Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Хех тебе те чекав редовниот се*ко на секоја тема и што има мислење за се и сешто од сите области !! Као БЦ си да си е*еш векот све знаеш само ти другово е раја неписмена.
Види вака Шумар од Пржино тебе да не те боли Стојан ич ама баш ич дали 10 души го мрзат Илчо или 1000 а кога ќе дојде време ќе видиш колку се . Ќе плаче ко ку*ва некоја ко Положани кога играше у Ѓорче, Вашингтон кога ви го напика. Пробај да не те боли не е тешко ако се потрудиш.. Во овие година дека додека ја направивте фузијава дали виде од овие 6-7 Ѓорчевци што се на форумов да има некој пост на ваш фан клуб, провокација, мислење или сл. ?!
Јас на наш фан клуб си ставам мислење мое и мислење на грото луѓе што ја сакаат Ф.К. Македонија. Колку души бевте кога испаѓавте а колку сте сега одговори ми и со тоа добиваш реална слика колку имате верни подржувачи. Се виде колку сте верни 300 души од 700.000 град тие сте тие што највише го сакате клубот другите се пиздурија што сакаат а бидат фаци и да бидат видени.. филмаџии што сами незнаат што прават а камоли кого подржуваат. Памти го муабетов што ти го кажувам... твојов клуб наследник на клуб од село (зошто така се води во УЕФА , како Вардар ама продолжение на Миравци) така ќе му се врати за буљашкиве работи годинава што не си свесен. Со среќа титула на фудбалски план сосема заслужена да добиете лиценца и да играте у ЛШ . Смени го понашањето и биди ко Грујо, крстете се у него он да не беше сега со Пелистер у 2 МФЛ дерби ќе игравте ;).
Кажува човекот чиј клуб цела година настапуваше под името Треска (с.Шишево).
Во врска со верноста, како што твоите Лавови ги има само во 1 МФЛ, а во пониските рангови мистериозно исчезнуваат од видик.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кажува човекот чиј клуб цела година настапуваше под името Треска (с.Шишево).
Во врска со верноста, како што твоите Лавови ги има само во 1 МФЛ, а во пониските рангови мистериозно исчезнуваат од видик.
A ти направи разлика помеѓу машко останување во трета лига,макар и со мала фузија со друг клуб,отколку продавање газот на владејачка партија за да ве спаси од бездната.
Само направи споредба.
Како гласеше она “ultras no politica''...изгледа за вас не важи ;)

За Лавови не коментирам ни јас,немам што да кажам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.875
Хех тебе те чекав редовниот се*ко на секоја тема и што има мислење за се и сешто од сите области !! Као БЦ си да си е*еш векот све знаеш само ти другово е раја неписмена.
Види вака Шумар од Пржино тебе да не те боли Стојан ич ама баш ич дали 10 души го мрзат Илчо или 1000 а кога ќе дојде време ќе видиш колку се . Ќе плаче ко ку*ва некоја ко Положани кога играше у Ѓорче, Вашингтон кога ви го напика. Пробај да не те боли не е тешко ако се потрудиш.. Во овие година дека додека ја направивте фузијава дали виде од овие 6-7 Ѓорчевци што се на форумов да има некој пост на ваш фан клуб, провокација, мислење или сл. ?!
Јас на наш фан клуб си ставам мислење мое и мислење на грото луѓе што ја сакаат Ф.К. Македонија. Колку души бевте кога испаѓавте а колку сте сега одговори ми и со тоа добиваш реална слика колку имате верни подржувачи. Се виде колку сте верни 300 души од 700.000 град тие сте тие што највише го сакате клубот другите се пиздурија што сакаат а бидат фаци и да бидат видени.. филмаџии што сами незнаат што прават а камоли кого подржуваат. Памти го муабетов што ти го кажувам... твојов клуб наследник на клуб од село (зошто така се води во УЕФА , како Вардар ама продолжение на Миравци) така ќе му се врати за буљашкиве работи годинава што не си свесен. Со среќа титула на фудбалски план сосема заслужена да добиете лиценца и да играте у ЛШ . Смени го понашањето и биди ко Грујо, крстете се у него он да не беше сега со Пелистер у 2 МФЛ дерби ќе игравте ;).
Македонија ЃП нследник на Треска од село Шишево ;)

Затоа не се пали друг пат туку погледни си во свој двор.

Излези малку од тој партискиот свет. Сум личел на БЦ а требало да се огледам на Грујо :pos:
Мадре миа каква младина...

Јас во твоето мислење не гледам ништо друго освен некоја немоќ да кажеш како луѓе од селски населби (според тебе селски) дошле во твојата анселба и го исполниле стадионот како што вие никогаш нема да го исполните.
Епа дур не си ја видиш својата населба не збори за други, особено што претпоставувам не си ни отишол во нив ;)

И кога испаѓавме бевме најбројни навивачи во Македонијава. Дури и кога испаѓавме бевме повеќе од вас кога игравте во ЛШ.
Кој ги тера луѓето од другите населби да не навиваат за Македонија ЃП? Јас ли сум ви крив што бне навиваат за вас.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Македонија ЃП цврсто застана зад својот став против Хари..и така остана до крај достоинствено испадна и сега оди по трнлив пат за да се врати по старите патеки...а Вардар на еден можеби и илегален начин се вратија во 1МФЛ...за играта на Вардар нема што рецептот во Македонија за успешен клуб не е тежок...ова се мислења на навивачи на Македоноја ЃП и незнам што толку се замараш со нас...ако бевме толку малку и немоќни к*рот ќе те болеше ама сепак не е баш така...до крај ќе си останеме на своето и ќе се вратиме назад...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Кажува човекот чиј клуб цела година настапуваше под името Треска (с.Шишево).
Во врска со верноста, како што твоите Лавови ги има само во 1 МФЛ, а во пониските рангови мистериозно исчезнуваат од видик.
1.Работа - Од 1932 година до сега Македонија Ѓ.П. има сменето 7 имиња а вашиот се вика така од 1947, сте биле шампиони на ЈУ макар и административно, симоним за клубски фудбал во Македонија, репрезент на Мак Фудбалот во Европа низа години, македонски жар во поранешната држава, фудбалска историја за респект и најпознато фудбалско клубско име од Македонија. Значи историја пар-екселанс ...
Сега ти доаѓаш у ситуација со навивач на Македонија Ѓ.П. клуб кој во поранешната држава најголем успех и беше 3 Југословенска Лига а после тоа се распадна Југославија да се објаснуваш со мене и да враќаш демек ете и вашиот беше Треска Шишево . Па прво треба да ти биде срам да се спушташ на ниво да твојот клуб што е име и презиме во Македонија и со бекгаунд што е недостижен за клубовиве во Македонија доаѓаш да се споредуваш со ''сељачки'' клуб кој направил фузија со цел да опстане како клуб. Има разлика од фузијава наша и од фузијата со пријателиве ваши од Гевгелиско. Македонија Ѓ.П. не е име од тие размери во фудбалов наш и надвор како вие што сте. Сега вие сте ванземаљци и одеднаш доаѓате на 500 страни да молите да не пука срам у 2 лига да играте. Па поголем срам од тоа има ли ај кажи ми рекетарски клуб што играше за кладилници цела сезона ве испадна на ваш терен а вие праите фузија со Миравци . Еј ?! Најголемово име у државава си дозволува таков срам ... па со кое лице ти мене ми кажуваш. Воопшто не отварај таква тема зошто бомба у грло ви е и сакате што побрзо да го заборавите како да не се случило. Нема бе мајсторе, цел живот ќе си живеете со тој срам молевте клубче од едно село за да играте у 1 лига и КРАЈ нема што појше да се праи муабет. Како што ние како клуб ќе си се носиме со срамот дали биле од луѓето тука, дали од треска шишево, дали од Лавови итн. тоа е, ќе си живееме со тој срам ама машки а не буљашки работи ко децана аха е вие Шишево бевте !! Признај си Миравци не спаси, Вмро не спаси иначе ќе игравме 2 лига. Така кажете бе мајсторе машки. Срам е ама ваш си е како ние што си иаме срам и вие имате тоа е ...Останете ми со здравје и само напред а времево ќе покаже дали сум бил у право или не ... на постовиве им праам copy paste за да иам доказ што сум кажал и зборел па да сме живи и здрави ќе праиме муабет кога ќе дојдет време :). Честито титула на Сабер му честитав еве и на тебе ... Заслужена на фудбалски план целосно. Поарно вие него ши**иве !!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Аlott,не заборавај дека во комунистичко време Македонија како клуб била мета на комунистите поради името и под нивни притисок го менувала името,не од ќеиф.
Да го оставеле клубот на раат или пак клубот да зависел од државата,тогаш можеби тука ќе правевме сосема други муабети.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Македонија ЃП нследник на Треска од село Шишево ;)

Излези малку од тој партискиот свет. Сум личел на БЦ а требало да се огледам на Грујо :pos:
Мадре миа каква младина...

Јас во твоето мислење не гледам ништо друго освен некоја немоќ да кажеш како луѓе од селски населби (според тебе селски) дошле во твојата анселба и го исполниле стадионот како што вие никогаш нема да го исполните.
Епа дур не си ја видиш својата населба не збори за други, особено што претпоставувам не си ни отишол во нив ;)

И кога испаѓавме бевме најбројни навивачи во Македонијава. Дури и кога испаѓавме бевме повеќе од вас кога игравте во ЛШ.
Кој ги тера луѓето од другите населби да не навиваат за Македонија ЃП? Јас ли сум ви крив што бне навиваат за вас.
1.Болд- Ако одиме по детското Вардар наследник на Ф.К.Миравци од село Миравци-ГЕВГЕЛИСКО
2.Болд- Незнам баба Ванѓа во случајов ти кај виде немоќ ја три пати мислењево го прочитав не најдов ... нејсе тезга муабет да не праам .
3.Болд- Бевте 300 души реално да збориме .. па нормално дека ќе бидете ние сме од 3 места од Општина Ѓорче вие од скоро цел град !! Па коа ви беше најтешко кај беа овие вчера што го пунеа стадионов а ? Кај беа да му помогнат на клубот против Скопје лани, против Силекс, Брегалница ... За гага сите се први и кај нас и кај вас затоа не џвакај жила безвезе !! Ти си најверен и уште 300 од 700.000 град другото е тежок фол а тоа што ти не сакаш тоа да го признаеш е твој проблем .
4. Болд- Па не ни треба да навиваат ние не сме клуб на Градот. Клуб на овој дел сме од градот сме толку сме таман сме ...
--- надополнето: 24 мај 2012 во 23:47 ---
Што ви згрешиле толку Вардар и Комити бидејки гледам плукате по нас ?
Кирче седи мирен ти... ово се тебе не тиче !! Меѓу мажи е муабетов ;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.953
1.Болд- Ако одиме по детското Вардар наследник на Ф.К.Миравци од село Миравци-ГЕВГЕЛИСКО
2.Болд- Незнам баба Ванѓа во случајов ти кај виде немоќ ја три пати мислењево го прочитав не најдов ... нејсе тезга муабет да не праам .
3.Болд- Бевте 300 души реално да збориме .. па нормално дека ќе бидете ние сме од 3 места од Општина Ѓорче вие од скоро цел град !! Па коа ви беше најтешко кај беа овие вчера што го пунеа стадионов а ? Кај беа да му помогнат на клубот против Скопје лани, против Силекс, Брегалница ... За гага сите се први и кај нас и кај вас затоа не џвакај жила безвезе !! Ти си најверен и уште 300 од 700.000 град другото е тежок фол а тоа што ти не сакаш тоа да го признаеш е твој проблем .
4. Болд- Па не ни треба да навиваат ние не сме клуб на Градот. Клуб на овој дел сме од градот сме толку сме таман сме ...
--- надополнето: 24 мај 2012 во 23:47 ---

Кирче седи мирен ти... ово се тебе не тиче !! Меѓу мажи е муабетов ;)
Па лани баш против нив во решавачката утакмица со нив бевме 500 + сеа норамлно не идат сите кога е клубот последен ,а сите се тука кога е на врвот ,тоа е јасно и тоа е така секаде не само кај нас.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.711
ке разберам некој од центар да јаде гомна дека луѓе од селски населби го напуниле стадионот,али некој од ѓорче да ми збори:pos:
За столчињата е грешка на клубот што не ги извадија,пола се искршија без намера при навивање.Имаше и доста деца кој кршеа,тоа нема врска со населбите нити со комити едноставно таква ни е културата во државава..Требаше неколку шамари да паднат за да им дојде памет.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Незнам зошто е клубот должен да вади столчиња поради вас...него вие сте така убаво напумпани дигнати до немај каде, па се некој друг ви е крив и ништо не признавате...многу лоша споредба праиш со центаров..центар ти е дувлото на најсељаците што се мсилат дека се фраери, тешки шминкери и богати копилиња кои од досада немаат здрав разум...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.711
Е јебига ако не е должен тогаш нека си плаќа оштета,нивна работа.Да не идеме да не сакаш...Никој нејкеше у ѓорче да се игра,јебига така испадна со стадионот.
И неам никакви предрасуди кој од каде е,али вие пишавте дека селски населби ви го напуниле стадионот,па само вратив дека по тој критериум и вие сте исти кур.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Сфаќаме дека на сите ви е криво што Вардар е Шампион и што Комити направија одлична журка како на трибина така и на школка и сега ќе плукате ... џабе е ... ПАТЕТЕ
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Е јебига ако не е должен тогаш нека си плаќа оштета,нивна работа.Да не идеме да не сакаш...Никој нејкеше у ѓорче да се игра,јебига така испадна со стадионот.
И неам никакви предрасуди кој од каде е,али вие пишавте дека селски населби ви го напуниле стадионот,па само вратив дека по тој критериум и вие сте исти кур.
Aбе другар,клубот не е должен да ги вади столчињата поради вас.
И за тоа треба да дојде некој мајстор што треба да му се плати за да ги извади столчињата и пак да му се плати за да ги врати назад.
Клубот нема пари,не зависи од владејачка партија,така да ова ти паѓа во вода.
Не е должен ниту поради вас,ниту поради некој друг да ги вади столчињата,вие требало да пазите да не ги скршите.
Ако ги вадеа столчињата за секој што доаѓа,клубот ќе доживееше банкрот.
Значи да финализираме клубот ваш како така ќе ја плати штетата околу се,а мислам дека и уште не се платени претходните скршени столчиња.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Da vi kazam samo ovie od Gjorce sto se dka od Centar imase nad 100 lugje na utakmicata, imase lugje od Karpos i od Aerodrom taka da ne mrcite mn od selski naselbi. Druga rabota vo centar bile najgolemite seljaci, ma daj be nemoj da me jebes , Vardar i Komiti bajabi ve iskomplexirale , i Ilco e kriv so sakase na vas stadion da se igra, mn ve potepa toa ocigledno e!!! pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom