Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
10 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
дали некои знае некое средство за чистење на лицете ( имам од тие малите црнки кога ги стиснеш ивлегува слично како што е кај акните само за разлика од акните тие се многу помали и ги имам само на носот ) за акните користев хлорафеникол и веќе немам акни но кај ове не помага нешто многу како кај акните
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Као се справувате со оние напорни подкожни акни?
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
голем проблем се акните ама мислам дека има одлични , кремни што помагаат од овој проблем.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
таканаречени црнки....незнам и ја уште неможам да им го најдам лекот
 
Член од
22 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Имам црвенило на лицето и таму-ваму по некоја бубулица али мала. Препорачајте ми крема некоја....
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
2
И ја го имав истиот проблем..но на моменти ми се појавуваат тие мртвите црнки глупи..Карши градскава фонтана има една ординација,забутана е,за кожни болести,но работат на таков принцип да не те стискаат,дека дерматолошки е докажано дека со стискањето уште толку му нанесуваш штета на лицето...Поентата ми беше,дека одиш таму на преглед и ти прават крема за твојте потреби..има ефектии..пробајте ништо нема да изгубите ;) не го знам бројчето,но ако има заинтересирани ке го најдам....
:angel1:
 
Член од
22 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
И ја го имав истиот проблем..но на моменти ми се појавуваат тие мртвите црнки глупи..Карши градскава фонтана има една ординација,забутана е,за кожни болести,но работат на таков принцип да не те стискаат,дека дерматолошки е докажано дека со стискањето уште толку му нанесуваш штета на лицето...Поентата ми беше,дека одиш таму на преглед и ти прават крема за твојте потреби..има ефектии..пробајте ништо нема да изгубите ;) не го знам бројчето,но ако има заинтересирани ке го најдам....
:angel1:
Каде точно е? појасни малце :)
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Лек против акни... :/

Дали некој знае или може да ми каже некој лек за акни кој стварно може да делува...??
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Член од
24 јули 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
На еден другар му помогна една маст која се произведува во Унгарија, се вика Koromvirag eve ti link
http://www.provitamin.hu/gyogykremek/gyartok-es-markak-szerint/herbamedicus-keszitmenyek-c200/herbamedicus-koromvirag-balzsam-p25511.html

Може ке ти помогне и на тебе, најди некој да ти ја купи којшто птаува низ Унгарија.
фала многу... а го нема во македонија зашто не верувам да имам некој кој патува во тоој правец...:D
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Дали некој знае или може да ми каже некој лек за акни кој стварно може да делува...??
Клиндамицин му е мајката,вид тоник за лице,а можеш и гел Леа...Ефикасно и пробано.
Многу се фалат од овие производи.
Можеш да ги најдеш во аптека околу 150 до 200 денари.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
а ова Клиндамицин се нанесуе на цело лице или само кај имаш брунче?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ок...Иначе заклучив деке мене за појавувањето главно ми влијае ИСХРАНАТА,значи малце да апнам нешо шо не треба ми излегуе по едно...али сеа припазувам...ем јадам здрава храна ем неам брумчинја освен вамте тамте, ама овие внатрешниве ме нервираат..а и кожава ми е мрсна..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom