скопје ли е чокот? и дали помага вака ко за мене, за црвенило..
Да помага а за цена и останати работи ке се јавиш ке прашаш за се останато шо те интересира на пп да не испадне реклама сега овде :) и да човекот е од ск
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Клиндамицин му е мајката,вид тоник за лице,а можеш и гел Леа...Ефикасно и пробано.
Многу се фалат од овие производи.
Можеш да ги најдеш во аптека околу 150 до 200 денари.
Фала рубин за клиндамицинот знам а за ова гелот прв пат слушам и фала многу баш ке го побарам по аптеките :D:*
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
фала многу... а го нема во македонија зашто не верувам да имам некој кој патува во тоој правец...:D
Оди во некоја шпедиција, или некоја транспорт компаија ( камионџии) коишо одат натаму, ако си од скопје, мора да најдеш некој :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ок...Иначе заклучив деке мене за појавувањето главно ми влијае ИСХРАНАТА,значи малце да апнам нешо шо не треба ми излегуе по едно...али сеа припазувам...ем јадам здрава храна ем неам брумчинја освен вамте тамте, ама овие внатрешниве ме нервираат..а и кожава ми е мрсна..
Многу работи влијаат за појавата на такви проблематични работи.
Ти препорачувам да одиш на доктор за кожни болести,само им го заборавив правилното име.
Доколку продолжат таквите проблеми.
Имав другар кој со години имаше проблеми додека на крај не отиде кај таков доктор и сега лицето му е чисто ко стакло:)
Ај некоја крема и за мене препорачај :) Ја имам само црвенило без гној:toe:
Истата крема ја земај без разлика какви ти се :) Taa e за секакви акни.
Фала рубин за клиндамицинот знам а за ова гелот прв пат слушам и фала многу баш ке го побарам по аптеките :D:*
Нема проблем,побарај го и кажи подоцна какви се резултатите:)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Луѓе...користам Клиндмацин или како му беше името :kesa: ама многу ми ја суши кожава..што е нормално...е сеа некој гел ќе треба да купувам така?
 
S

smart ass

Гостин
Рубин ред-дерматолог е медицинско лице специјализирано за кожни болести.

П.С Дај жити се чуму фрустрации па комплекси ова акниве не ми е јасно...мислам навистина не ми е јасно:toe:
 
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Oil of olay? Kade?

Kade mozam da kupam "oil of olay" proizvodi vo skopje?
koja cena se? i dali se tie na procter & gamble?
btw me interesira krema za lice
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Нема шанси да ти е од исхрана ја прашував козметичарка и вели дека исхраната нема врска со лицето .... :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Нема шанси да ти е од исхрана ја прашував козметичарка и вели дека исхраната нема врска со лицето .... :D

Епа иди нека ти ги врати парите "козметичарката"....нека дое пред неа ќе јадма мајонез, па другата ден да видиме дали нема да ми излезе брунче..:nesvest:
 
Член од
24 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
на лицето ставам лосион јанг дерм + крема јанг дерм ( и дневната и нокната ги користам) и супер ми се, не ми се појавуваат..
исто сега почнав да пијам витамини б6 и тие имааат некако влијание врз лицето, почисто го прават..по мазно..
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ако може да ми препорачате некој крем за лице, што ја мазни кожата на лицето ( нерамнини предизвикани од акни ).
Би бил многу благодарен.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Нема шанси да ти е од исхрана ја прашував козметичарка и вели дека исхраната нема врска со лицето .... :D
Има врска, јади мрсни работи додека си во пубертет и ќе имаш повеќе проблеми.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Бубулици

Значи знам дека има 2 теми за бубулици али скоро никој не пишува веќе таму:nenene:
Значи имам црвенило на лицето и ретко по некоја бубулица се појавува. Сеа прашањето ми е некој да не има некој лек дома што може да се направи да исчезне тоа црвенило, или некоја крема што ви помогнала споделете.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom